Windows 10 pozwoli ci załadować niestandardowe jądro Linuksa

Microsoft dodaje jądro Linuksa do systemu Windows 10, aby zasilić podsystem Windows dla systemu Linux. Ale zgadnij co: nie musisz używać jądra systemu Linux firmy Microsoft. Możesz zbudować własne, niestandardowe jądro Linuksa dla systemu Windows.

Ta funkcja jest częścią nowa wersja WSL w wersji 18945 w wersji zapoznawczej Insider. Jest to kompilacja z pierwszej połowy pierwszej połowy, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zostanie wydana w kwietniu 2020 r. – nie jest jasne, czy ta funkcja dotrze do drugiej połowy drugiej połowy, spodziewanej premiery w październiku 2019 r.

Microsoft dodał już jądro Linuksa, ale teraz WSL 2 wygląda jeszcze mocniej, niż początkowo sądziliśmy. Teraz możesz robić, co chcesz z jądrem Linuksa, w tym dodawać moduły jądra. Następnie określasz ścieżkę do pliku jądra w pliku .wslconfig w swoim systemie, a system Windows automatycznie załaduje go przy każdym uruchomieniu systemu Linux. Nie musisz ładować niestandardowego jądra – jeśli tego nie zrobisz, system Windows po prostu użyje wbudowanego.

Jak wyjaśnia Craig Loewen z Microsoftu, menadżer programu Windows Developer Platform:

My dostarcza jądro Linuksa z WSL 2 i jest dostarczane w systemie Windows. Jednak może zaistnieć sytuacja, w której chcesz, aby określone jądro zasilało dystrybucje WSL 2, takie jak użycie określonego modułu jądra itp. Możesz teraz użyć opcji jądra w pliku .wslconfig, aby określić ścieżkę do jądra w swoim maszyna, a jądro to zostanie załadowane do maszyny wirtualnej WSL 2 po uruchomieniu. Jeśli żadna opcja nie zostanie określona, ​​wrócisz do używania jądra Linux dostarczonego z Windows jako część WSL 2.

Jest też więcej ulepszeń w WSL. Cały globalny plik konfiguracyjny .wslconfig jest nowy, a użytkownicy WSL 2 mogą teraz łączyć się z serwerami Linux działającymi w ich systemie przy użyciu hosta lokalnego.

To najnowsza wersja podglądu informacji poufnych zawiera również przeprojektowane środowisko Cortany, usprawnione wyszukiwanie plików w Eksploratorze plików i dostosowywalny wskaźnik kursora tekstowego.

x