Windows 11 zhakowany i wciągający widok Map Google jest dostępny online

Cześć! 🙋Mamy dla Was dzisiaj następujące aktualizacje! 📣

OpenAI łączy ChatGPT z Internetem

Wygląda na to, że Open AI pozostanie w wiadomościach przez jakiś czas, ogłaszając serię nowych ulepszeń.

W najnowszym opracowaniu OpenAI ogłosiło włączenie wtyczek do ChatGPT, które zwiększają możliwości bota, dając mu w pewnych okolicznościach dostęp do zewnętrznych baz wiedzy i baz danych, w tym do Internetu.

Usługa jest obecnie w stanie alfa i jest dostępna dla użytkowników i programistów ChatGPT z listy oczekujących. OpenAI twierdzi, że początkowo zapewni dostęp niewielkiej liczbie programistów i subskrybentów swojego planu premium ChatGPT Plus przed wprowadzeniem dostępu na większą skalę i API.

Wtyczka do przeglądania sieci OpenAI umożliwia ChatGPT zbieranie informacji z sieci w celu udzielenia odpowiedzi na różne pytania. Wtyczka korzysta z interfejsu API wyszukiwania Bing do zbierania treści z Internetu i odwoływania się do odwiedzanych adresów URL podczas tworzenia odpowiedzi.

Jednocześnie na blogu zacytowano również, że chatbot z dostępem do sieci to ryzykowna perspektywa. Ryzykowne w tym sensie, że ChatGPT może angażować się w różne niekorzystne działania, takie jak wysyłanie spamu i wiadomości phishingowych oraz innych wprowadzających w błąd informacji. Aby temu przeciwdziałać, firma Open AI wprowadziła kilka środków ostrożności w celu powstrzymania takich działań.

Oprócz wtyczki internetowej OpenAI udostępnił również interpreter kodu dla ChatGPT, który może być używany do rozwiązywania problemów matematycznych, analizowania i wizualizacji danych oraz konwertowania plików między różnymi formatami.

OpenAI zaprosiło niektóre znane firmy do stworzenia ich wtyczek, które je wymienią, to Expedia, FiscalNote, Instacart, KAYAK, Klarna, Milo, OpenTable, Shopify, Slack, Speak, Wolfram i Zapier.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dołączyć do listy oczekujących Open AI.

Windows 11, Tesla, Ubuntu i macOS zhakowane na Pwn2Own 2023

Będziesz zaskoczony, gdy przeczytasz, że najlepsze produkty, w tym Apple macOS, Microsoft Windows 11, Microsoft SharePoint, Ubuntu Desktop, Tesla Gateway, Adobe Reader i Oracle VirtualBox, zostały zhakowane do konkurencji hakerskiej Pwn2Own Vancouver 2023.

Najlepsi hakerzy wykazali się najwyższymi umiejętnościami i włamali się do wiodących na świecie produktów. Całkowita nagroda przyznana pierwszego dnia wyniosła 375 000 $.

Działająca od 2005 roku Trend Micro Zero-Day Initiative (ZDI) organizuje coroczne zawody hakerskie Pwn2Own. Zawiera rywalizacje między niektórymi z najlepszych zespołów hakerskich, wykorzystujących niedawno nieodkryte exploity „zero-day” przeciwko sobie nawzajem i z góry określonymi celami technicznymi.

Ci hakerzy dnia zerowego szybko zgłaszają wszelkie wykryte luki dostawcy, który następnie wydaje łatki rozwiązujące problem.

Poniższe zdjęcie pokazuje, kto i co zostało zhakowane pierwszego dnia Pwn2Own Vancouver 2023.

Wciągający widok Map Google jest dostępny dla niektórych użytkowników

Wreszcie, Google wprowadza immersyjny widok Map Google w wybranych miastach, takich jak Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco i Tokio, oraz dla wybranych użytkowników.

Długo oczekiwany „wciągający widok” w Mapach Google. Cechą jest połączenie obrazów 2D i technologii renderowania 3D w połączeniu ze sztuczną inteligencją w celu stworzenia przyjaznego dla nawigacji miasta.

Google ogłosił funkcję immersyjnego widoku w zeszłym roku, a teraz jest dostępna w wybranych miejscach, takich jak Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco i Tokio.

To zupełnie nowy sposób eksploracji lokacji, który daje wrażenie, że już się tam jest. Bogaty, cyfrowy model świata jest tworzony przy użyciu sztucznej inteligencji i postępów w zakresie widzenia komputerowego w celu połączenia miliardów zdjęć Street View i zdjęć lotniczych.

Dodatkowo dodaje przydatne szczegóły, takie jak pogoda, ruch uliczny, gęstość lokalizacji itp. Google wykorzystuje neuronowe pola promieniowania (NeRF), najnowocześniejszą metodę sztucznej inteligencji, która konwertuje obrazy 2D na reprezentacje 3D, aby tworzyć te realistyczne scenariusze.

Google planuje nawet oferować podgląd na żywo w pomieszczeniach na ponad 1000 dodatkowych lotniskach, dworcach kolejowych i centrach handlowych w nadchodzących miesiącach w Barcelonie, Berlinie, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Melbourne, Paryżu, Pradze, So Paulo, Singapurze, Sydney, i Tajpej.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź naszą kategorię Najnowsze technologie.

x