Wireless Manager oszczędza baterię, wyłączając WiFi poza zasięgiem [Android]

Radio Wi-Fi na twoim urządzeniu z Androidem może być prawdziwym wyczerpaniem baterii, jeśli pozostanie włączone przez dłuższy czas, zwłaszcza gdy nie jest nawet podłączone do określonej sieci, ponieważ stale sprawdza środowisko, aby znaleźć (i połączyć się) z punktem dostępu. Wielu użytkowników, którzy mają włączone dane mobilne, nie wyłączy Wi-Fi, gdy wiedzą, że będą korzystać z danych mobilnych, ponieważ używają urządzenia przełączającego się między dostępnymi połączeniami, jednak Wi-Fi nadal obciąża baterię urządzenia. Tutaj z pomocą przychodzi Wifi Manager. Umożliwia ustawienie odstępu czasu między sprawdzeniami sieci Wi-Fi, co z kolei drastycznie zmniejsza zużycie baterii telefonu. Aplikacja wykrywa, że ​​nie ma Cię już w zasięgu połączenia WiFI i wyłącza przełącznik, oszczędzając baterię. Następnie sprawdza w regularnych odstępach czasu, czy Wi-Fi jest dostępne, i włącza Wi-Fi, gdy jest dostępne.

Aplikacja posiada wbudowany harmonogram Wi-Fi, który działa według prostego wzorca wykrywania; gdy wykryje, że Twoje urządzenie zostało odłączone od sieci bezprzewodowej i po odczekaniu przez określony czas, który może być konfigurowany przez użytkownika, automatycznie wyłącza radio Wi-Fi. Podobnie reaktywuje ją i ponownie wyszukuje sieć przez ten sam czas, a jeśli zostanie znaleziona, automatycznie się z nią łączy.

Interfejs Wifi Managera składa się z dużego przycisku pośrodku. Gdy urządzenie jest aktywnie połączone z siecią Wi-Fi, ten przycisk automatycznie zmienia kolor na zielony, a gdy radio Wi-Fi zostanie wyłączone przez Ciebie lub nie będzie już w zasięgu punktu dostępu, ten przycisk zmieni kolor na czerwony. Możesz także dotknąć go, aby ręcznie włączyć lub wyłączyć Wi-Fi. Podobnie, możesz włączać i wyłączać harmonogram Wi-Fi w locie za pomocą przełącznika w głównym interfejsie.

Wireless Manager_Main Wireless Manager_Wifi wyłączone

Aplikacja zapewnia dużą elastyczność i kontrolę nad interwałami lub włączaniem i wyłączaniem sprzętu Wi-Fi. Można to zrobić na ekranie Ustawienia aplikacji. Zajrzyj do sekcji Timery, a znajdziesz tam wszystkie konfigurowalne timery, w tym aktywację i dezaktywację radia Wi-Fi, opóźnienie przed pierwszym i sprawdzanie interwałów i tak dalej. Aplikacja wyświetla również powiadomienia, gdy Wi-Fi jest podłączone lub odłączone od sieci, ale umożliwia włączanie i wyłączanie w razie potrzeby.

Wireless Manager_Settings Wireless Manager_Delay Wireless Manager_Settings 2

Wifi Manager ma również wersję Pro, która oprócz tego, że jest wolna od reklam w aplikacji, oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie w trybie samolotowym, możliwość przeglądania historii połączeń i wiele innych.

Zainstaluj Menedżera Wi-Fi ze Sklepu Play