Włącz siatkę na ekranie, aby łatwiej porządkować okna

Udostępnij teraz w social media:


Aero Snap to bardzo popularna funkcja systemu Windows, która umożliwia użytkownikom łatwe rozmieszczanie okien na ekranie. W systemie Windows 8 ta funkcja została ulepszona, dzięki czemu można było przyciągać trzy okna na całą pionową długość ekranu. WindowGrid to bezpłatna aplikacja dla systemu Windows, która przenosi przyciąganie okien na zupełnie nowy poziom. Dodaje siatkę do ekranu podczas zmiany układu okna i umożliwia przyciąganie okna do dowolnego układu za pomocą siatki. Siatkę można dostosować, dzięki czemu można z niej efektywnie korzystać zarówno na małym, jak i dużym ekranie.

  Jak dostosować aplikację Wiadomości na swoim Apple Watch

Zainstaluj WindowGrid w swoim systemie i będzie działał w tle podczas pracy. Aby zainstalować aplikację, uruchom plik EXE, a ikona aplikacji pojawi się w zasobniku systemowym. Kliknij ikonę, a następnie kliknij Zainstaluj w wyskakującym okienku. Po zainstalowaniu aplikacji możesz zacząć z niej korzystać.

Siatka nie jest wszechobecna. Aby użyć siatki do rozmieszczenia okien, kliknij i przytrzymaj okno na pasku tytułu, a następnie przytrzymaj prawy przycisk myszy. Siatka pojawi się i możesz wtedy zwolnić prawy przycisk myszy. Trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy, przesuń kursor i wybierz bloki na siatce, do których chcesz przyciągnąć okno.

Po zaznaczeniu bloków zwolnij lewy przycisk myszy. Gdy zaznaczysz bloki, okna będą odpowiednio zmieniać rozmiar i położenie, abyś wiedział, jaka część jego zawartości będzie widoczna w tym obszarze. Aplikacja jest całkiem zgrabna, a jedyną wadą jest to, że możesz zdefiniować obszar siatki tylko od lewej do prawej, a nie od prawej do lewej. Aby dostosować układ siatki, tj. Liczbę wierszy i kolumn, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę WindowGrid w zasobniku systemowym i zmień ją stamtąd. Możesz także wyłączyć Aero Snap podczas korzystania z aplikacji za pomocą jej ustawień.

  Jak uruchomić niewidoczne skrypty wsadowe w systemie Windows 10

Zainstaluj WindowGrid

x