Włączanie gestów i zmiana kolejności przycisków paska nawigacji

Udostępnij teraz w social media:

Android 10 wprowadził system nawigacji oparty na gestach, który wyeliminował przyciski ekranowe. Zamiast korzystać z elementów sterujących Google, Samsung utknął w konfiguracji z trzema przyciskami (z tyłu po prawej stronie). Na szczęście możesz włączyć nawigację gestami (i zamienić kolejność przycisków) na Galaxy S20, S20 + i S20 Ultra.

Włącz nawigację za pomocą gestów

Zacznij od otwarcia menu Ustawienia Galaxy S20. Najłatwiej to zrobić, przesuwając palcem w dół od góry ekranu, aby rozwinąć panel powiadomień. Stamtąd dotknij ikony koła zębatego znajdującej się w prawym górnym rogu.

  Co to są inteligentne usługi pakietu Office i czy należy je wyłączyć?

Alternatywnie możesz przesunąć palcem w górę z ekranu głównego, aby otworzyć szufladę aplikacji. Możesz użyć paska wyszukiwania u góry ekranu lub przewijać strony, aż znajdziesz aplikację „Ustawienia”.

Następnie przewiń w górę i wybierz opcję „Wyświetl”. W tym menu możesz także włączyć wyświetlacz telefonu 120 Hz.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Tutaj znajdziesz przycisk „Pasek nawigacji”. Stuknij w to.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Wybierz opcję „Gesty pełnoekranowe”, aby przełączyć się z układu z trzema przyciskami na system nawigacji gestami Google. Następnie możesz dotknąć przycisku „Więcej opcji”, jeśli chcesz zmienić konfigurację gestów Samsunga lub dostosować czułość cofania.

Samsung Galaxy S20 Wybierz Gesty pełnego ekranu, a następnie

Gesty Google pozwalają przejść do strony głównej, ale szybko przesuwają się w górę od dołu ekranu, otwierają menu Ostatnie, przesuwając w górę i przytrzymując, a następnie wracając, przesuwając palcem do wewnątrz od dowolnej krawędzi. System Samsunga umożliwia przesuwanie palcem w górę z trzech wyznaczonych sekcji ekranu, aby przejść do Wstecz, Strona główna lub uruchomić Ostatnie. Wybierz konfigurację, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  Jak wyodrębniać i modyfikować ikony na komputerze Mac

Na koniec zmień czułość gestów pleców w Galaxy S20, przesuwając pasek bliżej w dół lub w górę. Firma Samsung zaleca obniżenie tego ustawienia, jeśli przypadkowo wielokrotnie aktywujesz gest Wstecz.

Samsung Galaxy S20 Wybierz typy gestów i ustawienia niestandardowe

Po włączeniu nawigacji gestami prawdopodobnie zauważysz, że ikona paska na dole ekranu będzie częściowo przerwać tryb ciemny. Możesz to naprawić, całkowicie ukrywając pasek. Aby to zrobić, wróć do menu „Pasek nawigacji” i wyłącz „Wskazówki dotyczące gestów”.

Samsung Galaxy S20 Wybierz wskazówki dotyczące gestów Przełącz

Zmień kolejność przycisków paska nawigacji

Jeśli chcesz zachować trzy ekranowe przyciski nawigacyjne, ale odwrócić kolejność, aby przycisk Wstecz znajdował się po lewej stronie ekranu, możesz. Tak jak poprzednio, zacznij od przejścia do menu Ustawienia.

  Jak naprawić błędy instalacji systemu Windows 10 „Na co należy zwrócić uwagę”

Najłatwiej to zrobić, pociągając w dół zasobnik powiadomień i dotykając ikony koła zębatego. Możesz także przesunąć palcem w górę z ekranu głównego, aby otworzyć szufladę aplikacji, a następnie dotknąć aplikacji „Ustawienia”.

Samsung Galaxy S20 Wybierz ikonę koła zębatego Ustawienia

Następnie przewiń w dół i wybierz opcję „Wyświetl”.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Następnie dotknij listy „Pasek nawigacji”.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Na koniec wybierz kolejność przycisków, której chcesz używać na telefonie Samsung Galaxy S20. Zmiana nastąpi w momencie dotknięcia odpowiedniej opcji.

Samsung Galaxy S20 Wybierz kolejność przycisków

x