Wnikliwy przewodnik po metodologii Scrumban dla kierowników projektów

Szukasz lepszej wydajności i produktywności niż najczęściej używane narzędzia Agile, takie jak Scrum i Kanban? Możesz wypróbować metodologię Scrumban — hybrydowe narzędzie Agile.

Zespoły DevOps na całym świecie od dawna używają Agile, a teraz są spragnieni większej produktywności. Narzędzia zwinne, takie jak Lean Development, Scrum, Kanban, Extreme Programming i inne są dobrze znane.

Jednak te metodologie mają swoje własne ograniczenia. Eksperci Agile i DevOps eksperymentowali z fuzją różnych metodologii Agile. Jak dotąd Scrumban odniósł duży sukces.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Scrumbanie, aby móc wypróbować go również w projekcie jako pilotażowym? Przeczytaj ten artykuł do końca, a powinieneś zostać ekspertem od Scrumban.

Wstęp

Scrumban to strategia zarządzania projektami Agile, która łączy dwa wspólne procesy Agile: Kanban i Scrum. Twórcy frameworków Agile opracowali tę metodę, aby pomóc zespołom projektowym i DevOps przejść do Scrum z Kanban i odwrotnie.

Na przykład, jeśli Twój zespół DevOps jest ekspertem w dziedzinie scrum, ale nie wie, jak skutecznie zarządzać zadaniami projektowymi, szkolenie Scrumban pomoże mu przejść do Kanbana ze Scrum. Z drugiej strony, eksperci Kanban mogą przełączyć się na ustrukturyzowane i przewidywalne ramy programistyczne za pomocą scrum.

Co ciekawe, Scrumban nie skończył się tak po prostu!

DevOps i zespoły zarządzające projektami odkryły, że model hybrydowy, metodologia Scrumban dla Agile, jest bardziej efektywny niż Scrum i Kanban.

Nie musisz przestrzegać ścisłego i ustrukturyzowanego przetwarzania wsadowego zadań w środowisku Scrum. Nie dajesz też swojemu projektowi lub zespołowi DevOps zbyt dużej swobody, aby wstrzymać zadania, po prostu przypisując im kolumny Kanban, takie jak Gotowy do rozpoczęcia, W trakcie sprawdzania, W toku itp.

Krótko mówiąc, Scrumban to idealne połączenie pewnego stopnia swobody tablicy Kanban dla zadań projektowych i nakazowego charakteru scrum. Te strategie Agile pozwalają zespołowi zarządzającemu projektami lub zespołowi ds. rozwoju produktu Agile wykonywać maksymalną liczbę zadań.

Nie wspominając o tym, że Twój zespół może uniknąć powtarzających się błędów, zależności i opóźnień w przeglądzie zadań podczas pracy nad projektami Agile.

Plusy i minusy

Wszystkie strategie Agile mają pewne zalety i ograniczenia. Zbadajmy to samo dla Scrumban poniżej:

Plusy Scrumban

 • Wdrożenie Scrumban jest łatwiejsze niż tylko Scrum czy Kanban.
 • Scrumban jest idealny dla zespołów, które są zmotywowane i gotowe do przejęcia kontroli.
 • Projekty, które nie wykorzystują strategii zarządzania projektami, mogą rozpocząć się od Scrumban, aby uzyskać przejrzysty sposób śledzenia przydzielonych i ukończonych zadań.
 • Istnieje ryzyko marnowania czasu na zadania, które nie pomagają w osiągnięciu celów konkretnego sprintu w środowisku Scrum.
 • Ponieważ Scrumban jest iteracyjną metodą rozwoju Agile, utrzymuje stałą strukturę projektu, umożliwiając niewielkie zmiany w dłuższej perspektywie.
 • Scrumban jest bardzo odpowiedni i sugerowany do długoterminowych projektów, które przyciągną wiele zmian, ale projekt zawsze będzie szedł na ścieżce.
 • Jest to idealne narzędzie do wprowadzenia autonomii w Twoich DevOps lub zespołach zarządzających projektami. Członkowie zespołu mogą ustalać priorytety zadań zgodnie z ich wygodą, zamiast po prostu postępować zgodnie z instrukcjami właściciela produktu lub Scrum mastera.

Wady Scrumban

 • Scrumban nie jest uniwersalnym narzędziem dla frameworka Agile. Zespoły, które potrzebują nadzoru i zarządzania, mogą nie działać dobrze, jeśli wdrożysz Scrumban.
 • Scrumbanowi brakuje standaryzacji. Możesz nie znaleźć odpowiedniego projektu lub szablonu rozwoju produktu dla Scrumban w narzędziach Agile.
 • Możesz również nie być w stanie powiązać swoich potrzeb projektowych z innymi, którzy pracowali przy użyciu Scrumban, ponieważ jest to wysoce spersonalizowane podejście dla Agile.
 • Zarządzanie wieloma zespołami Scrumban może być trudne, ponieważ potrzeby zespołów są bardzo różne.
 • W Scrumbanie nie ma określonych hierarchii i ról. Członkowie zespołu mogą mieć różne opinie na temat sprintu, co może stworzyć wąskie gardło w projekcie.

Pracujący

Scrumban działa poprzez implementację wybranych funkcji Scrum na Kanbanie, a są to:

 • Regularne planowanie iteracji
 • Przegląd wdrożenia w sprintach
 • Przypisanie pracy z uwzględnieniem długości i złożoności sprintu
 • Łatwe ustalanie priorytetów prac
 • Przeanalizuj pracę i zadania przed rozpoczęciem rozwoju
 • Zaległości i kolejka do zrobienia dla organizacji pracy

Podobnie z Kanbana do przekształcenia scrum bierzesz następujące elementy:

 • Ciągły przepływ pracy
 • System ściągania dla statusu zadania, takiego jak Robienie, Przeglądanie, Oczekujące itp.
 • Ogranicz liczbę zadań w toku
 • Skup się na pracy zespołowej
 • Analiza just-in-time
 • Użyj wizualnych narzędzi i technik, aby zidentyfikować słabości projektu
 • Skoncentruj się na czasie cyklu zadania

Teraz musisz zebrać wszystkie funkcje z powyższych dwóch list na jednej wirtualnej tablicy. Utwórz tablicę Kanban dla osi czasu zadania i wskazania statusu. Następnie przypisz zadania zgodnie z priorytetem i zależnością, aby rozpocząć korzystanie z Scrumban.

Scrumban kontra Scrum kontra Kanban

Scrumban ma nakładające się cechy Kanbana i Scruma, ponieważ jest to hybrydowa metodologia Agile.

Poniżej znajdują się jednak unikalne cechy, które odróżniają Scrumbana od Scrum i Kanbana:

#1. Brak hierarchii

Zespół Scrumban działa na autopilocie. Nie ma zdefiniowanych menedżerów, przełożonych ani podwładnych. Myślenie każdego nabiera tej samej wartości w ramach projektu rozwojowego.

Dlatego ta metodologia Agile jest idealna dla wysoce eksperymentalnych produktów, usług lub oprogramowania, które sprowadza najmądrzejsze i najtrudniejsze do jednego stołu.

#2. Brak rygorystycznego terminu

Większość projektów Scrumban nie ma terminu. Domyślnie każdy sprint powinien trwać dwa tygodnie. Możesz dostosować ten okres w zależności od złożoności sprintu.

Członkowie zespołu mogą przez dwa tygodnie mocno skoncentrować się na sprincie, aż nadejdzie czas na powtórzenia i przeglądy.

Tak więc Scrumban można znaleźć tylko w projektach, które trwają latami lub eksperymentując z technologią, aby opracować nowatorskie pochodne technologii macierzystej.

Realizacja

#1. Rozwój tablicy Scrumban

Najpierw musisz stworzyć tablicę dla metody Scrumban, która będzie zawierała przepływy pracy projektu. Chociaż tablica powinna uwzględniać wszystkie etapy postępu projektu, upewnij się, że nie jest zagracona.

#2. Ustaw realistyczny limit

Musisz ustawić realistyczny limit liczby kart na planszy, aby zapobiec przytłoczeniu twojej drużyny.

#3. Priorytetyzuj projekty

W tej metodologii musisz posortować projekty według ich priorytetu. Pozwól członkom zespołu zdecydować, kto chce wykonać jakie zadanie.

#4. Zaplanuj codzienne spotkania

W przypadku metodologii Scrumban musisz zaplanować krótkie standupy, aby omówić plany zespołu. Spotkania te powinny również obejmować wyzwania współpracowników i sposoby ich przezwyciężania. W ten sposób możesz zachęcać do budowania więzi w zespole i spontanicznej interakcji.

Zasoby

Do tej pory przeszedłeś podstawową wiedzę na temat Scrumbana. Aby zostać doświadczonym kierownikiem projektu, który może pewnie wdrożyć Scrumban, zapoznaj się z tymi zasobami edukacyjnymi:

Co to jest Scrumban?

Jeśli jesteś nowy w Scrumbanie i chcesz zdobyć podstawową wiedzę na ten temat, obejrzyj powyższy film na Youtube.

Tutaj gospodarz łatwo wyjaśnia temat, dzięki czemu można go zrozumieć bez uprzedniego ujawnienia. Z tego filmu dowiesz się, czy ta metodologia jest odpowiednia dla Ciebie i Twojego zespołu.

Scrumban: Kursy OnlinePMCurs

Ten film jest darmowym źródłem wiedzy o podstawach Scrumban. Jeśli nie masz pojęcia na ten temat, ale chcesz się o nim dowiedzieć, zanim zdecydujesz się na szczegółowe szkolenie lub kurs, ten krótki film będzie bardzo pomocny.

Z tego kursu Complete Kanban dowiesz się o metodzie Scrumban i więcej o Kanbanie, Scrumie, GTD i przywództwie. Ten oparty na praktyce kurs dotyczy prawdziwych scenariuszy, aby uzyskać solidne podstawy.

Ponieważ głównym celem tego kursu jest Kanban, nauczy Cię on, jak zoptymalizować każdy przepływ pracy, niezależnie od Twojej organizacji i poziomu wiedzy. Ponadto uczestnicy mogą również dowiedzieć się praktycznie o dwóch innych podejściach zwinnych: Scrum i Scrumban.

Dzięki temu poznają najlepsze podejścia do stosowania wszystkich trzech metodologii razem, aby zapewnić klientom większą wartość. Ponadto będą mogli opanować darmowy i popularny system online do implementacji metody Kanban.

Po ukończeniu tego kursu będziesz miał wiedzę w temacie, który opanowało mniej niż 5% profesjonalistów. W rezultacie będziesz bardziej rozpoznawany i opłacany w swojej firmie.

Strategiczne zarządzanie projektami: Udemy

Jeśli chcesz być liderem i strategicznie zarządzać swoimi projektami za pomocą metodologii Scrumban, powinieneś przejść na ten kurs zarządzania projektami strategicznymi. Ten kurs jest przeznaczony szczególnie dla kierowników projektów, którzy chcą poznać nowe metodologie.

Omawia różne strategiczne narzędzia potrzebne w zwinnych ramach, takie jak analiza SWOT, macierz udziału we wzroście, zrównoważona karta wyników i model dojrzałości.

Ponadto uczestnicy nauczą się analizować nowe sytuacje i wykonywać lean management, totalne zarządzanie jakością i mapowanie strumienia wartości. Nauczy Cię to również, jak założyć biuro zarządzania projektami w przedsiębiorstwie i opracowywać raporty z zarządzaniem wypracowaną wartością.

Materiał kursu obejmuje 4 godziny wideo na żądanie i 29 zasobów do pobrania.

Po ukończeniu kursu nie będziesz miał problemów z wyjaśnieniem złożonych strategii swoim kolegom lub liderom, a także przy użyciu praktycznych podejść.

Scrumban [R]Ewolucja

Czy aspirujesz do zarządzania wysokowydajnymi zespołami, które stosują metodologię Scrumban? Książka o Scrumbanie [R]Evolution to definitywny przewodnik po Scrumbanie.

W zasobach omówiono definicję metodologii, jej znaczenie oraz sposób, w jaki organizacje mogą z niej korzystać w celu uzyskania maksymalnej wydajności i biegłości.

Ta praktyczna i spójna książka pozwala zastosować sprawdzone zasady Lean/Agile w celu osiągnięcia wyników końcowych. Autor wyjaśnia podstawowe koncepcje i zasady Scrumban, przedstawiając ich zastosowanie na przykładach z życia wziętych.

Bez względu na swoją rolę w organizacji, możesz wdrożyć zasoby edukacyjne, aby stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom i rozwiązać potencjalne problemy.

Co więcej, możesz wykorzystać tę technikę do zarządzania oczekiwaniami interesariuszy. Wraz z rosnącym doświadczeniem uczestnicy będą mogli również korzystać z zaawansowanych funkcji Scrumban.

Scrumban: Eseje na temat systemów Kanban dla rozwoju oprogramowania Lean

Ta książka jest zbiorem esejów na temat metody Kanban i szczupłego rozwoju oprogramowania. Z powodzeniem uchwycił wyobraźnię lub proces myślowy, który toczy się w świecie tworzenia oprogramowania.

Wdrażając metodyki scrum i agile, zespoły programistyczne mogą stać się bardziej wydajne i zorganizowane. Jednak włączenie metodologii lean, takiej jak Kanban, może zwiększyć ich korzyści. Ta książka uczy, jak to zrobić z łatwością.

Z tego zasobu można poznać popularne metryki i techniki zarządzania potrzebne do ciągłego doskonalenia w rzeczywistych środowiskach.

Eseje zawarte w tej książce dostarczają podstawowej wiedzy, dzięki czemu możesz stworzyć listę najlepszych praktyk dla swojego zespołu, łącząc zwinność i lean. Książka wprowadza również w solidne podejście do identyfikacji możliwości doskonalenia procesów.

Certyfikowany praktyk Scrumban IBQMI

Czy przygotowujesz się do zostania Certyfikowanym Praktykiem Scrumbanów IBQMI i pomagania ludziom zmienić sposób, w jaki rozwijają się i dostarczają wartości? Jeśli tak, ta książka o tym samym tytule może w tym pomóc.

Z tej książki czytelnicy mogą dowiedzieć się, w jaki sposób Scrumban może zaoferować im przewagę nad metodami Scrum lub Kanban. Uczy również, jak uwzględniać kulturę organizacyjną podczas wdrażania tej metody.

Czytając tę ​​książkę, możesz zrozumieć witalność przepływu i przejrzystości w każdym frameworku Agile. Ponadto informuje, jak wdrożyć dodatkowe praktyki Kanban w istniejącym środowisku Scrum bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Podsumowując, przygotowuje Cię do egzaminu, dzięki któremu możesz zdobyć ten ekskluzywny i chroniony tytuł pracy. Po zostaniu profesjonalnym praktykiem możesz pomagać zespołom we wdrażaniu zwinnych metodologii i ulepszać sposób ich wdrażania.

Zawijanie

Teraz możesz być kreatywny i eksperymentować ze Scrumem i Kanbanem, próbując metodologii Scrumban. Będziesz czerpać korzyści z przewidywalnych procedur i ustrukturyzowanej kultury pracy ze scrum i elastycznych organizacji zadań projektowych z Kanban.

Nie możesz się doczekać, aby wypróbować to w swoim zespole DevOps? Rozpocznij, jak opisano powyżej w tym artykule. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skorzystaj również z zasobów.

Możesz być również zainteresowany tymi przyciągającymi wzrok narzędziami do wykresów porównawczych, które pomogą Twojemu zespołowi projektowemu w podejmowaniu decyzji.

x