Wskazówki GeoGuessr: Jak konsekwentnie wygrywać

Może się wydawać, że trudno byłoby znaleźć dokładną lokalizację na mapie świata na podstawie tego, co widzisz wokół siebie, ale setki najlepszych graczy GeoGuessr mogą to zrobić bez większych problemów.

Zaczynając od gry geograficznej, pomocne może być wysłuchanie kilku wskazówek i sugestii z myślą o początkujących. Osiągnięcie ich poziomu umiejętności zajmie dużo pracy i czasu.

Poniższe podstawowe wskazówki pomogą Ci rozpocząć wyszukiwanie łącznego wyniku. Aby to zrobić w rundzie GeoGuessr, musisz wiedzieć, gdzie na planecie znajduje się twój aparat.

Kiedy już znasz podstawy odgadywania kraju, nie powinieneś się zbytnio martwić próbą dokładnego określenia miasta i ulicy w tym kraju. Możesz być dobry w graniu w trybie gry „Country Streak”.

Google Street View jest dostępny w prawie 100 krajach, co sprawia, że ​​wybór tylko jednego miejsca do zwiedzania wydaje się niemożliwy. Jednak poniższe wskazówki powinny ci w tym pomóc.

Co masz na myśli mówiąc GeoGuessr?

GeoGuessr to gra oparta na geografii, która przetestuje zdolność graczy do rozpoznawania i zapamiętywania otoczenia w różnych miejscach na całym świecie za pomocą Google Street View. Mapa zostanie przekazana każdemu graczowi, aby mógł na nią spojrzeć. W trakcie rozgrywki gracze mogą wybierać na wiele różnych sposobów zabawy.

Musisz kliknąć miejsce na mapie obok Ciebie. Liczba zdobytych punktów zależy od tego, jak bardzo Twój wybór pasuje do miejsca, w którym się znajdujesz w Street View.

Zwykłe gry GeoGuessr mają punktację od 0 za zgadywanie z antypodów, co jest trudne do samodzielnego odgadnięcia, do 5000 punktów za zgadywanie w promieniu około 150 metrów. W jednej grze jest pięć rund i masz szansę na doskonały wynik 25 000 punktów.

Wyrażenie „zabawa i edukacja” powinno być używane razem, aby opisać główny cel GeoGuessr, ponieważ o to właśnie chodzi w aplikacji.

Możesz zagrać, jeśli chcesz pokazać znajomym, że wiesz o geografii więcej niż oni. Jeśli chcesz rozstrzygnąć spór o to, kto jest lepszy we wskazywaniu punktów orientacyjnych podczas jazdy, to również jest to korzystne.

Koncepcja GeoGuessr

Google Street View posłuży do sprawdzenia, jak dobrze gracze mogą rozpoznawać swoje otoczenie w różnych częściach świata w GeoGuessr. W trakcie rozgrywki gracze mogą wybierać spośród kilku różnych sposobów zabawy. Battle Royale, Daily Challenge, Country Streak i Explorer Mode to typy gier.

Battle Royale

W tym trybie gry gracze muszą grać przeciwko innym graczom online. Może obejmować losową grupę graczy lub tylko znajomych. Aby przejść dalej w grze, gracze muszą dowiedzieć się, gdzie się znajdują, zanim zabraknie im czasu lub żyć. Gra wyłączy każdego gracza z gry, dopóki nie pozostanie tylko jedna osoba.

Wyzwanie dnia

W tę część gry możesz grać tylko raz dziennie. Tutaj gracze otrzymują wyjątkowe wyzwanie. Jeśli uda ci się pokonać wyzwanie, pozwoli ci to odblokować specjalne przedmioty w grze.

Pasmo kraju

Ten styl gry może być rozgrywany samodzielnie lub w trybie zwanym „Challenge Mode”, w którym użytkownik rywalizuje z losową osobą lub przyjacielem. Celem tego trybu gry jest danie graczom wielu szans z rzędu na odgadnięcie krajów do wygranej. Zwycięzcą zostanie ten, kto na koniec gry zdobędzie najwięcej punktów.

Tryb odkrywcy

Gracze otrzymują mapę i mogą wybrać kraj z tej mapy w trybie Explorer. W grze dla jednego gracza muszą z całych sił starać się zdobyć medale, poprawnie nazywając miejsca w całym kraju.

W tym trybie gry gracze mogą sprawdzać swoje ogólne postępy, poruszać się po mapie i wykonywać wyzwania w każdym odwiedzanym obszarze, aby zdobyć złote medale.

Trevor Rainbolt ze Stanów Zjednoczonych gra GeoGuessr, ale jest lepiej znany pod pseudonimem Rainbolt. W filmach publikowanych przez Rainbolt widzowie mogą dowiedzieć się więcej o ustawieniach wirusowych i popularnych teledysków.

Rainbolt publikuje swoje filmy krótkometrażowe i inne krótkie filmy na TikTok pod nazwą „Georainbolt”. Ponadto umieszcza filmy na swoim kanale YouTube.

Podczas epidemii Rainbolt zaczął doskonalić swoje umiejętności GeoGuessr, obserwując przez cztery do pięciu godzin dziennie.

Skupił się na łatwo rozpoznawalnych punktach orientacyjnych, takich jak znaki i słupy telefoniczne, i przyjrzał się przekazom na żywo innych użytkowników GeoGuessr. Podobnie wielu twórców TikTok opublikowało swoje filmy GeoGuessr na TikTok, co pomogło tej grze stać się tak popularną.

W tym artykule przedstawię Ci wskazówki i porady, które pomogą Ci dowiedzieć się, gdzie jesteś teraz. Skorzystaj z tych wskazówek, aby dowiedzieć się, gdzie jesteś na świecie, w tym w jakim kraju i części świata się znajdujesz oraz w jakim mieście się znajdujesz. Zajmijmy się tym.

Porady i wskazówki dotyczące GeoGuessr

#1. Eliminowanie krajów, które nie mają zasięgu w Street View

Dowiedz się najpierw, które kraje nie obejmują usługi Google Street View, aby przejść do następnego kroku. Ponieważ GeoGuessr korzysta z Google Street View, możesz użyć procesu eliminacji, aby poprawić swoje umiejętności, wiedząc, których krajów i regionów Google Street View nie obejmuje.

Granie w klasyczną grę prawdopodobnie skończy się w jednym z najbardziej zaludnionych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Rosja lub Australia.

#2. Pomyśl o pasach ruchu lewostronnego lub prawostronnego w niektórych krajach

Załóżmy, że nie wiesz, które kraje jeżdżą po lewej, a które po prawej; daleko nie zajdziesz. Ludzie na całym świecie jeżdżą samochodami po prawej stronie drogi.

Z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Irlandii, Malty i Cypru cała Europa jeździ prawą stroną drogi. Wszystkie kraje w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej są takie same. GeoGuessr nie ma Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Kenia, Uganda, Botswana, RPA, Lesotho i Suazi to niektóre kraje, w których ludzie jeżdżą samochodami po lewej stronie drogi. Z drugiej strony wszystkie kraje Afryki Północnej jeżdżą samochodami po prawej stronie drogi (Nigeria, Senegal, Ghana, Tunezja).

Większość ludzi jeździ lewą stroną drogi w południowo-wschodniej Azji i Oceanii. Jedyne miejsca, w których tego nie ma, to Kambodża, Laos, Wietnam i Filipiny. Tylko cztery kraje w Azji, w których ludzie jeżdżą po lewej stronie, to Japonia, Bangladesz, Bhutan i Sri Lanka. Ludzie w całej Azji jeżdżą prawą stroną drogi.

Na początku może się wydawać, że to dużo, ale gdy grasz więcej, szybko poznasz różne kraje. Rozejrzyj się za innymi samochodami jadącymi po tej samej stronie drogi, aby dowiedzieć się, po której stronie teraz się znajdujesz.

Jeśli na drodze nie ma innych samochodów, powinieneś spojrzeć na znaki drogowe, aby zobaczyć, gdzie wskazują. Jeśli ich tam nie ma, poszukaj cienia samochodu i dowiedz się, w którą stronę patrzysz.

#3. Użyj kompasu

Twój kompas znajduje się po lewej stronie ekranu. To pierwsza rzecz, którą powinieneś wziąć pod uwagę, gdy zastanawiasz się, gdzie znajduje się Twój kraj ojczysty. Umieszczenie słońca na środku ekranu powinno pomóc w ustaleniu, czy znajdujesz się na półkuli północnej czy południowej, ponieważ czerwona strzałka zawsze wskazuje północ.

Jeśli słońce jest na południe, musisz być na północ od równika. Jeśli jest na północ, musisz być na południe od równika. Kiedy patrzymy na słońce z tego miejsca, widać wyraźnie, że patrzymy w kierunku południowo-zachodnim. Z tego powodu jesteśmy teraz na półkuli północnej.

Możesz także spojrzeć na słońce na niebie i jak daleko jest na południe. Na przykład, jeśli słońce jest nisko nad horyzontem, ale nadal dość daleko na południe, jesteś dalej na północ od równika niż w innym przypadku.

Jeśli słońce zaczyna zachodzić, ale osiągnęło już swój najwyższy punkt, możemy stwierdzić, że jesteśmy tylko trochę na północ od równika, ponieważ jest tylko trochę na południe.

#4. Poszukiwanie języka/skryptów na znakach drogowych

Możesz być w stanie dużo powiedzieć o tym, gdzie jesteś na świecie, dzięki skryptom i językom, które widzisz. Na przykład, jeśli widzisz ludzi piszących cyrylicą, możesz dowiedzieć się, że jesteś teraz w Rosji.

Cyrylica jest również używana do zapisywania alfabetów kilkudziesięciu innych języków, takich jak bułgarski, kazachski, ukraiński, macedoński, białoruski i dziesiątki innych. Ale ponieważ Rosja jest tak duża, istnieje duża szansa, że ​​jesteś w Rosji, a nie gdzieś jak Kirgistan, który jest znacznie mniejszy.

Niektóre języki, takie jak włoski, francuski i niemiecki, mogą być łatwe do odróżnienia, nawet jeśli nie umiesz nimi mówić.

Z drugiej strony inne języki mogą być trudne do odróżnienia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odróżnić języki, które brzmią podobnie do siebie. Sam dowiesz się o nich więcej podczas gry. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących języka:

  • Litery ç i ã są używane w języku brazylijskim i portugalskim, ale nie w języku hiszpańskim.
  • Rozróżniają je litery szwedzkie, fińskie, duńskie i norweskie. Na przykład fiński zawiera wiele podwójnych liter (takich jak aa lub ii). Tylko Dania i Norwegia używają ø.
  • W języku ukraińskim Ò, Д, І i Ї i są używane, ale nie w języku rosyjskim. W języku rosyjskim używa się Ð, ÑŠ, Ñ‹ i Ð, ale nie w języku ukraińskim.
  • Estoński jest jedynym językiem, w którym używa się õ. Litewski jest jedynym językiem, w którym używa się —Ę—, a polski ma dużo z.
  • Istnieje wiele akcentów na samogłoski w słoweńskim, słowackim i czeskim. Tylko słowacki ma litery ä, Ę¾, Ęº, Å• i ô. Tylko czeski ma litery ů, Ę› i Å™. W słoweńskim jest wiele j.
  • Nie ma dużej różnicy między duńskim a norweskim. Poszukaj ae, które jest używane znacznie częściej w języku duńskim, ale nadal w języku angielskim.

Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jaki język widzisz na ekranie, możesz użyć mapy GeoGuessr. Na mapie możesz powiększyć kraj, w którym Twoim zdaniem możesz przebywać. Jeśli spojrzysz na nazwy miast i porównasz je z odnalezionymi postaciami, być może będziesz w stanie określić swoje miasto.

#5. Międzynarodowe symbole na znakach drogowych

W różnych krajach znaki drogowe mogą być bardzo różne. Jeśli jesteś w Europie, zobaczysz białą linię na środku drogi. Linia między dwoma pasami ruchu w Stanach Zjednoczonych jest zwykle żółta.

W Wielkiej Brytanii drogi są wyjątkowo i ciekawie oznakowane. Ale w tym problemie jest coś więcej niż tylko znaki. Uważaj też na znaki drogowe, drogowe i znaczniki.

Na przykład w Brazylii nazwy dróg, którymi opiekuje się państwo, będą zawierać nazwę stanu. To byłoby zredukowane do MG dla stanu Minas Gerais i RJ dla stolicy, Rio de Janeiro.

W każdym kraju drogi są inaczej oznaczone. We Włoszech jednak drogi o nazwach zaczynających się od SS są drogami krajowymi. Jednocześnie drogi o nazwach rozpoczynających się od SR lub SP są drogami regionalnymi.

Musisz więc być we Włoszech, jeśli widzisz drogę, która zaczyna się od SS, SR lub SP. Po bokach dróg w Tajlandii są białe tabliczki z numerami i nazwami miast. Spójrz na znaki stop i inne znaki ostrzegawcze, aby dowiedzieć się, gdzie jesteś. Drobne zmiany językowe mogą czasami pomóc ci zorientować się, gdzie jesteś na czas.

Na przykład, jeśli zobaczysz znak stop z napisem „Alto”, może to oznaczać, że jesteś w Meksyku lub w jednym z pobliskich krajów, takich jak Gwatemala. Z drugiej strony, jeśli zobaczysz znak stop z napisem „Pare”, prawdopodobnie jesteś w kraju południowoamerykańskim, takim jak Kolumbia, Chile lub Argentyna.

Chociaż „Alto” ​​i „Pare” to oba hiszpańskie słowa, a „hiszpański” jest językiem urzędowym we wszystkich tych krajach, języki używane do znaków drogowych mogą się bardzo różnić w zależności od kraju.

Większość znaków stopu we Francji nadal mówi „Stop”, ale większość znaków stopu w Quebecu mówi „Arret”. W różnych sytuacjach mieszkańcy Nowego Brunszwiku często mówią zarówno Stop, jak i Arrêt.

Być może widziałeś w Walii znaki z napisem „Araf”, co po walijsku oznacza „powolny”. W USA więcej znaków mówi „Uzysk”, podczas gdy w Wielkiej Brytanii więcej znaków mówi „Ustąp pierwszeństwo”. Jeśli widzisz znaki w języku francuskim, ale są one otoczone znakami prowadzącymi do Wielkiej Brytanii, możesz być na Jersey.

Z drugiej strony ograniczenie prędkości na drodze miejskiej jest zapisane jako 60 km/h. Możesz być pewien, że ograniczenie prędkości jest zapisane w kilometrach, co oznacza, że ​​nie jesteś w USA. Jeśli ograniczenie prędkości na autostradzie wynosi 60, prawdopodobnie jesteś w USA.

Wniosek

Bycie dobrym w GeoGuessr nie ma nic wspólnego z przypadkiem. Wiedza o tym, gdzie znajdują się rzeczy na mapie jest ważna, ale to nie wystarczy. Wymaga przyjrzenia się wielu różnym wskazówkom i wzięcia pod uwagę wielu różnych rzeczy.

Obejmuje teren, znaki drogowe, oznaczenia dróg, samochody na drodze, projekty budynków, język i wiele innych rzeczy. Im więcej grasz, tym więcej dowiesz się o rzeczach, które dzieją się tylko w określonych krajach, miastach lub obszarach.

Jeśli interesują Cię gry geograficzne, możesz również sprawdzić kilka godnych alternatyw GeoGuessr.