Wszechstronny zwycięzca Apple HomeKit

 • Odblokuj drzwi jednym dotknięciem, korzystając z obsługi Apple Home Key w Yale Assure Lock 2 Plus.
 • Blokada jest kompatybilna z Apple Watch i iPhonem, dzięki czemu jest wygodna dla użytkowników Apple HomeKit – ale do innych systemów inteligentnego domu potrzebny będzie dodatkowy sprzęt.
 • Wybierz jedną z trzech opcji kolorystycznych i użyj aplikacji, aby przyznać dostęp innym.

Używając inteligentnego zamka, nigdy nie będziesz musiał się martwić o noszenie klucza do drzwi. Jeśli jesteś użytkownikiem Apple posiadającym iPhone’a lub Apple Watch, otwarcie Yale Assure Lock 2 Plus wymaga jednego dotknięcia, dzięki obsłudze Apple Home Key.

Yale Assure Lock 2 Plus

Yale Assure Lock 2 Plus powinien znaleźć się na szczycie listy każdego użytkownika Apple HomeKit poszukującego inteligentnego zamka. Największą zaletą zamka jest kompatybilność z Apple HomeKey. Dzięki tej obsłudze możesz odblokować drzwi za pomocą dowolnego kompatybilnego zegarka Apple Watch lub iPhone’a. Wystarczy przyłożyć jedno z tych urządzeń do zamka. Dostępna w trzech różnych opcjach kolorystycznych pasujących do istniejącego sprzętu, dostępna jest również klawiatura umożliwiająca innym dostęp do Twojego domu. Jeśli chcesz używać zamka z innym systemem inteligentnego domu, takim jak Amazon Alexa, będziesz musiał zapłacić dodatkowo za wersję z opcjonalnym mostkiem Wi-Fi.

Marka Yale

Łączność Bluetooth; Opcjonalnie Wi-Fi

Integracje Apple HomeKit

Bateria 4xAA

Klawiatura Tak

Koncentrator Wymagany Opcjonalnie w przypadku zdalnego dostępu

Plusy

 • Łatwe w instalacji i uruchomieniu
 • Obsługa Apple Home Key umożliwia dostęp bez użycia rąk
 • Klawiatura zapewnia dodatkowy dostęp
 • Z łatwością przyznaj dostęp innym osobom dzięki aplikacji Yale Access
 • Do wyboru trzy kolory

Cons

 • Dostęp z innym systemem inteligentnego domu wymaga dodatkowego sprzętu
 • Apple Home Hub potrzebował, aby w pełni wykorzystać możliwości inteligentnej blokady poza domem
 • Brak fizycznego klucza na wypadek sytuacji awaryjnej

Prosty w użyciu i wyrafinowany projekt

Brent Dirks / MakeUseOf

Istnieją różne wersje Assure Lock 2, a Lock 2 Plus znajduje się dokładnie pośrodku oferty. Na niższym końcu znajduje się bardziej podstawowy Assure Lock 2, natomiast na wyższym poziomie Assure Lock 2 Touch oferuje klawiaturę biometryczną.

Jeśli jesteś fanem Apple i chcesz cieszyć się wygodą i prostotą Apple Home Key, będziesz potrzebować wersji Plus. Testowałem wersję obsługującą tylko Bluetooth. Jeśli chcesz wydać trochę więcej, możesz kupić wersję ze zintegrowanym inteligentnym modułem Wi-Fi, który zapewnia dodatkowy dostęp poza domem bez Apple Home Hub. Moduł Wi-Fi można również kupić samodzielnie, ale wymaga mostka, który należy podłączyć do pobliskiego gniazdka elektrycznego.

Jeśli masz Apple Home Hub — czyli Apple TV, HomePod lub HomePod mini — nie ma powodu wydawać dodatkowych pieniędzy na kompatybilność z Wi-Fi. Mam zarówno HomePod, jak i Apple TV, a używanie zamka poza domem działa równie dobrze, jak inne inteligentne zamki zasilane przez Wi-Fi.

Do wyboru są trzy różne wykończenia zamków – czarne, brązowe i niklowane. Wypróbowałem wersję czarną i byłem mile zaskoczony. Obawiałem się, że z biegiem czasu na czarnym kolorze będzie widać brud, ale i tak wygląda świetnie. Podświetlana klawiatura wyróżnia się także na czarnym tle, nawet w słoneczny dzień.

Kompaktowa konstrukcja to duży plus Yale Assure Lock 2 Plus — zarówno elementy wewnętrzne, jak i zewnętrzne nie zajmują dużo miejsca. Zewnętrzną część zamka stanowi podświetlana klawiatura. W przeciwieństwie do innych opcji w ofercie Assure Lock 2, Plus nie oferuje wersji z tradycyjnymi kluczami. Dla mnie było to w porządku, ale warto o tym pamiętać, jeśli kiedykolwiek pomyślisz, że będziesz potrzebować fizycznego klucza.

Osprzęt wewnętrzny składa się z pokrętła i gniazda na 4 baterie AA oraz opcjonalny moduł Wi-Fi.

Przygotuj się na poświęcenie trochę czasu podczas instalacji

Brent Dirks / MakeUseOf

Instalacja wielu produktów inteligentnego domu, takich jak inteligentna wtyczka, zajmuje zaledwie kilka minut. Ale inteligentny zamek to jedna z rzadkich opcji, która wymaga trochę pracy i wiedzy na temat majsterkowania.

Podczas instalacji będziesz potrzebować śrubokręta krzyżakowego i upewnij się, że masz pod ręką wiertarkę, jeśli zajdzie taka potrzeba, wraz z innym sprzętem, takim jak taśma miernicza, dłuto wpuszczane do drewna i nóż introligatorski, aby uzyskać bardziej złożoną instalację.

Użyłem wielu inteligentnych zamków w drzwiach wejściowych, więc w moim przypadku instalacja była łatwa i wymagała niewielkich modyfikacji. Ale jeśli masz starszy dom i nigdy nie zmieniałeś zamka, może to potrwać dłużej.

Yale zapewnia cały sprzęt potrzebny do instalacji, w tym płytkę zaczepową/zasuwkę, płytę montażową i wszystkie śruby.

Brent Dirks / MakeUseOf

Pierwsza część instalacji polega na usunięciu istniejącego rygla i innego osprzętu, co może zająć trochę czasu, jeśli są starsze. Możesz mieć ochotę nie martwić się o korzystanie ze strony Door Checker, ale jest to niezbędne dla łatwej instalacji.

Ta strona pomoże Ci zmierzyć luz pomiędzy górną częścią klamki a środkiem otworu na rygiel. Zmierzysz także grubość drzwi, otwór czołowy i średnicę/głębokość kieszeni uderzeniowej. Pomiary te określą sposób dalszego montażu. Na szczęście zamek można łatwo regulować na kilka sposobów, aby pasował do większości drzwi bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

Instalacja Yale Assure Lock 2 Plus zajęła mi około 30 minut i nie miałem żadnych problemów. Nawet jeśli masz podstawową wiedzę dotyczącą majsterkowania, Yale ułatwia wykonanie zadania.

Upewnij się, że używasz DoorSense

Brent Dirks / MakeUseOf

Mimo że jest to opcjonalne, zdecydowanie zalecam zainstalowanie czujnika DoorSense, który wykorzystuje pole magnetyczne do ustalenia, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Mały czujnik znajduje się na równo z drzwiami, nie dalej niż 1 1/2 cala od krawędzi ościeżnicy i naprzeciwko samego inteligentnego zamka. Dwustronna taśma i wkręty przymocują czujnik do ramy.

Aby uzyskać czystszy wygląd, czujnik można również zainstalować wewnątrz drzwi, ale wymaga to pewnych wierceń. Wybrałem prostą trasę, która podczas instalacji zajęła kilka dodatkowych minut.

Podczas procesu konfiguracji dokonasz kalibracji DoorSense wraz z samym zamkiem. Jeśli poprawnie zamontowałeś zamek, wszystko będzie gotowe w ciągu zaledwie kilku minut.

DoorSense zapewnia dwie wspaniałe funkcje. Po pierwsze, możesz otrzymać powiadomienie, jeśli DoorSense wykryje, że drzwi były otwarte przez określony czas. Jeśli więc ktoś w Twoim domu nie zamknie całkowicie drzwi lub gość wiatru otworzy otwarte drzwi, zawsze będziesz wiedział.

Możesz także automatycznie aktywować zamek, gdy DoorSense wykryje, że drzwi są zamknięte. To może nie być najlepsze w każdej sytuacji, zwłaszcza jeśli często wychodzisz i wychodzisz z domu w ciągu dnia. Ale zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, gdy wiesz, że Twoje drzwi będą zawsze bezpieczne.

Obie te funkcje sprawdziły się w moich testach, zapewniając jeszcze większe bezpieczeństwo w porównaniu z innymi dostępnymi inteligentnymi zamkami.

Home Key to idealny wybór dla fanów Apple

Brent Dirks / MakeUseOf

Obsługa funkcji Home Key to główna cecha Yale Assure Lock 2 Plus i zdecydowanie jest tego warta, zwłaszcza jeśli masz iPhone’a i Apple Watch.

Zamiast dodawać blokadę do HomeKit bezpośrednio z aplikacji Home, możesz to zrobić za pomocą aplikacji Yale Access na iOS podczas procesu konfiguracji. Ponieważ nie ma modułu Wi-Fi, musisz stać wystarczająco blisko, aby uzyskać dostęp do zamka przez Bluetooth.

Po dodaniu go do aplikacji towarzyszącej możesz następnie zeskanować kod HomeKit. Choć aplikacja Yale Access nie jest szczególnie dobrze zaprojektowana i nawigacja czasami jest myląca, nadal musisz mieć ją na swoim iPhonie, aby dostosować ustawienia i dodać kody dostępu do klawiatury dla innych użytkowników, którzy nie będą korzystać z Home Kluczowe wsparcie.

Po dodaniu blokady do domu HomeKit opcja włączenia obsługi klucza Home Key automatycznie pojawi się w oknie dialogowym. Istnieją dwa sposoby używania przycisku Home na iPhonie. Po włączeniu trybu ekspresowego wystarczy umieścić iPhone’a lub Apple Watch w pobliżu zamka, aby odblokować go za pomocą technologii NFC.

Jeśli ta opcja jest wyłączona, będziesz musiał wyciągnąć kartę Mój dom ze swojego portfela, dwukrotnie dotykając przycisku bocznego na iPhonie, tak jak w przypadku wyszukiwania karty w Apple Pay. Następnie konieczne będzie wprowadzenie hasła lub użycie funkcji Face ID. Na Apple Watch musisz wywołać kartę Mój dom, klikając dwukrotnie przycisk boczny.

Chociaż miło jest, że Apple wprowadził bezpieczniejszą metodę, tryb ekspresowy naprawdę pokazuje siłę Home Key. Chociaż wcześniej musiałem wprowadzać kod za każdym razem, gdy chciałem odblokować drzwi wejściowe, teraz łatwo i szybko można umieścić zegarek Apple Watch w pobliżu zamka, aby zrobić to samo.

Po zobaczeniu, jak łatwo jest używać Home Key, moja córka i żona poprosiły również o włączenie tej samej funkcji na swoim iPhonie i Apple Watch.

Używam Home Key od kilku tygodni i jest on bardzo niezawodny w codziennym użytkowaniu. Choć nie jest to wynik stuprocentowy, ale był bardzo blisko. Jako kopię zapasową ustawiłem kod klucza dla każdego członka mojej rodziny.

Dużym zmartwieniem związanym z używaniem iPhone’a lub Apple Watch do otwierania drzwi jest to, co się dzieje, gdy wyczerpie się w nich bateria. Ale nawet jeśli bateria Twojego iPhone’a się wyczerpie, Apple twierdzi, że nadal możesz mieć wystarczającą ilość baterii, aby używać Home Key w trybie ekspresowym. Nie jest to coś, na czym bym polegał, ale warto wiedzieć na wszelki wypadek.

Yale Assure Lock 2 Plus: niedrogi dodatek do Twojego inteligentnego domu

Podczas gdy świat inteligentnego domu staje się coraz bardziej interoperacyjny, Yale Assure Lock 2 Plus to dobry wybór tylko wtedy, gdy jesteś użytkownikiem Apple HomeKit z iPhonem i Apple Watch. I to jest więcej niż OK.

Home Key jest tak dobry, jak reklamowano i sprawia, że ​​otwieranie drzwi jest niezwykle łatwe. Zamiast zapamiętywać kod klucza lub ciągnąć za sobą klucz, coś, co już masz przy sobie, może otworzyć Twoje drzwi. Inne wspaniałe funkcje, takie jak DoorSense, sprawiają, że Yale Assure Lock 2 Plus jest najlepszym zamkiem kompatybilnym z kluczem domowym na rynku. Modernizacja i bezpieczne zabezpieczenie domu jest więcej niż warta ceny detalicznej.

Yale Assure Lock 2 Plus

Yale Assure Lock 2 Plus powinien znaleźć się na szczycie listy każdego użytkownika Apple HomeKit poszukującego inteligentnego zamka. Największą zaletą zamka jest kompatybilność z Apple HomeKey. Dzięki tej obsłudze możesz odblokować drzwi za pomocą dowolnego kompatybilnego zegarka Apple Watch lub iPhone’a. Wystarczy przyłożyć jedno z tych urządzeń do zamka. Dostępna w trzech różnych opcjach kolorystycznych pasujących do istniejącego sprzętu, dostępna jest również klawiatura umożliwiająca innym dostęp do Twojego domu. Jeśli chcesz używać zamka z innym systemem inteligentnego domu, takim jak Amazon Alexa, musisz dopłacić do wersji z opcjonalnym mostkiem Wi-Fi.

x