Wszystko o upuszczonej pinesce w Mapach Google

Minęło trochę czasu, odkąd pytałem kogokolwiek o trasę. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się, jak nawigować (i robić znacznie więcej) za pomocą pinezki upuszczonej w Mapach Google.

Aplikacje mapujące są nie tylko wybawieniem dla introwertyków, ale są również przydatnymi towarzyszami dla każdego, kto wybiera się na nieznane terytoria, zwłaszcza jeśli siedzisz w samochodzie.

A Mapy Google są liderem rynku wśród wszystkich aplikacji mapowych:

Chociaż korzystanie z Map Google (GMaps) jest dość proste, ten artykuł koncentruje się tylko na jednym aspekcie upuszczonej pinezki.

Co to jest upuszczona pinezka?

Upuszczona szpilka, cóż, to po prostu upuszczona szpilka (📍), tak: 10 Langley St, Londyn WC2H 9JG, Wielka Brytania.

Pomaga oznaczać punkty na GMaps. Następnie możesz użyć tego do:

Ale nie możesz korzystać z tych funkcji, jeśli nie wiesz…

Jak upuścić pinezkę?

W zależności od posiadanego urządzenia łatwo jest upuścić pinezkę.

a) W przeglądarce na komputerze

Udaj się do mapy Google. Na pasku wyszukiwania wpisz pobliską lokalizację, na przykład nazwę ulicy lub miejscowości, albo wpisz słynny punkt orientacyjny.

Następnie wybierz preferowane wyniki z sugestii rozwijanych.

To zabierze Cię do przybliżonej lokalizacji. Następnie powiększ, przeciągnij mapę i kliknij wybrane miejsce, aby upuścić pinezkę.

b) Na smartfonie z systemem Android

Otwórz aplikację Mapy i wprowadź lokalizację. Następnie wybierz najbliższą lokalizację z sugestii wyszukiwania.

Na koniec spróbuj przeciągnąć mapę do najbliższego miejsca, a następnie dotknij i przytrzymaj, aby umieścić pinezkę w lokalizacji tematu.

Funkcje upuszczonej pinezki

Porozmawiajmy, jak najlepiej wykorzystać upuszczoną pinezkę w Mapach Google.

Zapisz upuszczoną pinezkę

a) W przeglądarce na komputerze

Aby zapisać pinezkę, po prostu kliknij Zapisz w wyskakującym okienku.

Po kliknięciu przycisku Zapisz możesz umieścić tę lokalizację na różnych domyślnych listach, takich jak Ulubione, Chcę iść itp. Te zapisane pinezki można znaleźć w obszarze ustawień Map (ikona Hamburger) na karcie Twoje miejsca.

b) Na smartfonie z systemem Android

Proces jest podobny na smartfonie. Po prostu dotknij Zapisz po upuszczeniu pinezki, a następnie wybierz listy i kliknij Gotowe w prawym górnym rogu, aby zapisać.

Udostępnij lokalizację pinezki

a) W przeglądarce na komputerze

Kliknij Udostępnij, aby uzyskać link do lokalizacji pinezki. Z tego miejsca możesz skopiować i udostępnić każdemu pinezkę.

b) Na smartfonie z systemem Android

Stuknij w Udostępnij. Następnie możesz udostępnić lokalizację pinezki jako wiadomość tekstową, na WhatsApp, na Twitterze i praktycznie w dowolnej kompatybilnej aplikacji.

Wyślij na telefon

Ta intuicyjna funkcja umożliwia natychmiastowe udostępnianie lokalizacji pinezki telefonowi i e-mailowi ​​powiązanemu z Twoim kontem Google.

Oznacz pinezkę

a) W przeglądarce na komputerze

Aby umieścić etykietę w lokalizacji pinezki, przewiń w dół boczne wyskakujące okienko i wybierz Dodaj etykietę. Następnie wpisz nazwę etykiety w pustym polu (oznaczonym jako 1). I na koniec kliknij Dodaj etykietę (oznaczoną jako 2).

Teraz ta etykieta (pin newsblog.pl) zostanie zsynchronizowana na urządzeniach dla tego konkretnego konta Google. To oczywiste, że inni zobaczą normalną wersję mapy i nie zobaczą tej pinezki podczas wyszukiwania tej lokalizacji.

b) Na smartfonie z systemem Android

Stuknij Etykieta na dole aplikacji mobilnej, a następnie wpisz nazwę pinu. Na koniec wybierz Dodaj etykietę znajdującą się poniżej tego miejsca na wiązanie.

Miejsca w pobliżu

To bardzo przydatny aspekt Map Google. Po upuszczeniu pinezki możesz wyszukiwać miejsca w pobliżu, jak pokazano na obrazkach.

Po wybraniu dowolnej kategorii, powiedzmy Restauracje (oznaczone widelcem i nożem na mapach), zobaczysz wszystkie takie miejsca w swojej okolicy.

Możesz przewinąć w dół pasek boczny, aby uzyskać więcej informacji o konkretnym miejscu lub kliknąć dowolną osobę na mapie, aby uzyskać odpowiednie opcje. I po prostu wyszukaj etykietę, jeśli chcesz wrócić do upuszczonej pinezki.

Na smartfonach po prostu przeciągnij mapę do określonej lokalizacji i wprowadź kategorię, aby wyszukać w okolicy. W takim przypadku Mapy Google automatycznie upuszczają pinezkę referencyjną.

Znajdź wskazówki

Warto zauważyć, że najlepszym sposobem wyszukiwania wskazówek z Twoich lokalizacji jest włączenie GPS, pozwolenie GMaps na zlokalizowanie Cię, a następnie wyszukanie miejsca. Jednak ta sekcja koncentruje się na znalezieniu odległości między lokalizacją Twojej pinezki a innymi interesującymi miejscami.

a) W przeglądarce na komputerze

Wybrałem jedną knajpkę z sugestii w pobliżu.

Kliknięcie opcji Wskazówki dojazdu na poprzednim obrazku spowoduje umieszczenie wspomnianego miejsca jako miejsca docelowego. Teraz możesz przeszukać upuszczoną pinezkę, umieszczając etykietę jako źródło i wybierając spośród sugestii.

Następnie możesz sprawdzić różne opcje jako dostępne trasy i środki transportu.

b) Na smartfonie z systemem Android

Podobnie możesz znaleźć pobliskie restauracje, wybrać dowolną osobę i znaleźć wskazówki.

Na ekranie wskazówek punkt początkowy — 4 Mercer Walk — to najbliższy punkt na drodze, od którego rozpoczyna się trasa.

Wskazówka dla profesjonalistów: chociaż możesz umieścić pinezkę w dowolnym miejscu w aplikacjach GMaps, wersje przeglądarki wyślą Cię do najbliższego zaznaczonego adresu.

Te oznaczone adresy to albo punkty dodane przez Google, albo miejsca sugerowane przez użytkowników i zatwierdzone przez Google.

Tak więc dzięki Android GMaps mogłem dodać pinezkę na środku skrzyżowania; ale kiedy próbowałem tego samego z przeglądarką na komputerze, była wyszarzona, przez co była niedostępna do oznaczania etykiet, wyszukiwania w pobliżu itp. Dała jednak opcję przejścia do tego punktu na dole.

Obejmuje to prawie wszystko, co możesz zrobić za pomocą upuszczonej pinezki na mapach Google. Ale możesz nie chcieć trzymać nieużywanych pinów w Twojej wersji GMaps. Więc lepiej to sprawdź…

Jak usunąć upuszczoną pinezkę?

Jeśli nie oznaczyłeś swojej pinezki, po prostu kliknij (lub dotknij) gdziekolwiek indziej, aby ją usunąć.

a) W przeglądarce na komputerze

Aby usunąć pinezkę z etykietą, wybierz pinezkę, kliknij obszar Etykieta i Usuń.

b) Na smartfonie z systemem Android

W ten sam sposób dotknij pinezkę, wybierz Edytuj etykietę i Usuń pinezkę.

Wniosek 📌

Niewątpliwie Google świetnie sobie poradził z Mapami Google.

Ale możemy również opowiedzieć o 14 innych Awesome Android Apps od Google.

x