Wyciek systemu Windows 10 ma „pobieranie z chmury” do ponownej instalacji systemu Windows

Ponowna instalacja systemu Windows 10 może wkrótce stać się łatwiejsza. Wyciekająca wersja systemu Windows 10 z nowym wyglądem menu Start ma kolejną zaskakującą funkcję: funkcję „Pobieranie z chmury” do ponownej instalacji systemu Windows.

Jest to podobne do funkcji odzyskiwania danych w Internecie na komputerze Mac. Gdy spróbujesz uruchomić komputer Mac bez systemu operacyjnego, połączy się on z Internetem, pobierze system macOS i zainstaluje go za Ciebie. Jest to część środowiska przywracania wbudowanego w komputer Mac.

Dzięki tej nowej funkcji podczas ponownej instalacji systemu Windows możesz wybrać opcję „Pobieranie z chmury”, aby pobrać najnowszy system operacyjny Windows 10 lub „Resetuj lokalnie”, aby ponownie zainstalować istniejący system operacyjny Windows na urządzeniu. Został zauważony przez WalkingCat na Twitterze:

18950 bootux:
Jak chcesz ponownie zainstalować system Windows?
> Pobieranie w chmurze: pobierz system Windows
> Resetuj lokalnie: Zainstaluj ponownie mój istniejący system operacyjny Windows

– WalkingCat (@ h0x0d) 29 lipca 2019 r

Nie jest jasne, jak dokładnie działa ta funkcja, ale wygląda na to, że jest to łatwiejszy sposób na zejście z wersji Insider systemu Windows 10 i powrót do stabilnej wersji. Lub, jeśli masz zainstalowaną starszą wersję systemu Windows 10, możesz łatwo pobrać i zainstalować najnowszą – bez wcześniejszego tworzenia nośnika instalacyjnego. Wyobraź sobie, że używasz starego nośnika instalacyjnego do ponownej instalacji najnowszej wersji systemu Windows.

Jak zawsze, ta funkcja może nigdy nie dotrzeć do stabilnej wersji systemu Windows. Znajduje się w wewnętrznej kompilacji systemu Windows, która wyciekła – być może nigdy więcej go nie zobaczymy. Jest jednak duża szansa, że ​​wkrótce usłyszymy o tym w wersji Insider w wersji 19H2 lub 20H1.

Dzięki Rich Woods o godz Neowin za wypatrzenie tego tweeta jako pierwszy.