Wyczyść wszystkie dane EXIF ​​ze swoich zdjęć przed ich udostępnieniem [Android]


Aparaty w telefonach stały się z biegiem czasu wyjątkowo wyrafinowane, nie tylko pod względem jakości zdjęć, ale także pod względem danych cyfrowych, które mogą rejestrować oprócz zdjęć. Data, lokalizacja, kompresja, rozdzielczość, flash, czas ekspozycji i inne. Jeśli zrobiłeś zdjęcie za pomocą aplikacji aparatu Google i wykorzystałeś funkcję rozmycia, wiesz, że obraz zawiera dodatkowe informacje dotyczące głębi i całej mapy głębi. Wszystko to oznacza, że ​​nasze aparaty w telefonach są świetne i super niesamowite, ale jednocześnie podają informacje, których możemy nie chcieć udostępniać, takie jak miejsce zrobienia zdjęcia. W przypadku zdjęć, które pozostają na naszych dyskach twardych, może to nie być aż tak wielkim problemem, ale w przypadku tych, które udostępniamy, odrobina ostrożności jest zawsze dobrym pomysłem. Poznaj EZ UnEXIF Free (EXIF Remover), bezpłatną aplikację na Androida, która usuwa wszystkie dane EXIF ​​ze zdjęcia i zapisuje je jako kopię lub nadpisuje oryginał, zgodnie z twoimi preferencjami.

EZ UnEXIF Free ma darmową i płatną wersję. Darmowa wersja zawiera reklamy, które nie są zbyt nachalne. Usuwanie danych EXIF ​​to trzyetapowy proces. Najpierw wybierz pliki; możesz je wybrać z jednej z aplikacji do zdjęć, takich jak aplikacja Galeria, lub możesz wybrać opcję przeglądarki plików. Opcja przeglądarki plików nie wymaga zainstalowania aplikacji do przeglądania plików na urządzeniu. Zamiast tego dodaje eksplorator plików na następnym ekranie i możesz przeglądać zdjęcia, które chcesz wyczyścić.

Następny ekran to ekran Akcja, w którym można wybrać miejsce zapisania plików i czy nadpisać bieżące zdjęcie, czy zapisać je jako kopię. Naciśnij przycisk „Dalej”, aby przejść do ekranu „Wynik”, który wskazuje, że proces został zakończony.

EZ Działanie EZ

Aplikacja jest dość szybka, ale sprawia, że ​​chcemy więcej. Chciałbym móc wybrać, które dane są usuwane, a co zachowywane. Aplikacja czyści również jeden obraz naraz, bez obsługi wielu obrazów lub całych albumów. To powiedziawszy, jest to szybkie narzędzie, którego możesz użyć do zachowania prywatności podczas publicznego udostępniania zdjęć.

Zainstaluj EZ UnEXIF Free (EXIF Remover) ze sklepu Google Play