Wyjaśnienie bezproblemowej integracji z ciągłością i przekazywaniem [OS X]

Wiadomości o Yosemite pojawiły się na WWDC firmy Apple. Po pewnym czasie aktualizacja skupiała się wyłącznie na oprogramowaniu. Był język programowania Swift, iOS 8, OS X Yosemite i skupialiśmy się wyłącznie na tym spektrum. Wspomniano o innej funkcji, o której nie wiedzieliśmy, że jest to bardzo potrzebne, była ciągłość / przekazanie. Same terminy nie oddają w wystarczającym stopniu zakresu oferowanych przez nie możliwości. Pozwól, że przedstawimy Ci dokładnie, jakie korzyści przyniesie Ci to i jak możesz korzystać z tych niesamowitych nowych funkcji.

Największym problemem, z którym borykają się hordy techników, jest niemożność płynnego przenoszenia funkcji, przynajmniej nie bez pomocy z zewnątrz. Będziesz musiał zapisać wersję roboczą w swojej skrzynce odbiorczej, a następnie otworzyć ją na innym urządzeniu, aby kontynuować pracę nad nią od tego momentu. To i udostępnianie kart. Na szczęście Apple wykazał się przewidywalnością i rozszerzył swoją działalność na zupełnie inny obszar udostępniania.

Podstawową technologią jest rozszerzenie Airdrop, które teraz działa na wszystkich platformach, czy to iOS, czy OS X (to samo w sobie jest dość dużą wiadomością). Teraz zamiast tylko udostępniać pliki, możesz także udostępniać całe funkcje. Na tym etapie rozwoju funkcje te są w stanie przekazywać aplikacje tylko z iOS do OS X, ostateczne wersje mają obsługiwać dwustronne przekazywanie między platformami. Będziesz mógł odbierać przekazywanie jako ikony pojawiające się na ekranie blokady.

WiFi Hotpot

Cechą, której bardzo brakowało w iOS, była nieodłączna możliwość używania danych urządzenia iOS jako hotspotu Wi-Fi, umożliwiając komputerowi Mac łączenie się z Internetem bez dostępu do Wi-Fi. Można to osiągnąć za pomocą oprogramowania innych firm, ale natywna obsługa zapewnia łatwiejszy dostęp. Co ważniejsze, wreszcie wprowadza długo wyczekiwaną funkcję Androida na iOS.

iCloud Drive

Ponieważ przechowywanie w chmurze jest popularne, a iCloud służy jako zwykła usługa do tworzenia kopii zapasowych, Apple w końcu zdecydował się umożliwić użytkownikom dostęp do jego pamięci, tak jak w przypadku każdej innej usługi, takiej jak Dropbox, Box, OneDrive itp. Teraz możesz bezpośrednio uzyskać dostęp do plików przechowywanych na jednym urządzeniu. eliminując dużą część aplikacji do synchronizacji innych firm, natywny jest prawie zawsze lepszy. Internet Explorer służy jako przykład wyjątku. iCloud zachowuje swoje dawne narzędzie w zakresie zapisywania kopii zapasowych, ustawień, funkcji, list aplikacji, zakupionych elementów itp. z dodaną obsługą narzędzia Drive. Z niecierpliwością czekamy na odkrywanie ukrytych wskazówek i tajemnic, gdy zostanie wydana ostateczna wersja.

Handoff

Handoff to funkcja, która po aktywacji zsynchronizuje dowolny system iOS lub Mac z innym przy użyciu tego samego Apple ID przez bluetooth. Dopóki Bluetooth jest włączony, a oba urządzenia znajdują się w pobliżu, funkcja Handoff jest aktywna. Komputer Mac przechodzi w tryb „nasłuchiwania” wszelkich połączeń przychodzących o niskim poborze mocy. Jego domyślne zachowanie jest takie samo we wszystkich obszarach. Gdy aplikacja zostanie uruchomiona na urządzeniu z systemem iOS, pojawi się jako skrót w Docku. Ta funkcja jest na razie dostępna tylko z iOS na OS X, ostateczna wersja obiecuje odwrotnie, ale nie wiemy jeszcze dokładnie, że to działa, ale wiemy, że będzie. Będziemy informować na bieżąco. Każda aplikacja pojawia się w funkcji Handoff jako wyjątkowa, oto jak to zrobić.

E-maile + obsługiwane aplikacje

Jeśli piszesz wiadomość e-mail na urządzeniu z systemem iOS i zdecydujesz, że możesz użyć klawiatury do tego konkretnego zadania, po prostu kliknij ikonę e-mail w Docku, a zostanie ona odebrana dokładnie w miejscu, w którym przerwałeś, a nie spacją na miejscu. Jasne i proste. Podobne wyniki znaleziono w przypadku wszystkich obsługiwanych aplikacji, w tym Pages, Numbers, Keynote, Wiadomości (SMS bezpośrednio z komputera Mac), Przypomnienia, Kalendarz i Kontakty.

Rozmowy telefoniczne

Już wcześniej omawialiśmy (przepraszam za prymitywne sformułowanie) niesamowitą niesamowitość tej funkcji, teraz masz możliwość odbierania połączeń telefonicznych na komputerze, a jeśli aplikacje takie jak zestaw głośnomówiący są jakimkolwiek wskaźnikiem, jakość dźwięku będzie inna niż wszystko, co kiedykolwiek słyszałem przez telefon. Idealnie byłoby, gdybyś w ogóle nie musiał wchodzić w interakcję z telefonem, jeśli połączenia są priorytetem.

Mapy

Jeśli przeglądasz aplikację Mapy na urządzeniu z systemem iOS i koncentrujesz się na regionie. Kliknięcie jego ikony w Docku spowoduje wyświetlenie dokładnie tego regionu. Ponieważ ją przekazałeś, będziesz musiał zrobić wszystko od nowa, aby wyświetlić nową lokalizację. Nie wiemy, czy przyszłe kompilacje obiecują aktualizacje w czasie rzeczywistym, czy też będzie to tak skończone, jak jest. Tak czy inaczej, spełnia swoje zadanie.

Safari

Teraz Safari zachowuje się w sposób znany z CloudTabs, z tą jedyną różnicą, że teraz pojawia się również w doku. Każda odwiedzana witryna pojawi się na karcie Najważniejsze witryny Safari, która przeniesie Cię bezpośrednio do strony, do której uzyskiwałeś dostęp na urządzeniu z systemem iOS. Nie przeniesie Cię to jednak do dokładnej pozycji na stronie, nie wiemy, czy zostanie to uwzględnione w przyszłych kompilacjach, ale jest to przenośne szukanie dziury w dziobie, które, chyba że jest to źle zaprojektowana witryna z ogromną zawartością, nie być problemem.

Wniosek

Handoff to bardzo obiecująca funkcja i na pewno przypomni sobie niektórych krnąbrnych użytkowników Apple. Nic tak nie przyciąga użytkowników jak jednolita architektura. Ponadto ta funkcja nie będzie ograniczona do aplikacji tworzonych przez Apple, interfejsy API są wysyłane do programistów, aby pomóc w integracji Handoff z ich własnymi aplikacjami. Teoretycznie moglibyśmy przenosić gry, aplikacje, edytowane obrazy, wyłączać się między urządzeniami. To kolejny krok w jednolitej integracji wszystkich urządzeń Apple i na pewno jesteśmy podekscytowani. Więcej, ponieważ (dosłownie) się rozwija.

x