Wyłącz RCS przed przełączeniem na nowy telefon

RCS to ulepszona wersja SMS-ów, która jest obecnie dostępna na wielu urządzeniach z Androidem. Jednak nadal nie jest uniwersalny, co może powodować pewne problemy. Jeśli zmieniasz telefon, możesz najpierw wyłączyć RCS.

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy związanych z Androidem, sytuacja w RCS jest trochę chaotyczna. Po pierwsze, aby skorzystać z funkcji RCS, musisz użyć własnej aplikacji. W Sklepie Play jest mnóstwo świetnych aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych innych firm, ale tylko oficjalne aplikacje Google, Twojego operatora i producenta telefonu obsługują RCS.

Aplikacja Wiadomości Google działa na wszystkich urządzeniach z Androidem, ale Twój operator nadal może przeszkadzać RCS. Google jest ciężko pracować, aby to obejść, ale nadal stanowi przeszkodę dla niektórych urządzeń.

Ostatni bałagan nie ma nic wspólnego z Androidem, ale sprawia, że ​​RCS nie jest naprawdę uniwersalnym standardem. iPhone’y w ogóle nie obsługują RCS. Używają własnego standardu o nazwie iMessage.

Mówiąc o iMessage, być może słyszałeś o użytkownikach iPhone’a, którzy mają problemy z otrzymywaniem wiadomości tekstowych po przejściu na urządzenia z Androidem. Dzieje się tak, że wiadomości są wysyłane na stare konto iMessage zamiast na nowy telefon. Podobnie może się zdarzyć z RCS.

Jeśli używasz RCS i przełączysz się na urządzenie, które go nie obsługuje (na przykład iPhone), możesz nie otrzymywać wiadomości tekstowych na nowym telefonie. Na szczęście Google twierdzi, że stanie się to tylko w przypadku do ośmiu dni, ale to wciąż długo. Istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec.

Najpierw możesz sprawdzić, czy w ogóle używasz RCS. W tym przewodniku będziemy używać Google Wiadomości aplikacja. Następnie otwórz menu Ustawienia i znajdź „Funkcje czatu”.

Jeśli widzisz „Funkcje czatu”, oznacza to, że Twoje urządzenie obsługuje RCS. Otwórz menu „Funkcje czatu” i sprawdź, czy jest włączone.

RCS jest włączonyJeśli ten przełącznik jest włączony, używałeś RCS.

Po prostu wyłącz przełącznik, aby wyłączyć RCS. Możesz teraz bez obaw przejść na nowe urządzenie. Jeśli już przełączyłeś urządzenia, Google ma narzędzie internetowe, które może wyrejestrować Twój numer. To łatwy proces, który opisaliśmy w osobnym przewodniku.

Oczywiście, jeśli wiesz, że Twój nowy telefon obsługuje RCS i planujesz korzystać z aplikacji Wiadomości, nie musisz się tym przejmować. Pamiętaj jednak o funkcji RCS, jeśli kiedykolwiek planujesz przejść z Androida na iPhone’a lub inne urządzenie, którego nie jesteś pewien.

x