Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 domyślnie włącza coś, co nazywa się „Szybki start”. Słysząc to, szybkie uruchamianie wydaje się dobrą rzeczą. Ma to na celu przyspieszenie uruchamiania komputera po zamknięciu. Biorąc pod uwagę możliwości sprzętowe dzisiejszych komputerów PC, ludzie nie wyłączają ich często. Oczywiście wielu użytkowników nadal uważa, że ​​należy wyłączyć komputer. Korzyści z tego to osobna debata, ale jeśli wolisz wyłączyć komputer i używasz systemu Windows 10 z włączonym szybkim uruchamianiem, tak naprawdę nie wyłączasz komputera. Przycisk Zamknij wprowadza system w stan będący połączeniem hibernacji i całkowitego wyłączenia. Aby naprawdę się wyłączyć, musisz wyłączyć Szybkie uruchamianie w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić.

Sprawdź -   Jak zrestartować Explorer.exe w systemie Windows 10

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Sprzęt i dźwięk> Opcje zasilania. Kliknij „Wybierz działanie przycisków zasilania” po lewej stronie. Kliknij „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”. Aby przejść dalej, będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych.

Na następnym ekranie usuń zaznaczenie opcji „Włącz szybkie uruchamianie” i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

Nie mówimy, że szybkie uruchamianie jest koniecznie złą rzeczą. Ma swoje zalety, a szybki start nie jest najmniejszą z nich. Jest to kwestia tego, jak używasz systemu i czy chcesz, aby został on naprawdę zamknięty po kliknięciu przycisku zamykania.

Szybki start nie ma wpływu na restart. Po ponownym uruchomieniu systemu faktycznie wyłącza się on prawidłowo, a następnie ponownie uruchamia. To ustawienie ma znaczenie, ponieważ jedną z najczęstszych metod rozwiązywania problemów na komputerze jest wyłączenie i ponowne uruchomienie. Ta metoda jest często skuteczna, ale przy włączonym Szybkim uruchamianiu możesz nie zamykać komputera. Jeśli wyłączysz szybkie uruchamianie w systemie Windows 10, zauważysz, że uruchomienie trwa nieco dłużej, ale możesz również uzyskać lepszą wydajność.

Sprawdź -   Jak włączyć dźwięk przestrzenny w systemie Windows 10 dla słuchawek i kina domowego