Wymieniaj tekst i adresy URL między Androidem i Chrome za pomocą Message Beam

Biorąc pod uwagę liczbę urządzeń, z których korzystamy obecnie, szybkie i łatwe przenoszenie informacji, takich jak fragmenty tekstu i łącza między nimi, może być czasami frustrujące. Chociaż niesamowity PushBullet może być najczęściej używaną usługą dla użytkowników Androida do wysyłania treści między ich urządzeniami a Google Chrome, istnieje również kilka innych rozwiązań, a jednym z nich jest Message Beam. Bezpłatna aplikacja Message Beam na Androida i rozszerzenie Chrome, opracowane przez członka XDA, d-fader, działają w połączeniu, aby umożliwić szybkie wysyłanie tekstu lub adresów URL między komputerem a telefonem lub tabletem oraz łatwe kopiowanie tych informacji do schowka w mgnieniu oka. Twoje wiązki są wysyłane przez Internet za pośrednictwem serwera XMPP, co umożliwia zdalny dostęp do wiązek. Poniżej pokażemy, jak to działa.

Rozpoczęcie pracy z Message Beam jest bardzo proste. Po prostu pobierz zainstaluj aplikację na Androida na swoje urządzenie, uruchom aplikację, wybierz „Menu”> „Połącz nowe urządzenie” i zanotuj „identyfikator linku” pokazany na następnym ekranie. Identyfikator łącza (zwykle kod alfanumeryczny) będzie niepowtarzalny dla każdego urządzenia, które zdecydujesz się połączyć z Message Beam. To nie tylko chroni Twoje dane przed nieautoryzowanym dostępem, ale także umożliwia przechowywanie tych informacji oddzielnie dla każdego połączenia.

Wiadomość Beam_ Krok 1 Wiadomość Beam_ Krok 2

Następnie zainstaluj rozszerzenie Chrome i kliknij jego ikonę Omnibar, a następnie kliknij „Opcje”.

Message Beam_ Krok 3

Message Beam umożliwia połączenie wielu urządzeń z komputerem. Gdy używasz rozszerzenia po raz pierwszy, nie zobaczysz jeszcze żadnego zarejestrowanego urządzenia. Po prostu kliknij „Dodaj urządzenie” pod „Zarejestrowane urządzenia”, aby rozpocząć łączenie nowego.

Wiadomość Beam_ Krok 4

Na następnym ekranie wprowadź identyfikator łącza wygenerowany na urządzeniu z systemem Android i kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Message Beam_ Krok 5

Po podłączeniu urządzenia do komputera Message Beam prosi o nadanie mu niestandardowej nazwy, a także opcjonalnej frazy szyfrowania w celu zaszyfrowania wszelkich wymienianych z nim wiadomości, dla dodatkowego bezpieczeństwa. Po zakończeniu kliknij „Zakończ”, aby zakończyć proces konfiguracji.

Wiadomość Beam_ Krok 6

Teraz możesz wysyłać i odbierać wiadomości między komputerem a urządzeniem z systemem Android. Kliknij „Wyślij wiadomość testową”, aby wysłać krótki fragment tekstu na swoje urządzenie, aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane.

Wiadomość Beam_ Krok 7

Aby wysłać własną wiadomość, po prostu kliknij ikonę Message Beam’s Omnibar, wpisz lub wklej żądany tekst i kliknij „Wyślij”. Podobnie link do witryny, którą aktualnie przeglądasz w Chrome, można skopiować i wysłać bezpośrednio na telefon lub tablet, klikając „Wyślij URL”. Wiadomości wysyłane z urządzenia do komputera pojawiają się w sekcji „Otrzymane transmisje”.

Wiadomość Beam_ Krok 8

Message Beam powiadamia również w Chrome i na Androidzie o otrzymaniu nowych wiadomości. Interfejs jest dość zgrabny, dzięki czemu aplikacja jest łatwa w użyciu na obu platformach. Po otrzymaniu jakichkolwiek informacji tekstowych Message Beam daje możliwość skopiowania ich bezpośrednio do schowka, dzięki czemu można je łatwo wkleić w dowolnym miejscu.

Wiadomość Beam_ Krok 9 Wiadomość Beam_ Krok 10 Wiadomość Beam_ Message Send

Ogólnie rzecz biorąc, Message Beam oferuje znakomite rozwiązanie do szybkiej zdalnej wymiany fragmentów tekstu i adresów URL między Androidem i Chrome przez Internet. Aplikacja na Androida nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play, ale możesz ją pobrać i zainstalować za pomocą pliku APK.

Zainstaluj Message Beam dla Chrome

Pobierz pakiet Message Beam APK na Androida

[via XDA-Developers]