Wypróbuj 7 narzędzi do automatycznego wykrywania sieci dla małych i średnich firm

Udostępnij teraz w social media:

Sieć jest skomplikowana.

Nie chodzi o komputer podłączony do drukarki lub kilka urządzeń podłączonych do sieci organizacyjnej.

Jest znacznie głębszy i większy.

Chociaż mapowanie jest łatwiejsze w sieci składającej się z kilku urządzeń, jest trudne dla organizacji z tysiącami urządzeń w sieci.

Zespołowi IT coraz trudniej jest wykryć każde urządzenie w sieci i je monitorować. Proces może zająć dużo czasu, wysiłku i zasobów.

Dlatego narzędzia do automatycznego wykrywania sieci są rozwiązaniem umożliwiającym wykrycie wszystkich urządzeń w sieci.

Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nigdy nie zgubisz żadnej ścieżki, którą stworzyłeś dla swojej rozwijającej się sieci biznesowej. Wyeliminuje również ręczne mapowanie wszystkich urządzeń czy utrzymywanie danych w arkuszu kalkulacyjnym.

A jeśli wszystkie urządzenia są doskonale zmapowane i konserwowane, będziesz wiedział, co jest podłączone w Twojej sieci, monitorujesz wszystko i zabezpieczasz sieć.

Zrozummy to lepiej i znajdźmy najlepsze na rynku narzędzia do automatycznego wykrywania sieci.

Co to jest wykrywanie sieci?

Wykrywanie sieci to rozwiązanie lub proces, który pomaga wykrywać urządzenia i systemy podłączone do danej sieci. Jest to pierwszy krok, jaki podejmie administrator sieci, gdy będzie musiał mapować i jednocześnie monitorować swoją infrastrukturę sieciową.

Podobnie, korzystając z narzędzi do wykrywania sieci, możesz nie tylko wykrywać urządzenia podłączone do sieci, ale także mapować kombinacje serwerów w chmurze, sieci bezprzewodowych, sieci przewodowych i serwerów wirtualnych.

Odnajdywanie sieci można również nazywać odnajdywaniem topologii.

Pierwszym celem wykrywania sieci jest znalezienie wszystkich adresów IP w sieci, w tym porzuconych, zarezerwowanych, statycznych i dynamicznych adresów IP. Mapowanie ma dwojakie znaczenie:

  • Zapewnia, że ​​każdy adres IP jest prawidłowy i nie jest używany przez nieuczciwe lub złośliwe urządzenie.
  • Zapewnia to skuteczną konfigurację sieci bez pozostawiania żadnej z porzuconych podsieci lub adresów IP do wykorzystania w innym celu.

Jeśli urządzenie ma otwarte porty, które niekoniecznie są używane przez jakiekolwiek urządzenie, może to spowodować lukę w zabezpieczeniach. W tym celu przydatne jest wykrywanie sieci w celu określenia, które porty są otwarte, a które są używane na każdym urządzeniu. W ten sposób możesz mapować te otwarte porty i trzymać je blisko, aby uniemożliwić dostęp intruzom i zminimalizować zagrożenia bezpieczeństwa.

Jak działa wykrywanie sieci?

Możliwe jest ręczne mapowanie wszystkich urządzeń, ale zajmie to dużo czasu i może być ryzykowne ze względu na możliwość błędów. Tak więc, jeśli chcesz szybko zmapować każde urządzenie w sieci, lepiej jest użyć automatycznych narzędzi do wykrywania sieci.

Narzędzia do wykrywania skanują całą przestrzeń adresową sieci za pomocą protokołów sieciowych, w tym SNMP. Po wykryciu nowego urządzenia w sieci, narzędzia automatycznie aktualizują inwentarz IT w ciągu kilku sekund.

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do wykrywania sieci znajdziesz wizualną reprezentację urządzeń sieciowych podłączonych do Twojej sieci. Skanery te umożliwiają również generowanie niestandardowych widoków i map urządzeń sieciowych, dzięki czemu użytkownik jest na bieżąco ze szczegółowymi i dokładnymi informacjami.

Dlaczego wykrywanie sieci jest niezbędne?

Wraz z rozwojem biznesu, sieć będzie się również rozwijać. W ten sposób Twoja sieć będzie stale dodawać do środowiska IT różne urządzenia sieciowe, takie jak serwery, przełączniki, laptopy, drukarki, routery i inne.

  Jak automatycznie dodawać wątki e-mail do arkusza kalkulacyjnego

Zarządzanie tak rozległą siecią jest trudne dla administratorów sieci podczas mapowania wszystkich urządzeń w sieci. Aby zmniejszyć taką złożoność i zagrożenia bezpieczeństwa, przydatne są narzędzia do wykrywania sieci.

Rozumiemy jego zalety.

Zaktualizowane dane

Każda niewielka zmiana w systemie sieciowym, taka jak dodanie lub usunięcie nowego interfejsu, musi zostać odzwierciedlona na pulpicie nawigacyjnym, aby ułatwić aktualizację.

Narzędzia do wykrywania sieci współpracują z rozwiązaniami do monitorowania sieci, wykrywając każde urządzenie w sieci i aktualizując wszystkie dane w rozwiązaniu do monitorowania sieci.

Oszczędzacz czasu

Sieć skaluje się szybciej, zwłaszcza jeśli Twoja firma się rozwija. Dlatego, jeśli ręcznie zaczniesz śledzić każde urządzenie w swojej rozległej sieci, możesz stracić dużo czasu, który mogłeś zainwestować w innowacje. Ponadto może prowadzić do ludzkich błędów, które mogą przerodzić się w zagrożenie bezpieczeństwa.

Jednak korzystając z narzędzi do wykrywania sieci, można zautomatyzować cały proces mapowania i monitorowania każdego urządzenia, aby zaoszczędzić czas i pracę.

Ciągłe monitorowanie i konserwacja

Drobny problem w sieci może spowodować duży problem, który może doprowadzić firmę do utraty milionów dolarów. Narzędzie do wykrywania sieci może pomóc administratorom sieci w ciągłym wykrywaniu i monitorowaniu urządzeń sieciowych, aby od samego początku zapobiegać problemom. Narzędzia te mogą zapobiegać naruszeniom bezpieczeństwa, zapewniając, że żaden pojedynczy port sieciowy nie jest otwarty na eksploatację.

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym narzędziom do wykrywania sieci, aby uprościć proces wykrywania wszystkich narzędzi w sieci.

Paessler PRTG

Automatycznie wykrywaj urządzenia sieciowe dzięki Paessler PRTG Network Monitor, który może regularnie monitorować wszystkie urządzenia i wykrywać nowo dodane urządzenia do sieci. Otrzymasz konfigurowalny system alarmowy zawarty w jego planach.

Funkcja automatycznego wykrywania PRTG pozwala automatycznie znaleźć wszystkie urządzenia w zakresie IP, dzięki czemu można je zintegrować z monitoringiem. Nowe urządzenia zostaną wykryte i skonfigurowane automatycznie przy pierwszym otwarciu.

Paessler PRTG pozwala ustawić własny harmonogram, co oznacza, że ​​możesz uruchamiać odkrycie codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Otrzymasz e-mail i bilet po odkryciu nowego urządzenia sieciowego. Pomaga to mieć oko na to, co dzieje się w Twojej sieci.

Nie martw się o swoje urządzenia, które są wyłączone; dzięki funkcji wykrywania PRTG możesz regularnie monitorować swoją sieć 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. Otrzymasz również szybkie powiadomienie, nawet o najmniejszym problemie z funkcją alertu, aby uniknąć poważnych awarii urządzeń sieciowych.

Ponadto PRTG może wykrywać międzylokacyjne urządzenia sieciowe rozmieszczone w różnych lokalizacjach. Uzyskaj łatwy do zrozumienia i prosty pulpit nawigacyjny w swoim systemie lub aplikację pulpitu nawigacyjnego, aby śledzić i znać stan urządzenia i sieci.

Wypróbuj PRTG przez 30 dni i sprawdź, czy spełnia Twoje potrzeby.

Słoneczne Wiatry

Słoneczne Wiatry Network Performance Monitor to rozwiązanie do monitorowania sieci wielu dostawców, które rozszerza się i skaluje zgodnie z potrzebami sieci. Monitoruje dostępność sieci, wizualizację ścieżek krytycznych podłączonych urządzeń, inteligentne mapowanie, analizę wydajności i zaawansowane alerty.

Uzyskaj zarządzanie siecią dzięki funkcji Hybrid Cloud Observability, aby zapewnić poziomy usług, wykorzystać czas, przyspieszyć rozwiązywanie problemów, zmniejszyć ryzyko i zmęczenie oraz zyskać elastyczność i produktywność.

Oprogramowanie SolarWinds Network Monitoring zapewnia pełny wgląd w wydajność i stan środowiska Cisco ASA, dzięki czemu można przeglądać stan tuneli VPN i zapewnić łączność między lokalizacjami. Dostaniesz wszystko w jednym oknie, od wykrywania sieci po monitorowanie sieci, dzięki czemu Twój zespół IT będzie mógł swobodnie pracować i skupić się na reszcie.

  Skąd wziąć wyjątkowe szablony propozycji, aby pozyskać klientów?

Pobierz teraz link e-mail, aby uzyskać bezpłatną wersję próbną. SolarWinds będzie w pełni funkcjonalny przez 30 dni, abyś mógł zrozumieć, jak to działa. Jeśli jesteś zadowolony, uzyskaj wycenę zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Zarządzaj silnikiem

Uzyskaj zaawansowane możliwości wykrywania sieci dzięki Zarządzaj silnikiem Narzędzie do wykrywania sieci OpManager. Automatyzuje wykrywanie wszystkich urządzeń sieciowych oraz tworzy i utrzymuje pełną inwentaryzację poprzez ciągłą aktualizację i skanowanie.

OpManager stale aktualizuje szczegółowe informacje o urządzeniach, aby utrzymać szczegółowe inwentaryzacje. Automatyzuje konserwację inwentarza IT, monitorowanie dostępności, mapowanie zasobów sieciowych i nie tylko. W ten sposób Twój zespół IT jest zwolniony ze zbędnych zadań monitorowania.

OpManager jest wyposażony w rozbudowane funkcje, które mają na celu uczynienie procesu wykrywania sieci mniej czasochłonnym, prostym i skutecznym. Profile wykrywania sieci pomagają uprościć proces wykrywania sieci. Dodatkowo można uniknąć powtarzających się zadań, korzystając z Harmonogramów wykrywania.

Uzyskaj szczegółowe informacje dzięki raportom odkryć i WOW swoje odkrycia dzięki wstępnie skonfigurowanym szablonom. Możesz także użyć Discovery Rule Engine do zautomatyzowania procesów wykrywania i monitorowania. OpManager jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows i Linux.

Zaplanuj spersonalizowane i bezpłatne demo z ekspertami OpManager i dowiedz się, co może dla Ciebie zrobić. Możesz również wypróbować to kompleksowe rozwiązanie do monitorowania przez 30 dni.

Nagios

Nagios opracowała różne narzędzia dla Twojej organizacji, dzięki którym możesz wykrywać urządzenia w Twojej sieci i monitorować każde z nich, aby poznać ich stan. Pomaga ułatwić pracę i życie dzięki narzędziom, w tym Nagios XI, Nagios Core, Nagios Network Analyzer i Nagios Fusion.

Otrzymasz wszystkie funkcje potrzebne do zautomatyzowania przepływu pracy i rozpoczęcia monitorowania urządzeń w sieci. Pomaga również w dostarczaniu dokładnych wyników stanu w prezentacjach wizualnych, raportach i wykresach.

Ponadto znajdziesz wiele dodatków i narzędzi do monitorowania, a także korzyści z:

  • Ulepszona funkcja automatycznego wykrywania z Nagios XI
  • Ustalanie niereagujących maszyn i natychmiastowe powiadamianie personelu
  • Kompleksowe raporty
  • Ulepszone usługi, aplikacje i dostępność serwerów
  • Szybsze wykrywanie awarii protokołu i awarii sieci

Nagios zapewnia kompleksowe monitorowanie IT, widoczność, wydajność, proaktywne planowanie, dostosowywanie, łatwość użytkowania, możliwości dla wielu dzierżawców i rozszerzalną architekturę. Ponadto oferuje zaktualizowany interfejs, potężny silnik, zaawansowane wykresy, kreatory konfiguracji i nie tylko.

WhatsUp Złoto

Co tam Narzędzie do monitorowania sieci Gold pomaga w wykrywaniu, mapowaniu, monitorowaniu zasobów IT i inwentaryzacji w warstwach 2/3. Niezależnie od tego, czy chodzi o urządzenia, infrastrukturę bezprzewodową, wirtualną, system Windows, wdrożone oprogramowanie czy serwery, możesz odkryć wszystko, co jest podłączone do Twojej sieci.

To narzędzie oferuje niezawodne wykrywanie w warstwie 2/3, które można zainicjować z inteligentnego skanowania SNMP lub skanowania zakresu IP tabeli mostów routera rdzeniowego. Generuje pełną mapę sieci, od góry do dołu, aby wykryć wszystkie urządzenia znajdujące się w Twojej sieci. Pomaga skupić się na ich płynnym działaniu, bezpieczeństwie i wysokiej wydajności.

Możesz wizualizować i mapować zależności i topologię sieci oraz śledzić i dokumentować wszystkie zasoby IT dzięki ulepszonemu wykrywaniu zasobów. Ponadto znajdź i rozwiąż problemy z łącznością za pomocą narzędzi do wyszukiwania adresów IP/MAC i śledzenia w warstwie 2. WhatsUp Gold posiada innowacyjne technologie wykrywania, takie jak ARP, SSH, adresowanie IP, LLDP, ICMP, zarządzanie infrastrukturą wirtualną i SNMP.

  Jak blokować wiadomości e-mail w Gmailu

Co więcej, WhatsUp Gold wykorzystuje nowoczesne technologie do wykrywania podłączonych urządzeń w sieci i tworzenia dokładnego obrazu tych urządzeń oraz łączności między portami. Generuje mapy sieci warstwy 2 i 3, które zapewniają pełną widoczność połączeń logicznych, wirtualnych i fizycznych, w tym informacje dotyczące sieci VLAN i IP.

Wyświetlaj swoją sieć tak, jak chcesz, dzięki łatwo konfigurowalnym i manipulacyjnym mapom. Po zakończeniu procesu wykrywania automatycznie przypisuje role urządzeń sieciowych, informując o informacjach do zebrania i krokach do podjęcia. WhatsUp Gold pozwala również utrzymywać inwentaryzację sieci i zarządzać zasobami sieciowymi.

Wypełnij formularz i otrzymaj link do pobrania w wiadomości e-mail, aby rozpocząć bezpłatny okres próbny.

Kaktusy

Poznaj rozszerzalne i niezawodne ramy zarządzania błędami operacyjnymi i rozwiązania do monitorowania — Kaktusy. Jest to narzędzie do tworzenia wykresów sieciowych zaprojektowane w celu wydobycia mocy funkcji tworzenia wykresów i przechowywania danych RRDTools.

Cacti zawiera odporną na błędy i w pełni rozproszoną platformę gromadzenia danych z zaawansowanym szablonem opartym na funkcjach automatyzacji wykresów, drzew i urządzeń. Oferuje również wiele rozwiązań do akwizycji danych, które można rozszerzyć za pomocą wtyczek.

Oparte na rolach funkcje zarządzania grupami, domenami i użytkownikami zapewniają natychmiastową obsługę wielu języków i aparatu motywów. Funkcje Cacti zapewniają odpowiedni interfejs dla instalacji o wielkości sieci LAN w złożonych sieciach składających się z tysięcy urządzeń.

Używanie Cacti w twoim systemie wymaga PHP, net-SNMP, RRDTool, MySQL i serwera WWW obsługującego PHP, w tym IIS lub Apache. Cacti obsługuje systemy operacyjne Windows i Linux/Unix. Pobierz swoje wymagania już teraz i zacznij odkrywać urządzenia w złożonej sieci.

Open-AudIT

Open-AudIT to narzędzie do wykrywania sieci o otwartym kodzie źródłowym, które zapewnia szczegółowe informacje o wszystkim, co jest związane z urządzeniami sieciowymi, począwszy od ich konfiguracji, a skończywszy na raportach o stanie. Jest to jeden z najpopularniejszych programów do audytu i wykrywania sieci, który pomoże Ci odkryć wszystkie Twoje urządzenia.

Ta potężna aplikacja dostarcza w krótkim czasie wszystkie informacje o Twojej sieci. Informuje o tym, co dzieje się w Twojej sieci, kiedy to się zmieni i jak możesz skonfigurować swoje urządzenia w sieci. Podczas gdy wiele rozwiązań może nie dostarczać dokładnych informacji o zasobach, Open-AudIT oferuje dokładne dane o lokalizacji w ciągu kilku sekund.

Pozwól Open-AudIT na inteligentne skanowanie wszystkich sieci w Twojej organizacji i przechowywanie wykrytych konfiguracji urządzeń. Dodatkowo uzyskasz natychmiastowy dostęp do licencji na oprogramowanie, nieautoryzowanych urządzeń, raportów o stanie gwarancji sprzętowych, wykorzystaniu pojemności i zmianach konfiguracji.

Zarezerwuj demo już teraz i wyczyść wszystko w swoim umyśle. Ponadto uzyskaj dostęp do GitHub, aby zintegrować rozwiązanie w swojej organizacji. Możesz również łatwo pobrać program.

Wniosek

Zarządzanie siecią może być skomplikowane. Dlatego połącz się z najlepszym narzędziem do automatycznego wykrywania sieci, aby wykryć wszystkie urządzenia w sieci, monitorować je i zachować bezpieczeństwo.

Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele takich narzędzi, znalezienie najlepszego oprogramowania dla Twoich potrzeb może być nieco trudne.

Tak więc, wybierając narzędzie do wykrywania sieci dla swojej organizacji, upewnij się, że oferuje ono zunifikowaną przestrzeń na wszystko, aby wyświetlić wszystkie szczegóły, raporty, alerty i inne przydatne funkcje. Ponadto maksymalne narzędzia oferują bezpłatne wersje próbne, których możesz użyć, aby zrozumieć, w jaki sposób mogą Ci pomóc i wybrać najlepszy.

x