Wyświetl rozmiar folderu w bajtach, kilobajtach, megabajtach i gigabajtach [Windows]

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z rzeczy, które przeszkadzają mi w systemie Windows, jest brak możliwości wyświetlania rozmiarów folderów. Chociaż możesz uzyskać te informacje, otwierając arkusz Właściwości folderu w Eksploratorze Windows, nie nadaje się on do porównywania rozmiarów folderów lub analizowania, które foldery zajmują najwięcej miejsca na dysku, ponieważ otwieranie właściwości każdego folderu może być marnowaniem czasu po drugim. Jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu z narzędzi innych firm, Folder Size Explorer to bezpłatna aplikacja, która ma Ci pomóc. Automatycznie oblicza rozmiar wszystkich folderów na komputerze i pozwala wyświetlać je w bajtach, kilobajtach, megabajtach i gigabajtach.

  Jak zapobiec automatycznej aktualizacji do przeglądarki Firefox 57

Program jest dość przyjazny dla użytkownika. Po uruchomieniu automatycznie skanuje wszystkie dyski i foldery w nich oraz wyświetla ich całkowity rozmiar. Możesz również kliknąć przycisk Odśwież, aby ręcznie obliczyć miejsce w całym folderze, w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian. Lewy pasek boczny aplikacji zawiera listę wszystkich folderów, natomiast po prawej znajdują się foldery aktualnie wybranego folderu głównego lub partycji. Dla każdego folderu w ścieżce wyświetlane są następujące informacje; nazwa folderu, całkowity rozmiar, data ostatniej modyfikacji, całkowita liczba plików, które zawiera, status, typ.

Pasek stanu zawiera łączne wymagania serwisu, liczbę folderów i plików w folderze głównym. Dodatkowe opcje można znaleźć na pasku narzędzi Eksploratora rozmiarów folderów. Z tego miejsca można na przykład przełączać wartości sum kontrolnych MD5, SHA1 i SHA256, które mają być wyświetlane obok wszystkich plików. Ponadto możesz zmienić widok rozmiaru folderu z bajtów na gigabajty, klikając odpowiednio B, KB, MB i GB.

  Jak zarządzać subskrypcjami w iTunes na swoim iPhonie

Program umożliwia również eksport danych do pliku CSV. Pasek narzędzi zawiera rozwijane menu z etykietą „Automatyczne” kliknięcie, które umożliwia zmianę liczby wątków procesora, którego używa do obliczania rozmiarów folderów.

Rozmiar folderu Explorer_Toolbar

Jeśli chodzi o wygląd, możesz łatwo zmienić rozmiar kolumn i zmienić domyślną skórkę paska narzędzi z kilku różnych kolorów. Eksplorator rozmiaru folderu działa w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Obsługiwane są zarówno wersje 32-bitowe, jak i 64-bitowe. Testy przeprowadzono w systemie Windows 8.1 Pro.

Pobierz Eksplorator rozmiaru folderu

x