Wyszukiwanie specyficzne dla witryny i aplikacji z wykonywalnymi akcjami aplikacji [iOS]

Spotlight to jedna z bardziej popularnych funkcji iOS i OS X. W przeciwieństwie do Spotlight w OS X, w Spotlight w iOS nie ma żadnych klasyfikatorów wyszukiwania ani filtrów. Searchr to aplikacja na iOS, która robi to, co robi Spotlight, ale z filtrami dla których aplikacji chcesz wyszukać informacje. Jest to bezpłatna aplikacja z reklamami, która umożliwia uruchamianie innych aplikacji i wyszukiwanie wielu innych. Wyniki są filtrowane według aplikacji, więc jeśli szukasz, powiedzmy, pliku na Dysku Google, możesz przewinąć w dół do wszystkich pasujących wyników z Dysku Google. Aktualizacja za 2,99 USD pozwala usunąć reklamy.

Aplikacja podzielona jest na cztery zakładki. Karta wyszukiwania to nic innego jak pasek wyszukiwania u góry pustej strony, która zapełni się wynikami wyszukiwania. Na karcie Usługi znajdują się wszystkie czynności, które można wykonać, oraz aplikacje indeksowane w wyszukiwaniu. Karta Pobrane jest zarezerwowana dla zdjęć i filmów importowanych z urządzenia, a karta Ustawienia umożliwia uaktualnienie w celu usunięcia reklam.

Znajdziesz przydatne usługi, takie jak słownik i tłumaczenie, które możesz dodać do indeksu Searchr. Usługi, z których chcesz skorzystać, musisz wybrać indywidualnie. Oprócz wyszukiwania aplikacji możesz także wybrać wyszukiwarki lub strony internetowe, które chcesz przeszukać. Obejmuje to App Store i witryny takie jak eBay, IMDb, Reddit i inne. Wyniki wyszukiwania są wymienione w tej samej kolejności, w jakiej pojawiają się na liście, i możesz zmienić ich kolejność, aby odzwierciedlić wyniki wyszukiwania.

Usługi Searchr Searchr search

Oprócz wyszukiwania aplikacji i witryn, Searchr może również wykonywać działania ze swojej strony wyszukiwania. Niektóre akcje są wstępnie skonfigurowane, ale możesz dodać własne. Wstępnie skonfigurowane akcje umożliwiają tworzenie notatek za pomocą aplikacji takich jak SimpleNote i Evernote, pod warunkiem, że są one zainstalowane na Twoim urządzeniu.

Akcje wyszukiwaniaDziałania niestandardowe Searchr

Searchr nie emuluje Spotlight w OS X i jego filtrach, ale ma bardziej specyficzne dla aplikacji możliwości wyszukiwania. Nie pozwala od razu powiedzieć aplikacji, którą aplikację chcesz przeszukać. Skuteczniejsze mogłoby być wpisanie przez użytkownika filtru, na przykład „Zdjęcia”, przed wyszukiwaniem, dzięki czemu aplikacja będzie wiedziała, że ​​ma szukać tylko zdjęć lub tylko rolki aparatu. To, co podoba mi się w aplikacji, to możliwość nie tylko otwierania aplikacji, ale także wykonywania akcji, gdy ta aplikacja jest uruchamiana.

Pobierz Searchr z App Store

[via Lifehacker]