YoCam dodaje wiele filtrów i soczewek do zdjęć z iPhone’a [iOS]

Liczba aplikacji fotograficznych w sklepie iTunes App Store jest zdumiewająca, prawdopodobnie przewyższają ją tylko gry i kilka innych. App Store ma wszystko do zaoferowania, niezależnie od tego, czy chodzi o aplikacje do wymiany aparatu, rozwijanie unikalnych umiejętności fotograficznych czy narzędzia do edycji zdjęć, które są prawie na równi z oprogramowaniem komputerowym dla amatorów. Wtedy nie chodzi o to, że liczba aplikacji jest stała; wręcz przeciwnie, z minuty na minutę rośnie (nawet w tym gatunku). W środku tego wszystkiego naprawdę trudno jest zidentyfikować aplikację, która wyróżnia się i wyróżnia się z tłumu, ponieważ większość wydań nie ma prawie nic nowego do zaoferowania. Już wczoraj do App Store trafia YoCam – nowa uniwersalna aplikacja na iPhone’a, iPoda touch i iPada, która oferuje coś świeżego i godnego uwagi.

Pozornie YoCam to po prostu kolejna aplikacja do edycji zdjęć, z różnymi dostępnymi ustawieniami i dostosowaniami, wraz z filtrami i obiektywami, które mogą przekształcić Twoje zdjęcia w dzieło sztuki. To natura filtrów odróżnia YoCam od innych w tym gatunku. Po uruchomieniu aplikacji masz możliwość zrobienia zdjęcia bezpośrednio z poziomu aplikacji lub użycia zdjęcia z rolki aparatu do edycji. Dostęp do ustawień można również uzyskać z tego samego ekranu, chociaż nie ma tam zbyt wiele do poprawiania.

YoCam Maszyny (2)

Kiedy dojdziesz do części do edycji zdjęć, otrzymasz elegancko wykonany interfejs ze wszystkimi opcjami poprawiania umieszczonymi na dole ekranu. Najpierw otrzymujesz przycisk do porównania edytowanego obrazu z oryginalnym, a także do cofnięcia wszelkich zmian, które mogłeś wprowadzić. Druga opcja dotyczy suwaków regulacji obrazu, gdzie można zmienić takie ustawienia jak Jasność, Kontrast, Oświetlenie, Podświetlenia itp. Następną pozycją w menu głównym są filtry, a YoCam naprawdę świeci tutaj – nie tylko filtrów jest wiele (około 30) , ale też nie jest to typowa dla Ciebie firma, ale raczej wyjątkowa. Jedyny dyskomfort polega na tym, że ikony efektów tak naprawdę nie dają prawdziwego wskazania, jak wyglądałby filtr, i wiele razy trzeba zastosować filtr, aby zobaczyć, jaki będzie wynik.

YoCam Maszyny (2) YoCam Maszyny (4)

Następną pozycją na liście jest to, co aplikacja nazywa „soczewkami” – zbiór malowideł i efektów świetlnych, które zasadniczo mają na celu przekształcenie zdjęć w dzieła sztuki. Możesz otrzymać naprawdę imponujące i fajne zdjęcia, łącząc zarówno efekty filtrów, jak i soczewki, a ponieważ jest ich kilka, możliwe kombinacje są dość duże. Ostatni obszar służy do kadrowania, gdzie obsługiwanych jest kilka współczynników proporcji. Każdy efekt, który zdecydujesz się zastosować, można modyfikować pod względem siły i orientacji na wiele sposobów.

Ponieważ obszar ustawień jest raczej nijaki, opcje wyjściowe są wyświetlane po zakończeniu edycji i zapisaniu zdjęcia. YoCam umożliwia udostępnianie wielu aplikacjom społecznościowym bezpośrednio z poziomu, a także zapisywanie wyników w różnych rozdzielczościach. Jeśli chcesz kontynuować edycję w innej aplikacji, możesz również wysłać obraz bezpośrednio do kompatybilnych aplikacji.

YoCam Maszyny (5) YoCam Maszyny (6)

Ogólnie rzecz biorąc, YoCam to całkiem zgrabny pakiet, który został dodany do mojego arsenału edycji zdjęć zarówno na moim iPhonie, jak i iPadzie. Jest łatwy w użyciu, a wynik jest całkiem niezły. Moim jedynym atutem jest to, że aplikacja raczej wolno reaguje i zdecydowanie przydałaby się szybsza reakcja. Jest dostępny za darmo w sklepie iTunes App Store i można go pobrać pod poniższym linkiem.

YoCam w iTunes App Store

x