Z łatwością twórz i edytuj ikony w systemie Windows dzięki Junior Icon Editor

Nie musisz otwierać programu Photoshop za każdym razem, gdy chcesz utworzyć ikonę lub zaktualizować jedną z istniejących, dodając jej osobisty akcent. Narzędzia do edycji ikon istnieją w systemie Windows już od dość dawna, a tutaj, w newsblog.pl, od czasu do czasu omawialiśmy całkiem sporo z nich, niektóre oferują bogate interfejsy, a inne mają mnóstwo funkcji. Narzędzie, które mamy dzisiaj do Twojej dyspozycji, nazywa się Junior Icon Editor i jest całkiem przyjemne w użyciu, pozwalając na natychmiastowe tworzenie ikon, zarówno z istniejących obrazów, jak i od podstaw.

Narzędzie zawiera kilka przydatnych funkcji, które pomogą Ci i obsługuje tworzenie i edycję ikon dla wielu platform, w tym Windows, Linux, iOS, Android i WP7. Możesz importować obrazy i budować z nich nowe ikony, eksportując wynik do formatów ICO, PNG, XPM, XBM i ICPR.

Kiedy zdecydujesz się utworzyć nową ikonę od podstaw, Junior umożliwia określenie kilku podstawowych parametrów dotyczących pliku ikony, który zamierzasz zbudować. Możesz określić rozmiar ikony z kilku ustawień wstępnych lub przez wprowadzenie niestandardowych wymiarów, trybu konwersji (Wytnij, Roztrząsanie, Skala szarości) i trybu koloru (od 1 do 32 bitów).

Junior Icon Editor_New Icon

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, aplikacja sprawia, że ​​czujesz się jak w domu, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z edytora zdjęć lub ikon, pozostając jednocześnie łatwym w użyciu nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z takiej aplikacji. Zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia i modyfikowania ikon, takich jak kształty, pędzel, farba, tekst, linia, próbnik kolorów itp. W lewym okienku. Prawa strona jest przeznaczona do podglądu wszystkich rozmiarów ikon w przypadku, gdy plik zawiera ikony w wielu wymiarach. Możesz również sterować powiększaniem obszaru podglądu za pomocą odpowiednich przycisków u góry. Przyciski Ponów i Cofnij pomagają w łatwym cofaniu wszelkich przypadkowych modyfikacji.

Junior Icon Editor

Najlepszym sposobem na pełne wykorzystanie obszaru edycji jest powiększenie, zanim zaczniesz modyfikować ikonę. Zapewnia to po prostu lepszą kontrolę nad każdym najmniejszym szczegółem, który możesz chcieć edytować. Duża paleta kolorów po prawej stronie zapewnia szybki dostęp do kolorów, których chcesz użyć.

pasek narzędzi

Ogólnie rzecz biorąc, Junior Icon Editor to świetna aplikacja przeznaczona dla tych, którzy chcą szybko i łatwo tworzyć nowe ikony. Narzędzie jest dostępne bezpłatnie i działa w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 / 8.1.

Pobierz Junior Icon Editor