Z łatwością twórz oszałamiające wizualnie wykresy na podstawie danych z arkusza kalkulacyjnego

Infografiki to tylko fantazyjne wykresy, prawda? To znaczy, oczywiście, włożyli trochę fajnej myśli w ich tworzenie i są znakomici w wizualnym przedstawianiu danych, ale ostatecznie to właśnie reprezentują: dane. Nie jest łatwo zrobić świetną infografikę, ale podobnie nie powinno być uciążliwe używanie własnych danych w niektórych ładnych układach, które przyniosły nam nowoczesne projekty wykresów. Poznaj RAW, prostą aplikację internetową, która pozwala kopiować wklejane dane, wybierać z bogatej listy wykresów i przypisywać zmienne, aby ostatecznie uzyskać świetnie wyglądający wykres.

Odwiedź RAW i wklej dane z arkusza Excela. Masz dwa układy, w których możesz wyświetlać wklejone dane; widok testowy i widok tabeli. Sposób, w jaki przeglądasz te dane, nie ma nic wspólnego z wykresem, który zamierzasz utworzyć, a ma wyłącznie na celu ułatwienie jego odczytania. Zakłada się, że pierwszy wiersz danych jest wierszem nagłówka, więc przed wklejeniem odpowiednio edytuj dane.

Dane wstawiania RAW

Przewiń w dół, a zobaczysz listę dostępnych wykresów. Możesz dodać własne, ale polecam skorzystanie z jednego z wymienionych, aby zobaczyć, jak to działa. Aplikacja nie wybiera i przypisuje zmiennych automatycznie, aby uzyskać pełny wykres. Zamiast tego mówi ci, abyś je przypisał.

Niektóre wykresy obsługują od 2 do 4 lub więcej zmiennych i mogą mieć postać liczbową lub łańcuchową. RAW informuje, który element wykresu jest przeznaczony do reprezentowania danych liczbowych, a który może reprezentować dane w postaci ciągów. Analizuje również wklejone dane i odpowiednio je identyfikuje. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić go w odpowiednim miejscu.

RAW - wymiary mapy

Po dostosowaniu zmiennych do ich odpowiednich wymiarów możesz dostosować wygląd wykresu. Można zmienić szerokość i wysokość elementów wykresu, a także kolory.

RAW - dostosuj

Gdy skończysz, możesz pobrać wykres w formacie SVG, PNG lub JSON. Alternatywnie możesz osadzić wykres na stronie internetowej.

Format RAW jest świetny z dwóch powodów; Jeśli potrzebujesz stworzyć wykres w drodze i nie masz odpowiedniego programu lub nie wiesz, jak go użyć, ta aplikacja internetowa jest odpowiedzią. Oprócz tego, że jest niezależny od platformy (jeśli chodzi o komputery stacjonarne), sprawia, że ​​tworzenie wykresów jest bardzo łatwe. Innym powodem korzystania z aplikacji jest tworzenie wizualnie unikalnych wykresów do użytku online i offline.

Odwiedź RAW