Udostępnij teraz w social media:


Microsoft wypycha Windows 10 na obecną bazę użytkowników, odkąd ogłosił datę premiery nowego systemu operacyjnego. Mimo że liczba osób, które dokonały aktualizacji do nowej wersji systemu Windows, jest imponująca, Microsoft uważa, że ​​nie jest to wystarczająco dobre. Aby rozwiązać ten problem, jeszcze agresywniej wypycha system Windows 10 na ludzi. Firma Microsoft określiła teraz wszystkie aktualizacje, które będą wypychać system Windows 10 do użytkowników, jako „zalecane”. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli ponownie usiąść i ukryć te aktualizacje, jeśli jeszcze nie zainstalowali. Jeśli szukasz bardzo szybkiego i bardzo skutecznego sposobu na usunięcie wszystkich śladów systemu Windows 10 z systemu, Aegis to mały skrypt, którego możesz użyć.

Sprawdź -   8 najlepszych aplikacji dla systemu Linux do udostępniania pulpitu

Aby korzystać z Aegis, musisz mieć uprawnienia administracyjne w systemie, z którego próbujesz wyczyścić aktualizacje. Aegis robi kilka rzeczy; wyłącza wszystkie funkcje telemetrii i wykrywania Wi-Fi w systemach Windows 7, 8 i 10. W systemach Windows 7 i 8 odinstalowuje wszystkie aktualizacje, które wymuszą uruchomienie systemu Windows 10, i blokuje przyszłe. Ustawia również aktualizacje, aby nigdy nie instalowały się ani nie pobierały automatycznie. Jeśli wolisz instalować aktualizacje w ten sposób, możesz to zmienić po pomyślnym uruchomieniu skryptu. Jeśli zastanawiasz się, które aktualizacje zostaną usunięte, tutaj to pełna lista. Przewiń w dół do sekcji Windows Update.

Aby uruchomić skrypt, po prostu wyodrębnij plik zip, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Windows 10 PowerToys Get a Launcher and Keyboard Remapper

Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Skrypt obsługuje wszystko. Uruchomienie zajmuje trochę czasu, a ponieważ odinstalowuje czterdzieści siedem aktualizacji, nie zdziw się, jeśli działa przez ponad godzinę.

Aegis-uninstall-updates

Skrypt powie Ci, kiedy to się skończy. Jest to proces dziewięcioetapowy i możesz stwierdzić, który krok jest obecnie wykonywany.

Pobierz Aegis dla Windows