Zaciemnianie VPN wyjaśnione w 5 minut lub mniej

Niezbędną funkcją, o którą należy poprosić przy zakupie VPN, jest zaciemnianie serwera. Szybko się o tym dowiedzmy i zobaczmy, co oznacza dla Ciebie jego brak.

VPN nie są już produktami niszowymi. Ludzie wdrażają je osobiście i dla swoich firm z wielu powodów, w tym prywatności, odblokowywania geograficznego, bezpieczeństwa, rozrywki itp.

Jednak wszystkie sieci VPN nie są tak przyjazne dla prywatności, jak się reklamują, a niektóre bezpłatne są całkowitą katastrofą dla anonimowości użytkowników.

I chociaż większość sieci VPN ma podobne specyfikacje, zaciemnianie serwerów wyprzedza resztę.

Zaciemnianie serwera VPN

Pamiętasz, dlaczego używamy VPN?

Aby ukryć się przed rządami, dostawcami usług internetowych, cyberprzestępcami itp. Użytkownik VPN chce być pozostawiony w spokoju bez żadnych prób szpiegowania ze strony wyżej wymienionych aktorów.

A sieci VPN „próbują” zapewnić takie środki prywatności za pomocą swoich szyfrowań. Jednak szyfrowanie danych za pomocą kilku protokołów VPN daje pewne wzorce, które odróżniają je od zwykłego ruchu internetowego.

W rezultacie ujawnia użycie VPN, niszcząc intencję użytkownika, aby był anonimowy. Po ujawnieniu tacy użytkownicy mogą spotkać się z niepotrzebną kontrolą, zmniejszonymi prędkościami, blokadami, a nawet problemami prawnymi, jeśli ich kraj ma czarną listę korzystania z VPN.

Mimo to jest nadzieja, jeśli masz zaciemnianie serwera.

Jak to działa?

Rozważ zaciemnianie VPN jako warstwę szyfrowania ukrywającą rzeczywiste szyfrowanie VPN. Losowo losuje ruch internetowy, aby wyglądał jak „standardowy”, aby pomóc mu przejść przez zapory VPN.

To jest to.

Mówiąc bardziej technicznie, szpieg może użyć głębokiej inspekcji pakietów za pomocą narzędzi takich jak Wireshark, aby poznać protokół VPN leżący u podstaw połączenia. To pomaga im potwierdzić użycie VPN.

Ale kiedy ktoś używa zaciemniania VPN wraz ze „standardowym” połączeniem VPN, miesza metadane połączenia i pomaga mu przejść jak zwykły ruch, zwykle przy użyciu wielu protokołów (HTTPS, UDP, TCP itp.) jednocześnie.

Te uogólnione wzorce maskują podstawową sieć VPN, zapewniając prawdziwą anonimowość.

Zaciemnianie serwera osiąga się różnymi metodami, z których niektóre to:

  • Skarpety Cienia
  • ogłuszenie
  • Wyścig XOR
  • Obfsproxy

# 1. Skarpety Cienia

Shadowsocks, pierwotnie opracowany przez chińskiego programistę w celu obejścia Wielkiej zapory ogniowej, jest jednym z najszybszych sposobów na sfałszowanie Twojej geolokalizacji. Jest to webowy serwer proxy oparty na protokole SOCKS5.

W połączeniu z szyfrowaniem VPN pozbywa się zwykłych wad związanych ze standardowymi serwerami proxy i staje się jednym z najlepszych rozwiązań zaciemniania, ukrywając ruch VPN jako zwykłe pakiety danych HTTPS.

#2. ogłuszenie

Stunnel to implementacja proxy wykorzystująca bibliotekę kryptograficzną OpenSSL i jest kompatybilna z dowolnym algorytmem korzystającym z tych samych protokołów.

W związku z tym Stunnel może współpracować z OpenVPN, szeroko stosowanym protokołem VPN, aby maskować standardowy ruch VPN za pomocą szyfrowania TLS.

#3. Wyścig XOR

Ta metoda zaciemniania wykorzystuje klucz XOR za pośrednictwem łatki innej firmy i jest wdrażana w połączeniu z OpenVPN w celu przekradania się przez blokady VPN.

Warto zauważyć, że programiści OpenVPN odradzają używanie tej poprawki XOR, biorąc pod uwagę brak rygorystycznych testów. Jednak niektórzy dostawcy VPN nadal to robią z własnymi modyfikacjami, powołując się na łatwość implementacji.

#4. Obfsproxy

Obfsproxy został opracowany przez społeczność Tora i może być również używany przez inne protokoły VPN, w tym OpenVPN.

Chociaż działa to w tym celu, może ucierpieć z powodu zbyt losowych danych, które zostaną złapane na gorącym uczynku. Mimo to jest to projekt typu open source i można go zmodyfikować w celu zaciemnienia na tyle, aby uniknąć wszelkich testów wykrywania.

Oto niektóre z metod stosowanych przez dostawców VPN do implementacji zaciemniania serwera.

Należy jednak pamiętać, że nie gwarantuje się, że zaciemnianie zadziała w 10 na 10 przypadków.

Mimo to jest to najlepszy zakład przeciwko znanym zaporom ogniowym. Sprawdźmy, czy kilku dostawców VPN ma tę funkcję premium.

Pamiętaj, że nie będę powtarzać kilku standardowych funkcji branżowych, takich jak szyfrowanie AES-256-bitowe, dzielone tunelowanie itp. Zostaniesz jednak powiadomiony o godnych uwagi specjalnościach lub brakujących głównych.

NordVPN

NordVPN to najwyżej oceniana sieć VPN, która umożliwia zaciemnianie przez bariery internetowe. Możesz użyć tej funkcji, wybierając protokół OpenVPN, a następnie wybierając dowolny zaciemniony serwer.

Chociaż może to stanowić problem dla niektórych użytkowników, ponieważ zaciemnianie nie jest dostępne na każdym serwerze, z pomocą przychodzi 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy NordVPN, podobnie jak w przypadku większości innych dostawców VPN.

Poza tym NordVPN to potężna opcja, posiadająca gigantyczną bazę użytkowników i często chwalona za odblokowywanie platform streamingowych.

Umożliwia podłączenie sześciu urządzeń na subskrypcję, a także zawiera zaawansowane funkcje, takie jak Tor przez VPN, prywatny DNS itp.

ProtonVPN

ProtonVPN jest moim osobistym faworytem, ​​z pięknym interfejsem użytkownika, wersją na zawsze darmową, niesamowitą szybkością i mnóstwem funkcji szanujących prywatność. Poza tym została założona przez jednych z najlepszych obrońców prywatności.

Dzisiaj przedstawiamy Stealth, nasz nowy, niestandardowy protokół zapobiegający cenzurze dla Proton VPN. Wraz ze wzrostem inwigilacji na całym świecie zbudowaliśmy zupełnie nowy protokół, który może ominąć cenzurę internetową w reżimach autorytarnych: https://t.co/VY1Bl5x2qW pic.twitter.com/QL09UJozZA

— Proton VPN (@ProtonVPN) 11 października 2022 r

ProtonVPN opracował swój protokół Stealth do walki z cenzurą. Jest to bardzo proste, a wszystko, co musisz zrobić, to wybrać Stealth w sekcji protokołu.

Oprócz zaciemniania, ProtonVPN jest wyposażony w Tora przez VPN, podwójną sieć VPN, natywny bloker reklam, prywatny DNS i wiele więcej, co czyni go czołowym pretendentem w całej branży VPN.

Wreszcie, ProtonVPN oferuje hojny limit 10 urządzeń na subskrypcję.

Sprawdź naszą szczegółową recenzję ProtonVPN.

Surfshark

Surfshark połączył swoje rozwiązanie do zaciemniania z protokołem OpenVPN, a jego użytkownicy mogą odnieść korzyści po prostu przełączając się na to.

Kolejną wyróżniającą się funkcją jest natywne blokowanie reklam i zasady nieograniczonej liczby urządzeń na subskrypcję.

Chociaż możesz subskrybować tylko tę sieć VPN, dostępny jest pakiet Surfshark One, który obejmuje program antywirusowy, wyszukiwarkę i monitor ostrzegający przed hakerami.

ExpressVPN

Mocny dla rozrywki ExpressVPN jest bardziej tajemniczy w kwestii zaciemniania niż te wymienione powyżej. Jest to dostarczane z domyślnymi możliwościami zaciemniania i możesz skontaktować się z jego pomocą techniczną, jeśli ci to nie działa.

ExpressVPN jest znany ze swoich wyjątkowych prędkości, zdolności do odblokowywania geograficznego i wiodącej w branży ceny.

Tak, to jedna z najdroższych sieci VPN na rynku. Jednak ludzie wybierają ExpressVPN ze względu na jego czystą płynność i zestaw funkcji, który działa częściej niż nie.

Oferuje przyzwoite połączenie z pięcioma urządzeniami na subskrypcję.

Możesz przyjrzeć się temu dokładnie dzięki naszej szczegółowej recenzji ExpressVPN.

Potrzeba chwili!

Chociaż jakiś czas temu można było o tym mówić, zaciemnianie powinno być integralną częścią wszystkich sieci VPN.

Ale tak nie jest. Mimo to całkiem sporo daje ci tę przewagę, że możesz być naprawdę anonimowy. Oprócz wymienionych, możesz również sprawdzić Astrill VPN do zaciemniania serwera.

Możesz także zapoznać się z niezawodnymi sieciami VPN dla małych i średnich firm.