Zainstaluj oprogramowanie w systemie Windows 10 bez uprawnień administratora (szybka poprawka)

Użytkownicy systemu Windows 10 mają frustrację, gdy nie są w stanie zainstalować oprogramowania, ponieważ nie mają uprawnień administratora w systemie. Niektóre oprogramowanie wymaga zainstalowania uprawnień administracyjnych, a inne nie. Oprogramowanie, które można zainstalować bez uprawnień administratora, jest zwykle przenośne i niewiele aplikacji ma wersje przenośne. Jeśli musisz zainstalować oprogramowanie w systemie, do którego nie masz uprawnień administratora, możesz wypróbować następujące rozwiązania.

Jak zainstalować oprogramowanie bez uprawnień administratora?

Oto przewodnik krok po kroku, aby zainstalować oprogramowanie w systemie Windows 10 bez uprawnień administracyjnych.

Rozpocznij od pobrania oprogramowania i skopiuj plik instalacyjny (zwykle plik .exe) na pulpit. Skopiowanie pobranego pliku instalatora na pulpit jest tylko dla Twojej wygody, abyś mógł go łatwo zlokalizować. Teraz utwórz nowy folder na pulpicie. Możesz to zrobić, klikając pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierając Nowy> Folder. Skopiuj instalator do nowo utworzonego folderu. Otwórz nowy plik Notatnika i wprowadź w nim następujące informacje.

set _COMPAT_LAYER=RunAsInvoker start (Installer Name)

Zapisz plik o takiej samej nazwie jak instalator pobranej aplikacji i zapisz go z rozszerzeniem BAT. Zapisz plik w utworzonym folderze i przenieś instalator do. Uruchom utworzony plik BAT, aby zainstalować aplikację.

Wniosek

Ten prosty proces pozwala użytkownikom instalować oprogramowanie w systemie Windows 10 bez uprawnień administratora do systemu operacyjnego. Jest to przydatne, ale to obejście pokazuje także lukę w zabezpieczeniach w systemie operacyjnym Windows 10. Będzie to działać z większością aplikacji / oprogramowania, ale będą wyjątki. Jeśli musisz zainstalować aplikację ograniczoną przez administratora systemu, poproś ją o zainstalowanie jej za Ciebie.

newsblog.pl

BIULETYN

x