Zapisuj koszty konserwacji i ustawiaj przypomnienia dla swoich samochodów

Każdy pojazd wymaga konserwacji, nawet te wymagające niewielkiej konserwacji wymagają konserwacji. Niewłaściwa obsługa samochodu oznacza nie tylko ryzyko nieoczekiwanej awarii, ale także oznacza, że ​​tracisz jego wartość szybciej niż normalne użytkowanie. Car Logbook to aplikacja na Androida, która pomaga śledzić wszystko, co dzieje się z Twoim samochodem. Możesz śledzić wydatki na paliwo, ilość przebytych kilometrów i ustawiać przypomnienia o rutynowych pracach konserwacyjnych, takich jak wymiana oleju lub obracanie opon. Aplikacja została zaprojektowana do prowadzenia ewidencji wielu pojazdów, więc jeśli masz więcej niż jeden samochód w domu, na przykład samochód SO lub dziecko, możesz również śledzić jego konserwację.

Aby rozpocząć korzystanie z Dziennika samochodowego, otwórz szufladę nawigacji i najpierw dodaj swój samochód. Samochód nie jest dodawany przez jego markę i model. Możesz nazwać to, co lubisz i cokolwiek pomoże Ci najlepiej zidentyfikować samochód, o którym mówisz.

Po dodaniu samochodu (lub samochodów) wybierz ten, dla którego chcesz dokonać wpisu. Dla każdego samochodu możesz dokonać dwóch typów wpisów; wpis paliwa, aby zapisać aktualny odczyt licznika kilometrów i datę ostatniego tankowania. Możesz zanotować, po jakiej cenie zostało kupione paliwo i gdzie zatankowałeś, a także rodzaj zatankowanego paliwa.

Paliwo do Dziennika Samochodu

Możesz również dodać zdarzenia ogólne, takie jak myjnia samochodowa, parking, kara, tuning, serwis, olej silnikowy, olej przekładniowy, naprawa, ubezpieczenie i kredyt. Każda impreza jest dodawana z datą (choć możesz ją zmienić, jeśli chcesz), a wszystkie te zdarzenia składają się na końcowy raport samochodu, który generuje aplikacja. W przypadku wydarzeń, które nie powtarzają się lub nie można ich przypisać do żadnej z kategorii, możesz wybrać jako kategorię „Inne”.

Zdarzenie w dzienniku samochodowymDziennik samochodowy

Możesz dodać powiadomienia na podstawie daty lub odczytu z licznika kilometrów. Powiadomienia wyzwalane datą zaalarmują Cię w określonym dniu, podczas gdy powiadomienia wyzwalane przez licznik kilometrów zaalarmują Cię, gdy przebieg pojazdu zwiększy się o określoną liczbę mil. Sprawdź raport, a zobaczysz podsumowanie kosztów swoich samochodów.

Powiadomienie z Dziennika SamochoduRaport z dziennika samochodu

Dziennik samochodowy umożliwia dodanie niestandardowego rodzaju paliwa, a także stacji benzynowych, na których często tankujesz (jeśli jest więcej niż jedna) z jego ustawień. Wydaje się, że aplikacja nie synchronizuje Twojej daty z Dyskiem Google ani Dropbox ani nie ma żadnych opcji eksportu, ale jest to dość prosty sposób na śledzenie kosztów samochodu. Interfejs nie jest niesamowity, ale jest schludny i wystarczająco intuicyjny, aby każdy mógł go łatwo używać.

Zainstaluj dziennik samochodowy ze sklepu Google Play

x