Udostępnij teraz w social media:

Sposób, w jaki iOS obsługuje powiadomienia, zawsze był mniej niż idealny, ale iOS 12 w pewnym stopniu poprawia sytuację. Częścią tego jest nowa możliwość zmiany sposobu obsługi powiadomień bezpośrednio z Centrum powiadomień.

Wraz z pojawieniem się iOS 12 firma Apple umożliwiła ludziom otrzymywanie powiadomień, decydowanie, że nie chcą już nigdy więcej ich oglądać, a następnie sprawić, by stało się to bez wchodzenia w często mylący świat ustawień aplikacja. To świetna poprawa użyteczności i miejmy nadzieję, że programiści zastanowią się dwa razy, zanim spamują swoich użytkowników powiadomieniami.

Zarządzanie powiadomieniami z Centrum powiadomień to świetny sposób na upewnienie się, że nigdy więcej nie zobaczysz prośby tej irytującej gry o Twój czas. To prawie warte aktualizacji do samego iOS 12. Gdy już to zrobisz i otrzymasz jedno za dużo irytujących powiadomień, zamiast je odrzucić, przesuń palcem w lewo.

Sprawdź -   Jak wyświetlić argumenty wiersza poleceń dla uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10

Zobaczysz trzy opcje, a ta, którą należy kliknąć, to „Zarządzaj”.

Następnie zobaczysz cztery opcje.

Cicha dostawa: Ta opcja umożliwia otrzymywanie powiadomień, ale nie odtwarzają one żadnych dźwięków, nie wyświetlają banerów ani ikon odznak ani nie pojawiają się na ekranie blokady.
Wyłącz: ta opcja robi dokładnie to, na co wygląda, wyłączając wszystkie powiadomienia dla danej aplikacji.
Ustawienia: spowoduje to przejście do bardziej szczegółowych opcji powiadomień w aplikacji Ustawienia. Tutaj możesz zmienić sposób wyświetlania powiadomień i dźwięk, jaki wydają, gdy się pojawiają.
Anuluj: Ten przycisk powoduje anulowanie okna dialogowego i powrót do Centrum powiadomień.

Odpowiednia opcja jest tutaj pierwsza, ponieważ pozwala ludziom nadal otrzymywać powiadomienia, które mogą nie być ważne, ale mogą być również warte zobaczenia. Powiadomienia z gier są doskonałym przykładem takich powiadomień, więc jeśli wolisz nie mieć powiadomienia dźwiękowego, ale obawiasz się, że coś przegapisz, jest to opcja dla Ciebie.

Sprawdź -   Jak przypinać notatki w aplikacji Notatki w iOS 11

Sama ta funkcja sprawia, że ​​powiadomienia iOS 12 są znacznie łatwiejsze w zarządzaniu, umożliwiając użytkownikom usuwanie powiadomień z ich życia w momencie, gdy guma styka się z drogą, zamiast zniechęcać się myślą o zagłębieniu się w Ustawienia.