Zarządzanie siłownią jest łatwe dzięki tym 5 programom do zarządzania gimnastyką

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele siłowni potrzebują oprogramowania do zarządzania, które będzie im pomagać na co dzień i wyraźnie pokaże, ile pieniędzy zarobią na swojej inwestycji.

Jaka będzie najbardziej efektywna platforma oprogramowania do zarządzania siłownią w 2022 roku? Wszyscy często słyszą to pytanie, ponieważ najlepsi właściciele siłowni na całym świecie próbują wybrać, które oprogramowanie może im pomóc w zarządzaniu wszystkimi obszarami rozwijającej się firmy fitness.

Co to jest oprogramowanie gimnastyczne?

Możliwość zarządzania harmonogramami, członkostwami i udogodnieniami jest zapewniona firmom zajmującym się siłownią za pośrednictwem systemów zarządzania siłownią i klubem. Funkcje systemów zarządzania siłownią obejmują przechowywanie informacji o członkach w bazie danych, prowadzenie dokumentacji finansowej, organizowanie kursów i rezerwowanie obiektów.

Oprogramowanie do zarządzania centrami fitness i klubami zdrowia jest pomocne dla wielu przedsiębiorstw i organizacji skupiających się na branży fitness. Należą do nich kluby sportowe i obiekty fitness, które zapewniają zajęcia takie jak joga, aerobik, pływanie i taniec.

Systemy zarządzania siłowniami i klubami wykorzystują różne oprogramowanie w celu poprawy ich wydajności w określonych zadaniach.

Integracje te mogą obejmować transakcyjne narzędzia e-mail w celu poprawy kontaktu między członkami a menedżerami, oprogramowanie rozliczeniowe do obsługi płatności i składek członkowskich, narzędzia marketingowe w mediach społecznościowych w celu zwiększenia ekspozycji marki i wiele innych.

Aby produkt mógł zostać zakwalifikowany do kategorii Systemu Zarządzania Siłownią/Klubem, musi spełniać wszystkie poniższe wymagania:

  • Śledzenie informacji o członkostwie w siłowni lub innej organizacji fitness.
  • Należy udostępnić narzędzia do zarządzania czasem i udogodnieniami.
  • Zbieraj i śledź należności od członków siłowni lub klubu.

Dlaczego firmy gimnastyczne potrzebują narzędzi do automatyzacji?

Gdy centrum fitness się rozrasta, większość właścicieli odkrywa, że ​​większość czasu spędza na zarządzaniu codziennym personelem i działaniami związanymi z członkostwem. W rezultacie poświęcają czas, który mógł być przydatny dla rozwoju firmy. Oprogramowanie do zarządzania gimnastyką może Ci pomóc na kilka sposobów.

Zarządzanie Członkostwem

Ręczne rejestrowanie i utrzymywanie członkostwa pochłania nie tylko znaczną ilość czasu, ale także wymaga skoncentrowanego wysiłku ze strony administratora. Możliwe jest zmarnowanie znacznej ilości czasu i pieniędzy, korzystając z papierowych arkuszy rejestracji, łącząc informacje i ręcznie monitorując każdego członka.

Dane do faktury

Zadania monitorowania stanu płatności każdego członka, przygotowywanie i wysyłanie zestawień rozliczeniowych, ostrzeganie członków o nieodebranych płatnościach i otrzymywanie płatności są podatne na ogromne nakłady pracy, a nawet możliwość błędów spowodowanych przez ludzi.

Sukces każdej firmy musi mieć skuteczny system zarządzania finansami, aby zmaksymalizować zysk. Z drugiej strony, jeśli nie masz zautomatyzowanego systemu, może to kosztować cię znaczną ilość czasu.

Zbieranie kredytów

Windykacja to jeden z najbardziej nieprzyjemnych aspektów prowadzenia biznesu zdrowia i fitnessu. Monitorowanie aktualnego stanu zadłużenia jest już trudnym zadaniem, nie mówiąc już o konieczności dzwonienia i powiadamiania każdego członka o zaległych wydatkach. Im więcej klientów jest winnych Twojej firmie pieniądze, tym więcej pracy administracyjnej będziesz musiał wykonać.

Zaangażowanie i utrzymanie członków

Wprowadzanie nowego biznesu to jedno, ale uszczęśliwianie obecnych klientów wzniesie Twoją firmę na nowe wyżyny. Gdy klientowi łatwo jest w trakcie członkostwa, nie ma potrzeby, aby przechodził do innej firmy.

Wiele różnych metod retencji członków może być dostosowanych tak, aby wizyta na siłowni i uczestnictwo w programach ćwiczeń było wygodniejsze dla Twoich członków.

Marketing i komunikacja na siłownie

Spójna strategia marketingowa i jasne linie komunikacji między personelem recepcji a członkami są niezbędne dla dochodowej firmy zajmującej się siłownią.

Są one jednak znacznie prostsze dla państwa, niż mają je wykonać. Ręczne wpisywanie dostosowanych wiadomości, wysyłanie aktualizacji zajęć i przypomnień oraz powiadamianie członków o zniżkach i promocjach jest czasochłonne.

Sterowanie wejściem na siłownię

Dostęp do centrum fitness czynnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu jest pożądanym udogodnieniem dla klientów. Wymaga to jednak zatrudnienia dodatkowego personelu do obsługi obiektu, co znacznie zwiększa wydatki związane z prowadzeniem firmy.

Wszystko to są typowe problemy, które można rozwiązać za pomocą prostego oprogramowania do zarządzania gimnastyką. Wprowadzenie automatyzacji do Twojej siłowni to najlepszy sposób na jej prawidłowe skalowanie.

Przyjrzyjmy się teraz 5 najlepszym programom do zarządzania gimnastyką, które mogą przyspieszyć rozwój Twojej siłowni.

Biurko gimnastyczne

Zadania back-office na Twojej siłowni można łatwiej zarządzać i wykonywać dzięki Gymdesk, co również przyczynia się do rozwoju i sukcesu Twojego centrum fitness. Wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania swoimi członkami i rozliczeniami, poziomami i talentami oraz innymi aspektami swojej siłowni, można dostosować do wymagań Twojej placówki.

Dadzą Ci witrynę gotową do działania od razu po wyjęciu z pudełka i wyglądającą pięknie na dowolnym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, tablet czy telefon komórkowy.

Jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek dzięki zgodności z kryteriami Google dotyczącymi witryn internetowych, zastosowaniu przejrzystego układu witryny i nawigacji oraz dostarczaniu uporządkowanych danych w celu przesyłania ważnych informacji do wyszukiwarek. Te trzy czynniki ułatwiają wyszukiwarkom znalezienie i korzystanie z witryny.

Możesz umieścić swoją pieczątkę na stronie internetowej swojej siłowni, dodając obrazy i logo. Możesz tworzyć niestandardowe strony z wyjaśnieniami, aby uzyskać dodatkowe informacje o seminariach, zawodach, wydarzeniach i innych działaniach, oprócz podstawowego wyjaśnienia, które zawiera informacje, takie jak harmonogram siłowni i informacje o lokalizacji.

Ceny Gymdesk zaczynają się od 75 USD miesięcznie do 150 USD miesięcznie w zależności od rozmiaru siłowni oraz funkcji i usług, które chcesz wybrać.

Klasa Jackrabbit

Klasa Jackrabbit jest wyjątkowo przyjazna dla użytkownika i nastawiona na maksymalizację satysfakcji klienta. Technologia i układ strony sprawiają, że interaktywne korzystanie z niej jest niezwykle proste. Informacje zwrotne, które otrzymasz od swoich klientów, którzy z niego korzystają, będą prawie takie same.

Wcale nie jest trudno zrozumieć i znaleźć to, czego potrzebują. Dodatkowo łączy się z Twoją witryną, dzięki czemu otrzymujesz spersonalizowaną aplikację, która jest prosta w obsłudze dla użytkowników.

Właściciele centrum fitness mogą używać Jackrabbit do śledzenia obecności swoich członków. Ponadto możesz zbudować sklep internetowy, w którym możesz sprzedawać produkty członkom i śledzić, jak długo pracuje Twój instruktor.

Możesz uzyskać pomoc w przypadku dowolnego problemu za pośrednictwem poczty e-mail, czatu na żywo, telefonu i innych sposobów, a oni szybko zareagują. Wspaniale jest też móc przedstawić pomysł, poprosić innych użytkowników o głosowanie, a następnie dodać go do systemu.

Masz możliwość przepuszczenia przez to narzędzie tylko określonej grupy użytkowników. Cena Jackrabbit waha się od 49 do 169 USD miesięcznie. Zależy to od wielkości Twojej siłowni oraz wybranych funkcji i usług.

Kierownik klasy

Class Manager to oprogramowanie, które zostało opracowane, aby pomóc w zmniejszeniu ilości administracji klubowej. Zacznij od razu, korzystając z bezpłatnej demonstracji jeden na jednego i bezpłatnej wersji próbnej oprogramowania, która obejmuje wsparcie premium.

To oprogramowanie jest hostowane w chmurze, co oznacza, że ​​możesz z niego korzystać z dowolnego miejsca. Dodatkowo działa bardzo dobrze na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Class Manager działa dobrze na komputerach z systemem Windows, Apple Mac, iPadach, iPhone’ach, tabletach i telefonach z systemem operacyjnym Android. Zdają sobie sprawę ze znaczenia zawarcia umowy za swoje pieniądze.

Pobierają 300 funtów rocznie lub 25 funtów miesięcznie. Ich oprogramowanie do zarządzania klasami gimnastyki pomoże Ci zadbać o wszystko, co musisz zrobić jako członek klubu. Możesz więc skupić się na tym, co dzieje się na siłowni.

Ich celem jest dostarczanie oprogramowania do zarządzania klasą, które jest zarówno łatwe, jak i niedrogie. Aby rozpocząć, użyj oprogramowania do zajęć gimnastycznych Class Manager. Nie ma zbędnych funkcji; dostajesz to, czego potrzebujesz, tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Jest łatwy w użyciu w dowolnym miejscu, intuicyjny w obsłudze i niedrogi. Class Manager to oprogramowanie do zarządzania klasami gimnastyki, które możesz sprawdzić w swojej siłowni.

Trener

Coacha to oprogramowanie do zarządzania członkostwem, które zapewnia, że ​​każda część prowadzenia klubu sportowego jest dobrze zorganizowana i działa. Jest to internetowa platforma do zarządzania klubami sportowymi.

Ma na celu zmianę Twojej firmy poprzez dodawanie nowych funkcji i ulepszanie starych. Ten program jest przeznaczony dla właścicieli firm i liderów, takich jak Ty, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie sprawnego działania i dobrych wyników klubów sportowych.

Osoby z Twojego personelu mogą również używać tego programu do szybkiego rozwiązywania problemów, które pojawiają się podczas prowadzenia klubu sportowego.

Coacha zapewnia dostęp do szerokiej gamy funkcji, które pomogą Ci osiągnąć te cele. Coacha ma wiele funkcji, których możesz użyć, aby zmienić sposób prowadzenia klubu sportowego. Funkcje te obejmują środki zgodności, rejestry cyfrowe i informacje biznesowe, do których można uzyskać dostęp z urządzenia mobilnego.

Moje Studio

Projekt MyStudio został wykonany przez profesjonalistów zatrudnionych w tej dziedzinie. Interfejs aplikacji znacznie poprawił ich zdolność do lepszej obsługi klientów i zapewnienia im wygody.

MyStudio umożliwia pracę z niewielkim zespołem administracyjnym, co jest korzystne dla Twojej firmy. Załoga ma doskonałą reaktywność, jeśli chodzi o wdrażanie ulepszeń i naprawianie błędów.

Ogólnie interakcja z nim jest niezwykle prosta. Jeśli masz pytanie, zespół obsługi klienta szybko i pomocnie odpowie. Konsumenci mogą kupować w aplikacji, a następnie odbierać je w studiu.

Z tego powodu wiele firm odnotowało wzrost sprzedaży detalicznej dzięki MyStudio. MyStudio umożliwiło firmom zajmującym się siłowniami prowadzenie całej firmy z jednego miejsca, oszczędzając czas i pieniądze. Dzięki temu możesz skupić się na ważniejszych sprawach.

Dolna linia

Nie musisz iść dalej, jeśli jednym z Twoich celów jest efektywne prowadzenie centrum fitness. Czas przejść na procesy automatyzacji i skorzystać z korzyści. Koncentrują się na podstawowych aspektach Twojego klubu, a nie na koordynowaniu przez telefon, majstrowaniu przy arkuszach kalkulacyjnych i ręcznym przetwarzaniu żądań.

Jeśli brzmi to jak coś, co Cię interesuje, czas na zmianę. Korzystanie z dowolnego z wyżej wymienionych oprogramowania Gym Automation może wzmocnić Twoją markę zarówno online, jak i offline. Zapewnia również płynne działanie Twojej firmy.

Następnie możesz sprawdzić niektóre z najlepszych programów do zarządzania procesami.

x