Zatrzymaj powiadomienia Budzenie ekranu, gdy funkcja Nie przeszkadzać jest włączona w systemie Android 7


Nie przeszkadzać to funkcja wprowadzona w systemie Android 6.0. Umożliwia wyciszenie wszystkich powiadomień na określony czas. Możesz zezwolić, aby wiadomości i połączenia od wybranych kontaktów nadal ostrzegały Cię, gdy funkcja Nie przeszkadzać jest włączona. Możesz także zaplanować, kiedy tryb Nie przeszkadzać jest włączony i wyłączony. Ta funkcja jest świetna, gdy próbujesz odciąć się od czynników rozpraszających lub chcesz spokojnej, bezstresowej nocy snu. Do Androida 6.0 funkcja Nie przeszkadzać wyłączyła wszystkie alerty dźwiękowe, ale ekran nadal świecił, a dioda LED nadal migała, gdy pojawiło się nowe powiadomienie. Android 7.0 umożliwia wyłączenie obu tych alertów wizualnych po włączeniu trybu Nie przeszkadzać. Oto jak.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Dźwięki. Przewiń w dół do ustawienia Nie przeszkadzać. Na ekranie ustawień Nie przeszkadzać dotknij „Blokuj czynniki wizualne”

Masz dwie możliwości. Opcja „Blokuj, gdy ekran jest włączony” dotyczy powiadomień otrzymywanych podczas aktywnego korzystania z urządzenia. Jeśli chcesz wyłączyć banery, takie jak powiadomienia, gdy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać, włącz tę opcję. Uniemożliwi to również podglądanie powiadomień.

Opcja „Blokuj, gdy ekran jest wyłączony” dotyczy powiadomień, które otrzymujesz, gdy nie używasz urządzenia, tj. Wyświetlacz śpi. Jeśli chcesz zapobiec budzeniu się wyświetlacza po odebraniu nowego powiadomienia, włącz tę opcję. Spowoduje to również wyłączenie alertów LED, które Twój telefon wysyła, gdy masz nowe powiadomienia.

dnd-visual-disturbances

Obie te opcje działają tylko wtedy, gdy włączona jest opcja Nie przeszkadzać. W żaden sposób nie wpłynie to na sposób dostarczania powiadomień poza trybem Nie przeszkadzać.

Znacznie ułatwia ignorowanie telefonu. Wcześniej wszystkie alerty dźwiękowe były wyłączone. Gdyby telefon stał obok łóżka lub nawet na biurku, gdzie podświetlony ekran z łatwością przyciągałby wzrok, pozostawał rozpraszający. Za produktywność.

x