Zbuduj wyjątkową stronę internetową dla swojego podcastu za pomocą Podcastpage i powiększ swoją publiczność

Udostępnianie podcastów na platformach streamingowych to dobry pomysł. Jednak posiadanie witryny z podcastami zbudowanej za pomocą Podcastpage zapewni większy zasięg odbiorców i wygodę.

Nikt nie może zaprzeczyć rosnącej popularności podcastów, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Ludzie mogą słuchać Twoich podcastów na popularnych platformach, takich jak Spotify, Apple Podcast, a nawet na YouTube.

Ale czy kiedykolwiek myślałeś o stworzeniu dedykowanej strony internetowej dla swojego podcastu? Jeśli nie, to właściwy czas. Zamiast wybierać losowe narzędzie do tworzenia witryn internetowych, możesz przejść do Podcastpage, aby zbudować witrynę z podcastami.

Podcasty w czasach obecnych

Podcasty stały się popularną formą rozrywki we współczesnym świecie, ponieważ w 2023 roku liczba słuchaczy podcastów przekroczyła 450 milionów. Podcasty to cyfrowe treści audio przesyłane strumieniowo online. Nawet jeśli nie uda Ci się go obejrzeć na żywo, możesz posłuchać go później w dogodnym czasie na telefonie komórkowym lub komputerze, ponieważ jest on dostępny online do pobrania i przesyłania strumieniowego.

W dzisiejszych czasach ludzie poruszają różne tematy w swoich podcastach. Słuchanie ich to świetny sposób, aby być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami i zdobywać wiedzę na dowolny temat.

Ponadto podcasty często pozwalają słuchaczom łączyć się z gośćmi i gospodarzem za pośrednictwem forów internetowych i mediów społecznościowych. Od 2022 roku wielkość globalnego rynku podcastów wynosiła 18,5 miliarda dolarów.

Oczekuje się, że wielkość rynku wzrośnie w tempie 31% do 2030 r. Jak widać z danych, przyszłość branży podcastów kwitnie i można spodziewać się dużej konkurencji ze strony starych i nowych podcasterów.

Dlaczego podcasterzy potrzebują strony internetowej?

W przypadku wielu platform do przesyłania strumieniowego i pobierania podcastów posiadanie oddzielnej witryny internetowej może okazać się niepotrzebne. Cóż, mylisz się. Strony internetowe mogą pomóc Ci w produkcji podcastów na wiele sposobów. Niektóre z nich to:

  • Ponieważ masz witrynę internetową z podcastami, możesz uzyskać ruch z wyszukiwarek.
  • Dzięki witrynie zoptymalizowanej pod kątem SEO nawet nowi podcasterzy mogą dotrzeć do większej liczby osób.
  • Możesz udostępniać historie, wpadki i dodatkowe informacje, aby przyciągnąć odbiorców.
  • Pozwala przechowywać wszystkie podcasty w jednym miejscu, w tym te zarchiwizowane.
  • Możesz zarządzać wszystkimi kontami społecznościowymi z jednej strony internetowej.
  • Pozwala wszystkim kontaktować się z Tobą poprzez formularze kontaktowe i e-mail.

Dlaczego strona podcastów działa lepiej

Możesz wybrać jednego z wielu tradycyjnych narzędzi do tworzenia witryn, ale zalecamy unikanie tego błędu. Jeśli Twój kreator stron internetowych nie jest przeznaczony do podcastingu, wykonanie każdego zadania będzie trudne. Może być konieczne przeszukanie wtyczek w celu znalezienia odpowiednich funkcji i ręczne dodanie odcinków.

Zamiast tego skorzystaj z Podcastpage, dedykowanego narzędzia do tworzenia witryn internetowych dla podcastów. Pomaga rozwinąć biznes podcastów w krótkim czasie i uzyskać pożądaną widoczność.

Oprócz tego, że pozwala ci stworzyć stronę internetową, umożliwia zarządzanie kontem społecznościowym, importowanie wszystkich odcinków podcastów z innych platform i pracę z ulubionymi narzędziami dzięki bezproblemowej integracji.

Korzystając z tej witryny kreatora, możesz nie tylko natychmiast skonfigurować witrynę, ale także zaoszczędzić czas podczas dalszego korzystania z niej. Posiada kolekcję atrakcyjnych szablonów, które można dostosować do swojej marki. Co więcej, ta platforma nie wymaga pisania kodu ani zatrudniania projektanta stron internetowych.

Wyróżnione funkcje Podcastpage

Automatycznie importuj odcinki podcastów

Podcastpage oferuje usprawniony proces importowania podcastów do witryny. Możesz go wyszukać lub użyć adresu URL kanału RSS, aby zaimportować podcasty z innych platform. Ponadto automatycznie zaimportuje nowe odcinki w miarę ich publikowania.

Wbudowany odtwarzacz audio

Witryna ma wbudowany odtwarzacz audio, który można dostosować, zmieniając kolory, wyświetlając lub ukrywając elementy sterujące, dodając znaczniki czasu i dołączając transkrypcję.

Korzystając z przyklejonego odtwarzacza (ciągłego), możesz zapewnić odtwarzanie podcastu podczas przeglądania witryny. Obsługuje nawet zewnętrzne odtwarzacze do osadzania, które można importować automatycznie z ponad 20 popularnych hostów.

Przyciski subskrypcji podcastu

Dostępna jest również funkcja przycisku subskrypcji, którą można dodać do dowolnej strony witryny. W ten sposób użytkownicy mogą subskrybować Twój podcast za pośrednictwem popularnych platform do podcastów, takich jak Apple Podcasts, Google Podcasts lub Spotify.

Importuj recenzje podcastów

Każda witryna utworzona na tej platformie zawiera stronę Recenzje, na której można wyświetlić recenzje podcastów. Podcastpage automatycznie importuje wszystkie recenzje odcinków podcastów z Apple Podcasts (iTunes) i Podchaser, aby wyświetlać je w Twojej witrynie.

Zoptymalizowany pod SEO

Aby Twoja witryna znalazła się w rankingach wyszukiwarek, musisz przestrzegać najlepszych praktyk SEO w swojej witrynie z podcastami. Podcastpage zawiera wbudowane narzędzia SEO podcastów, które pomagają w technicznym i nietechnicznym SEO oraz umożliwiają rozwój Twojej witryny od pierwszego dnia.

Widżet nagrywania poczty głosowej

Odwiedzający Twoją witrynę mogą również nagrać wiadomość głosową i kontaktować się z Tobą bezpośrednio za pomocą widżetu poczty głosowej. Wiadomości głosowe będą przechowywane na Twoim e-mailu użytym do utworzenia strony internetowej.

Wbudowane formularze kontaktowe i formularze przyjmowania gości

Na Twojej stronie Podcastpage znajduje się demonstracyjna strona Kontakt z formularzem kontaktowym. Możesz jednak również dodać formularz kontaktowy na dowolnej innej stronie serwisu. Możesz również zezwolić odwiedzającym witrynę na stanie się uczestnikami, wypełniając formularz uczestnika.

Przeciągnij i upuść Kreator stron z szablonami i widżetami

Na stronie Podcastpage dostępny jest kreator stron z edytorem typu „przeciągnij i upuść”, który umożliwia modyfikowanie zawartości, układu i stylu strony. Istnieje szereg szablonów i ponad 20 widżetów do wyboru dla Twojej witryny. Szablony są bezpłatne, jeśli masz konto na tej platformie

Członkowie drużyny

Witryna zawiera sekcję Członkowie zespołu, w której można dodawać członków zespołu do współpracy. Chociaż mogą pomóc Ci w zarządzaniu witryną i innymi zadaniami, Twoje dane rozliczeniowe lub konto nie będą dla nich dostępne. Nie mogą też zmienić Twojej subskrypcji ani usunąć Twojej witryny.

Dodaj wiele podcastów do jednej witryny

Użytkownicy biznesplanu Podcastpage mają możliwość zintegrowania strony internetowej ze wszystkimi platformami podcastowymi. W związku z tym mogą bezproblemowo dodawać wiele podcastów do witryny internetowej lub tworzyć witrynę sieciową podcastów zawierającą wiele programów.

Dodaj nieograniczoną liczbę odcinków, stron lub postów na blogu

Witryna umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby niestandardowych stron, na których można publikować nieograniczoną liczbę odcinków. Ponadto obsługuje publikowanie bloga z nieograniczoną liczbą postów. Fakt, że sekcja bloga jest całkowicie oddzielona od odcinków podcastów, dzięki czemu możesz zarządzać postami na blogu z większą kontrolą i elastycznością.

Wizualne dostosowywanie witryny

Podcasterzy mogą tworzyć atrakcyjne strony internetowe, dostosowując je za pomocą edytora wizualnego. Edytując kolory, układy i inne ustawienia szablonu, można najmniejszym wysiłkiem stworzyć unikalną stronę internetową na tej platformie.

Importuj wszystkie filmy z kanału YouTube

Martwisz się ręcznym importowaniem setek filmów z YouTube? Strona podcastów zapewniła Ci ochronę. Pozwala zaimportować wszystkie filmy z Twojego kanału YouTube za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Użytkownicy planu biznesowego mogą nawet importować wszystkie filmy z wielu kanałów YouTube do swoich witryn z podcastami.

Opcje wyświetlania audio/wideo w Witrynie

Nie ma znaczenia, czy tworzysz podcasty audio czy wideo. Witryna ma wbudowany odtwarzacz audio wraz z odtwarzaczem wideo, który w pełni obsługuje podcasty wideo.

Integracja z narzędziami innych firm

Witrynę można zintegrować z różnymi platformami innych firm wykorzystywanymi w Twojej firmie. Obsługiwane aplikacje to Mailchimp, Twitter, HubSpot, Zapier, Google Analytics i Facebook Pixel.

Bogata dokumentacja pomocnicza z filmami instruktażowymi

Przede wszystkim Podcastpage zawiera szczegółowe dokumenty pomocnicze wraz z filmami instruktażowymi. Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie tworzenia stron internetowych, możesz łatwo zrozumieć, jak pracować na tej platformie za pomocą tych dokumentów i filmów.

Ceny podcastów

Możesz subskrybować dowolny z trzech planów Podcastpage: podcaster, business i enterprise, zaczynając od 12 USD miesięcznie. Ta platforma oferuje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Konfiguracja zajmuje tylko 30 sekund i nie musisz nawet podawać żadnych informacji o karcie kredytowej, aby wybrać bezpłatny okres próbny.

Wniosek

Podcasting to dynamiczna forma rozrywki, która pozwala ludziom uczyć się nowych rzeczy i łączyć się z ludźmi o podobnych poglądach. Jeśli jesteś podcasterem lub planujesz nim zostać, musisz stworzyć profesjonalną witrynę z podcastami za pomocą Podcastpage.

Ta platforma jest przeznaczona do tworzenia stron internetowych z podcastami i to właśnie odróżnia ją od innych kreatorów stron internetowych.

Funkcje takie jak narzędzie do tworzenia stron metodą „przeciągnij i upuść”, odtwarzacz audio i wideo, import podcastów z innych platform, formularze kontaktowe, narzędzia SEO, funkcje współpracy i import recenzji sprawiają, że jest to idealny wybór do tworzenia witryn podcastowych.

Jeśli zastanawiasz się nad tematem następnego podcastu, oto jak znaleźć pomysły na podcasty.

x