Zdalne kończenie sesji Gmaila, Facebooka, LinkedIn i Twittera w Internecie i aplikacji

Nie zawsze loguję się do Facebooka na publicznym komputerze, ale kiedy to robię, zapominam się wylogować. Brzmi jak ty? Większość ludzi wie, że zawsze należy zachować ostrożność, logując się do publicznego komputera, ale nic nie można zrobić, aby zapomnieć. Jeśli zostawiłeś ważne konto osobiste, takie jak konto Gmail lub Facebook, zalogowane na publicznym komputerze, istnieją sposoby na uratowanie się, zanim Twoje informacje zostaną naruszone lub zanim wpadną w ręce niebezpiecznego dowcipnisia. Oto, co możesz zrobić, aby zdalnie wylogować się z kont Gmail, Facebook, Linkedin i Twitter oraz zakończyć sesje przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej.

Zdalnie wyloguj się z Gmaila dla sieci Web

Gmail oferuje najłatwiejszy sposób zdalnego wylogowania się z aktywnych sesji. Zaloguj się na swoje konto i przewiń na sam dół skrzynki odbiorczej. W lewym dolnym rogu Gmail informuje, kiedy ostatnio byłeś aktywny, a tuż pod nim znajduje się link Szczegóły. Kliknij go, a otworzy się nowe okno ze wszystkimi szczegółami Twoich aktywnych sesji Gmaila. Możesz nie tylko zobaczyć, kiedy i gdzie (z jakiego kraju) jesteś zalogowany, ale także z jakiego urządzenia.

U góry znajduje się przycisk „Wyloguj się ze wszystkich innych sesji”; kliknij go, a zostaniesz wylogowany z każdej przeglądarki internetowej, w której jesteś zalogowany.

koniec aktywności Gmaila

Zdalnie wyloguj się z Gmaila na Androida

Powyższa metoda działa tylko w przeglądarkach internetowych i jak możesz się domyślić, wyklucza przeglądarki mobilne i aplikacje mobilne. Oznacza to również, że jeśli używasz telefonu z Androidem i został on skradziony lub zostawiłeś telefon bez nadzoru i odblokowany, ktoś, każdy, może uzyskać dostęp do Twojej poczty e-mail. Aby wylogować się z Gmaila na telefonie z Androidem, musisz podjąć bardziej drastyczne kroki. Będziesz musiał cofnąć dostęp telefonu do konta Gmail. Przejdź do ustawień konta Google i przejdź do karty Bezpieczeństwo.

W obszarze Uprawnienia do konta kliknij Wyświetl wszystkie i zaczekaj na załadowanie listy aplikacji, usług i urządzeń. Twoje urządzenie z systemem Android zostanie wyświetlone tutaj, a po wybraniu zostanie wyświetlony przycisk Odwołaj dostęp. Kliknij go, a Twoje urządzenie z Androidem nie będzie już mogło synchronizować e-maili, kontaktów itp. Ostrzegamy, że jeśli zgubiłeś telefon z Androidem, cofnięcie dostępu do niego w ten sposób nie jest dobrym pomysłem, jeśli planujesz Znajdź to.

wyloguj androida

Zdalnie wyloguj się z Gmaila na iOS

Jeśli masz skonfigurowanego Gmaila na swoim urządzeniu z iOS, pojawi się on na tej samej liście. Kliknij urządzenie i unieważnij dostęp do niego w taki sam sposób, jak w przypadku urządzenia z systemem Android.

Zdalnie wyloguj się z Facebooka w przeglądarce

Aby zdalnie wylogować się z Facebooka, przejdź do ustawień konta i kliknij Bezpieczeństwo. Przewiń w dół, a zobaczysz wszystkie aktywne sesje wymienione według platformy (komputer stacjonarny, Android i iOS). Możesz wylogować się tylko z sesji przeglądarki, a nie z sesji aplikacji. Rozwiń listę Pulpit i wybierz sesję, z której chcesz się wylogować, klikając opcję Zakończ działanie obok niej.

pełne wyżywienie

Zdalnie wyloguj się z Facebooka na Androida i iOS

Wylogowanie się z aplikacji na Facebooku nie jest tak łatwe, jak zakończenie sesji przeglądarki. Aby wylogować się z aplikacji, musisz zmienić hasło. Po zmianie hasła Facebook zapyta, czy chcesz być wylogowany ze wszystkich innych urządzeń. Wybierz opcję Wyloguj mnie ze wszystkich urządzeń, a aplikacje na Androida i iOS będą prosić o podanie hasła.

wyloguj się FB

Zdalnie wyloguj się z Twittera

Twitter jest prawdopodobnie najmniej współpracującym z głównymi usługami, umożliwiającymi zdalne wylogowanie. W przypadku użytkowników iOS po prostu nie ma niczego, co można zrobić zdalnie, a dostęp do aplikacji Twitter musi zostać cofnięty z urządzenia iOS. Nie trzeba mówić, że dzieje się tak dlatego, że Twitter jest leniwy.

Aby zdalnie wylogować się z sesji przeglądarki lub wylogować się z aplikacji Twitter na Androida, musisz zmienić hasło. Przejdź do ustawień swojego konta i w sekcji Hasło zresetuj hasło. Spowoduje to wylogowanie ze wszystkich sesji Twittera, w tym aplikacji na Androida. Użytkownicy iOS nadal nie mają żadnych opcji.

Zdalnie wyloguj się z LinkedIn

LinkedIn umożliwia wylogowanie się ze wszystkiego jednym kliknięciem, z wyjątkiem tego, że nie jest to potrzebne jedno kliknięcie; musisz zmienić hasło i zostaniesz wylogowany ze wszystkiego.

Uwaga: zdalne wylogowanie się z przeglądarki jest łatwe i każda większa usługa na to pozwala. Prawdziwy problem pojawia się, gdy w grę wchodzą aplikacje mobilne, więc zachowaj ostrożność podczas obsługi telefonu i upewnij się, że podjąłeś rozsądne środki, aby chronić swoje dane w przypadku kradzieży.