12/08/2021

Zestaw głośnomówiący umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Są tacy, którzy uciekali się do korzystania z płatnych aplikacji innych firm do wykonywania połączeń ze swoich komputerów / laptopów i ci, którzy kupili stacje dokujące, aby uniknąć trzymania telefonu podczas wykonywania połączeń. Niezależnie od scenariusza połączenie sieci komórkowej i komputera to Nirvana, która nam umyka. Nawet urządzenia głośnomówiące służą bardziej jako dodatek niż rozwiązanie. Ale istnieje rozwiązanie. Wymaga łatwości bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego Bluetooth, w połączeniu z krystalicznie czystą jakością dźwięku (ograniczoną tylko przez głośniki) i możliwością kontynuowania pracy podczas odbierania połączenia na komputerze, osobliwość jest w rękach HandsFree, aplikacji Mac wart 4,99 USD w sklepie Mac App Store, który używa komputera Mac jako zestawu głośnomówiącego, kierując dźwięk z telefonu z Androidem lub iPhone’a na komputer Mac.

Zestaw głośnomówiący łączy się za pomocą bluetooth komputera Mac i używa mikrofonu i głośników jako rozszerzenia zestawu głośnomówiącego. Zestaw głośnomówiący konfiguruje się samodzielnie, informuje tylko o tym, czego potrzebuje, a resztę obsługuje samodzielnie. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniesz przeniesiony do ekranu powitalnego z pewnymi preferencjami uruchamiania. Opcje te można również dostosować za pomocą menu.

Sprawdź -   Jak przenieść dane ze starego komputera na nowy komputer Mac

Ekran zestawu głośnomówiącego

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty, nie ma systemu iOS 7.1, ale wykonuje swoje zadanie. Twój telefon działa tak samo, jak w każdym innym urządzeniu głośnomówiącym. Uproszczony układ z pewnością ułatwia poruszanie się po panelach, ponieważ nie ma żadnych skomplikowanych instrukcji do przesiewania. Wyświetla procent baterii pozostałej w telefonie, eliminując potrzebę sprawdzania telefonu od czasu do czasu. Wszystkie nieodebrane, przychodzące i wychodzące połączenia są wyświetlane jako powiadomienia na ekranie, tak jak każde inne powiadomienie, co zapobiega zatłoczeniu.

Zestaw głośnomówiący - nieodebrane

Wystarczy raz podłączyć telefon, a następnym razem, gdy urządzenie będzie w zasięgu, połączy się ono automatycznie. Możesz zostawić telefon w dowolnym miejscu (w zasięgu sygnału Bluetooth), a będziesz mógł wysyłać i odbierać połączenia bezpośrednio z komputera Mac. Dźwięk powiadomienia jest tak głośny, jak głośność wewnętrzna komputera Mac, jeśli słuchasz dźwięku (lub oglądasz film), zmniejsza się głośność i zwiększa się głośność zestawu głośnomówiącego.

Sprawdź -   Jak skonfigurować Google Authenticator dla konta Gmail

Zestaw głośnomówiący - połączenie przychodząceZestaw głośnomówiący-wychodzący

Jakość dźwięku jest tak dobra, na jaką pozwala głośnik. Na moim Macbooku Pro nie mogło być jaśniej, gdyby osoba dzwoniąca rozmawiała ze mną osobiście. Między dźwiękami występuje niewielkie opóźnienie, ale było ono ledwo zauważalne. W jednym teście pojawiło się echo, ale nie było ono powtarzające się, więc przeliczymy to do problemu odległości. Aplikacja wymaga tylko połączenia Bluetooth do działania, więc możesz zabrać to rozwiązanie ze sobą wszędzie, gdzie idzie Twój Mac (nie jest wymagana łączność z Internetem). Co ważniejsze, siedzi cicho w rogu i nie zapycha stacji dokującej.

Menu zestawu głośnomówiącego

Możesz spróbować znaleźć powód, by go nienawidzić, ale będzie ci ciężko. Miał kilka komplikacji z moją Sony Xperia SP, takich jak brak wybierania kontaktów w aplikacji i nieuczciwa awaria, ale nie było żadnych problemów z innym Androidem, można było dzwonić z listy kontaktów w aplikacji lub można było to zrobić z telefonu . Nie ma jeszcze wiadomości, byłoby miło, ale nie jest to przełom. W Mac App Store są inne aplikacje oferujące podobne rozwiązania, ale poza UI nie wyobrażam sobie, żeby inne aplikacje robiły to lepiej. Co jeszcze tu jest? Na pewno zachowam tę aplikację na telefonie po zakończeniu recenzji.

Sprawdź -   Napraw awarię aplikacji Wiadomości iPhone'a z błędu kontaktu iMessage

Pobierz zestaw głośnomówiący z Mac App Store

x