Zestaw słuchawkowy Bluetooth został odłączony, ale pojawia się w Urządzeniach dźwiękowych

Posiadanie zestawu słuchawkowego Bluetooth jest ważne dla wielu użytkowników systemu Windows 10, ponieważ w tych urządzeniach audio zwykle brakuje przewodów. Widzisz, przewody mogą się zaplątać i pęknąć i nikt nie lubi, gdy ich przewodowe słuchawki powodują problemy. W przypadku słuchawek bezprzewodowych wszystko jest znacznie prostsze, ale należy pamiętać, że wymaga to ładowania. Niepowodzenie ładowanie oznacza brak muzyki lub cokolwiek innego, co używasz słuchawek Bluetooth na te dni.

Teraz powinniśmy również zaznaczyć, że nadejdzie czas, kiedy bezprzewodowe słuchawki będą miały problemy z połączeniem z komputerem z systemem Windows 10. Te problemy nie są niczym nowym, jeśli chodzi o Bluetooth. Dzieje się tak od lat mamy ale już się do tego przyzwyczaiłem jego wciąż irytacja.

Niektórzy ludzie w ostatnim czasie natknęli się na problem polegający na tym, że słuchawki pojawiają się w ich systemie, ale jednocześnie rzecz jest wyświetlana jako odłączona. Kiedy próbują uzyskać dźwięk z urządzenia, nic się nie dzieje. To sugeruje, że słuchawki Bluetooth są rzeczywiście odłączone w jakimś kształcie lub formie, ale dlaczego sprawia wrażenie, że wszystko jest w porządku? Nie mamy na to odpowiedzi, ale możemy pomóc w opanowaniu problemu i przywróceniu go do normy. Jeśli słuchawki Bluetooth są odłączone lub są podłączone / sparowane, ale nie są wyświetlane w urządzeniach do odtwarzania, ten post ma poprawione działanie.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth odłączony

Dziwny problem polegający na tym, że zestawy słuchawkowe Bluetooth są odłączone, ale nadal pojawiają się w urządzeniach dźwiękowych, powoduje problemy, ale wymyśliliśmy, jak to naprawić:

  • Wyłącz i włącz urządzenie
  • Ustaw słuchawki jako domyślne
  • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth
  • Zaktualizuj sterownik Bluetooth.

Przyjrzyjmy się szczegółowo tym sugestiom.

1) Wyłącz i włącz urządzenie

Pierwszym krokiem przed resztą jest ponowne uruchomienie produktu. Po prostu wyłącz urządzenie audio, a następnie włącz je ponownie. Zwykle to proste rozwiązanie rozwiązuje wiele problemów związanych ze słuchawkami Bluetooth.

Możesz nawet spróbować ponownie sparować i sparować urządzenie audio, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie podłączyć urządzenie.

2) Ustaw słuchawki jako domyślne

Zestaw słuchawkowy Bluetooth został odłączony, ale pojawia się w Urządzeniach dźwiękowych

  1. Otwórz Panel sterowania> Dźwięk> karta Nagrywanie.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy w oknie i kliknij Pokaż wyłączone urządzenia.
  3. Sprawdź, czy na liście znajduje się Słuchawki, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Włącz.
  4. Na koniec wybierz słuchawki i kliknij Ustaw jako domyślne.

3) Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth

Następnym krokiem jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów Bluetooth z poziomu systemu operacyjnego Windows 10. Robimy to przez rozpalenie menu Ustawienia, i stamtąd kliknij Aktualizacje i bezpieczeństwo. Następnie wybierz opcję Rozwiąż problemy i przejdź bezpośrednio do Bluetooth Sekcja.

Kliknij na nią i wybierz opcję z napisem Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. Narzędzie do rozwiązywania problemów powinno teraz pojawić się na ekranie, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, a powinieneś być gotowy.

Należy zauważyć, że naprawienie ewentualnych problemów nie zajmuje dużo czasu, więc pamiętaj o tym, podejmując próby rozwiązania wszystkich problemów.

4) Zaktualizuj sterownik Bluetooth

Ok, więc poślubić lubię sugerować aktualizacja sterownika Bluetooth zanim przejdziemy dalej. To bardzo proste zadanie, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, a wszystko będzie dobrze.

Aby zaktualizować sterownik, wyszukaj Menedżera urządzeń za pomocą pola wyszukiwania w systemie Windows 10. Gdy pojawi się wynik, kliknij Menedżera urządzeń, aby otworzyć okno. Kliknij kategorię Bluetooth, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy preferowaną opcję, a następnie wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

Na koniec kliknij Uaktualnij sterownik aby uzyskać dostęp do najnowszej aktualizacji sterownika. Jeśli to się nie powiedzie, sugerujemy odwiedzając stronę producenta zlokalizować najnowszą wersję sterownika, jeśli jest dostępna.


x