Zidentyfikuj muzykę odtwarzaną na komputerze lub pobliskim urządzeniu

Znasz to uczucie, kiedy chcesz wytropić muzykę, którą słyszałeś gdzieś w tle? Cóż, jeśli korzystałeś ze smartfonów, to już używasz aplikacji takich jak SoundHound i Yahoo! Muzyka do osiągnięcia tych celów, ale jest coś w Shazam, co wyróżnia go spośród innych aplikacji, które dokładnie to osiągają. Teraz, w tym cudownym świecie globalizacji aplikacji, Shazam wkracza na Mac OS X. Oto, co o tym myślimy.

To z pewnością nowe podejście do tradycyjnej już metody wyszukiwania muzyki. Ponieważ większość naszych potrzeb muzycznych wynika z jakiejś piosenki słyszanej podczas oglądania filmu lub programu. Nie musimy już wyciągać telefonów, aby wyśledzić muzykę. Shazam zrobi to za nas bezpośrednio z naszego komputera, bez konieczności ruszania palcem.

Najlepsze jest to, że znajduje się na pasku menu, cicho zajmując się swoim biznesem, dopóki nie odtworzy się utwór muzyczny, który szybko identyfikuje i powiadamia o zwykłych kanałach powiadomień systemu Mac OS lub we własnym małym obszarze roboczym, w zależności od tego fantazyjny.

Shazam Mac - wyszukiwanie muzykiShazam Mac - znaleziono muzykęShazam Mac - znaleziono muzykę

Aby być uczciwym, nowe i interesujące nie oznacza przełomu. Być może jesteśmy tak przyzwyczajeni do posiadania tych aplikacji, że już ich nie doceniamy, ponieważ nowość szybko mija. Zawsze, gdy odtwarzasz muzykę na komputerze Mac lub w jego pobliżu, przeszukuje on biblioteki i znajduje dokładne dopasowanie do tego, czego słuchasz. Jeśli odtwarzasz muzykę na urządzeniu zewnętrznym, trwa to trochę dłużej, ale nadal znajduje utwór. Chociaż, kiedy grałem w Billie Jean na moim iPhonie (w całkowicie cichym pokoju), powiedział mi, że słucham „Mj Megamix”, a także „Billie Jean”. Wszystko, co grałem na moim iTunes na Macu, zostało odebrane bez problemu. Kiedyś grałem nawet dwie piosenki w tym samym czasie i wykryło je dla mnie osobno.

Shazam Mac - Powiadomienie 2 Shazam Mac - powiadomienie

„Zawsze włączona” natura aplikacji ma tendencję do starzenia się, gdy zaczyna powtarzać wpisy. Odtwarzałem utwór na Youtube i za każdym razem, gdy wstrzymywałem i wznawiałem, ponownie wykrywał utwór, wraz z powiadomieniami i wszystkim. Naciśnięcie wyciszenia uniemożliwi wykrycie każdego utworu muzycznego odtwarzanego na komputerze Mac, ale ponieważ wyciszenie działa tylko dla głośników, a nie dla mikrofonu, nadal będziesz musiał wyświetlać powiadomienia o wszystkim, co gra pobliskie urządzenie. Próbowałem też zaśpiewać do niego piosenkę, albo to nie była rejestracja utworu bez całej muzyki, albo ta funkcja jest po prostu niedostępna, ale nie wykryła utworu, jednak ten sam utwór został pomyślnie wykryty przez SoundHound, więc możemy Nie przypisuję tego tylko złemu śpiewowi. Niezależnie od znalezionego wpisu, kliknięcie go przeniesie Cię do witryny Shazam, gdzie możesz znaleźć linki do śledzonej muzyki.

Shazam Mac - witryna

Oczywiście wszystko to jest problemem tylko wtedy, gdy nie chcesz wyłączać Shazama, ponieważ jest to tylko aplikacja, możesz ją uruchamiać i zamykać zgodnie z wolą bez przerywania przepływu pracy. Jest to zdecydowanie przydatny pomysł, zwłaszcza teraz, gdy nie musisz już nawet wyjmować telefonu, aby znaleźć piosenkę.

Pobierz Shazam na Maca [free]