Udostępnij teraz w social media:


Mobilne systemy operacyjne często rezerwują pewną funkcjonalność dla funkcji giełdowej. Przykładem tego jest to, jak iOS umożliwia dostęp tylko do kamery z ekranu blokady, a Android Lollipop podobnie umożliwia dostęp tylko do aparatu i aplikacji do wybierania numerów. Dzięki kamerze nikt nie żałuje, że system operacyjny jest właścicielem tego, w jaki sposób można uzyskać do niego dostęp. Oba systemy operacyjne idą znacznie dalej, rezerwując funkcje przesuwania w górę i w dół na wszystkich ekranach, ale z Androidem można to bardzo łatwo zmienić. Now Gesture Tweaks to aplikacja na Androida, która pozwala zmienić domyślną funkcję przesuwania w górę zarezerwowaną przez domyślny program uruchamiający Google Now. Aplikacja ma wersję bezpłatną i wersję premium. Bezpłatna wersja ogranicza się do wyboru aplikacji, która ma zostać uruchomiona, otwarcia wszystkich aplikacji lub otwarcia centrum powiadomień po przesunięciu palcem w górę od dołu ekranu. Wersja premium pozwala na znacznie więcej. Aplikacja nie wymaga zrootowanego urządzenia, ale jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane, otrzymasz dodatkowe funkcje, które możesz przypisać do gestu przesunięcia w górę.

Sprawdź -   Jak wstawić animowany GIF do prezentacji PowerPoint

Uruchom aplikację i dotknij „Wybierz akcję”. Otrzymasz listę wszystkich działań obsługiwanych przez bezpłatną wersję aplikacji, a także działań obsługiwanych przez pełną wersję. Działania, które wymagają zrootowanego urządzenia, są odpowiednio oznaczone. Dzięki bezpłatnej aplikacji możesz przypisać aplikację do uruchomienia, otworzyć szufladę aplikacji, otworzyć szufladę powiadomień lub po prostu nic nie robić.

Teraz akcja Gesture Tweaks

Po wybraniu akcji przesuń palcem w górę od dołu. Zostaniesz poproszony o wybranie aplikacji, której chcesz użyć, aby odpowiedzieć na ten gest. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Teraz modyfikacje gestów i ustaw tak, aby aplikacja była zawsze używana do wykonywania gestu. To, co najbardziej podoba mi się w tej aplikacji, poza obsługiwanymi przez nią działaniami, to to, że pozwala dezaktywować gest przesuwania w górę, aby nic się nie działo, gdy robisz to na ekranie. Ponieważ nie ma sposobu na wyłączenie Google Now, jest to przemyślane ze strony programistów.

Sprawdź -   Jak stworzyć więcej miejsca na aktualizację iPhone'a lub iPada

Zainstaluj teraz Gest Tweaks za darmo ze sklepu Google Play

Zainstaluj teraz Gest Tweaks ze sklepu Google Play