01/21/2022

Zmuszaj Facebooka do wykrywania miniatur i łączy podczas udostępniania adresu URL

Udostępnij teraz w social media:


Kilka miesięcy temu zacząłem mieć problemy z Facebookiem. Za każdym razem, gdy udostępniłem łącze ze strony na Facebooku, której byłem właścicielem lub którym zarządzałem, zdarzały się sytuacje, w których Facebook nie wykryłby, że wkleiłem adres URL w polu statusu. Innym razem po prostu nie załadowałoby obrazu do wykorzystania jako miniatura. To ostatnie przypisałem działaniom mojego połączenia internetowego, ale problem powtarzał się, mimo że nie powtarzał się w 100% przypadków. Kiedy Facebook nie zdołał wykryć łącza w całości pomimo wielu prób, stał się to problemem, a nie tylko niedogodnością. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie iz tego co wiem, jest to problem po stronie Facebooka. Oto jak to naprawić na własnych stronach na Facebooku.

Sprawdź -   Jak wyczyścić folder SteamLibrary w systemie Windows 10

Nie wykryto miniatury

Dzieje się tak, że wklejasz łącze w polu Status i automatycznie wykrywa tytuł łącza i wybiera kilka pierwszych wierszy tekstu, które mają być wyświetlane jako fragment. Nie ładuje miniatury. Zwykle ładowana jest również miniatura. Prostym rozwiązaniem jest odświeżenie strony i próba po raz drugi. Dzieje się tak w przypadku nowych linków; te, które właśnie zostały opublikowane i wygląda na to, że Facebook potrzebuje trochę czasu, aby je poprawnie zindeksować.

Nie wykryto łącza jako łącza

Object Debugger FB

Ten problem nie jest tak oczywisty do rozwiązania i jest to niedawny rozwój. To nie jest bardzo stare i widziałem to tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni, chociaż powtarza się i zdarza się z nowymi linkami. Aby rozwiązać problem, przejdź do narzędzia deweloperskiego Facebooka do debugowania (link na końcu). Wklej link w miejscu, w którym jest napisane Wprowadź adres URL, i kliknij Pobierz nowe informacje z pobierania. Po pobraniu informacji spróbuj ponownie udostępnić łącze, a zostanie ono wykryte jako łącze z tytułem, opisem i miniaturami wczytywanymi odpowiednio.

Sprawdź -   Użyj kanału Mono Audio, aby uzyskać lepszy dźwięk podczas korzystania z jednej słuchawki

Odwiedź Facebook Debug Tool

x