Zmuszaj swoją przeglądarkę do korzystania z Google.com i ignoruj ​​Twoją lokalizację

Ostatnio musiałem przejść na inny laptop i trochę czasu zajęło mi skonfigurowanie go tak, jak na moim starym laptopie. O dziwo, jedną z trudniejszych rzeczy było dla mnie sprawienie, by moja przeglądarka działała dobrze. Za każdym razem, gdy coś wyszukuję w Google, domyślnie jest to wyszukiwanie lokalne Google. Wcześniej skonfigurowałem go tak, aby zawsze korzystał z Google.com, ale sztuczka była dawno zapomniana i zajęło mi więcej czasu, niż chciałem zainwestować, aby dowiedzieć się ponownie. Dlaczego nie mogą tego uprościć? Zastanów się, czy chcesz, ale jeśli chcesz, aby Twoja przeglądarka ignorowała wyszukiwanie lokalne Google i po prostu trzymała się Google.com, oto sztuczka, aby to zrobić w Firefoksie, Chrome i Internet Explorerze.

Poprawka tymczasowa

Udostępnię to z korzyścią dla każdego, kto próbuje wyszukiwać w Google.com w systemie publicznym lub innym systemie, z którego zamierzasz tymczasowo korzystać. Zwykle, jeśli wpiszesz Google w pasku wyszukiwania i przejdziesz do strony głównej Google, otrzymasz zlokalizowaną wersję. Niezależnie od używanej przeglądarki należy wpisać „google.com” w pasku adresu i nacisnąć Enter. Google ponownie przekieruje na lokalną stronę wyszukiwania Google z jedną małą różnicą. W prawym dolnym rogu zobaczysz opcję Użyj Google.com. Kliknij go, a nie będziesz już przekierowywany do wyszukiwania lokalnego. To jest rozwiązanie tymczasowe.

użyj google_com

Chrom

Aby Chrome na stałe ignorował wyszukiwanie lokalne i zawsze korzystał z Google.com, wybierz Ustawienia> Wyszukiwanie> Zarządzaj wyszukiwarkami. Wybierz inną wyszukiwarkę, którą mogłeś zamieścić, i usuń Google (zaufaj mi). Teraz przewiń w dół do miejsca, w którym możesz dodać nową wyszukiwarkę. Wprowadź Google NCR w polu nazwy, Google NCR w polu słowa kluczowego i https://www.google.com/search?q=%s&pws=0&gl=us&gws_rd=cr w polu zapytania. Kliknij przycisk gotowe, a następnie ustaw go jako nową domyślną wyszukiwarkę.

googlecom_set

Firefox

Firefox jest najtrudniejszy, jeśli używasz wersji 32 lub nowszej, ponieważ wszystkie wersje po Firefoksie 32 wyłączyły bardzo przydatny ciąg o nazwie keyword.url. Jeśli masz starszą wersję, przejdź do strony about: config i wyszukaj „keyword.url” ustaw jego wartość na https://google.com/search?q=%s i gotowe (zrestartuj Firefox na dokładkę).

Jeśli jednak korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki Firefox, sprawy będą wyglądać inaczej i bardziej restrykcyjnie. Musisz użyć dodatku, ponieważ powyższa preferencja została usunięta w nowszych wersjach. Istnieje dodatek, który twierdzi, że przywrócił go, ale nie udało mu się to w naszych testach i według autora jest eksperymentalny. Zamiast tego użyj zawsze „.com” – Google.com (w języku angielskim), aby Firefox zawsze wyszukiwał w Google.com.

Instaluj zawsze „.com” – Google.com (w języku angielskim) Dla przeglądarki Firefox

Internet Explorer

Według firmy Microsoft ustawianie i zarządzanie wyszukiwarkami to coś, co można osiągnąć tylko za pomocą dodatków. Aby dodać Google.com jako domyślną wyszukiwarkę, kliknij strzałkę po prawej stronie paska adresu URL i wybierz „Dodaj”. Nastąpi przekierowanie do strony dodatku Internet Explorer, gdzie możesz zainstalować Google jako wyszukiwarkę i zawsze będzie otwierać Google.com.

Internet Explorer google

Zainstaluj wyszukiwarkę Google dla Internet Explorera

We wszystkich przypadkach, w których możesz ręcznie wprowadzić parametr wyszukiwania, możesz zastąpić „.com” czymś innym, np. „.Uk”, jeśli wolisz korzystać z wyszukiwania lokalnego. Ta opcja nie będzie działać z przeglądarką Firefox, ale Internet Explorer pozwoli ci edytować parametr wyszukiwania z menedżera dodatków.

x