Znajdź poziom hałasu w swoim otoczeniu za pomocą telefonu Android


Jeśli ludzie kiedykolwiek narzekali, że grasz zbyt głośno muzykę lub czasami zastanawiasz się, czy poziom hałasu w pokoju dziecka jest zbyt wysoki, aby niemowlę mogło cieszyć się dobrą drzemką, lub po prostu przypadkowo zastanawiasz się, jak głośne jest dane miejsce, Deciber to bezpłatna aplikacja na Androida, którą możesz chcieć wypróbować. Aplikacja jest prostym narzędziem z jednym ekranem, które może mierzyć poziom hałasu w Twoim otoczeniu i podawać najwyższe i średnie poziomy w decybelach. Łączy się z aparatem, dzięki czemu możesz wykonać zrzut ekranu, aby uwzględnić swoją lokalizację. Odczyty poziomu hałasu są nakładane na zrzut ekranu, który możesz udostępnić być może hałaśliwemu sąsiadowi i stworzyć przekonującą argumentację, aby trochę go obniżyła.

Zainstaluj Deciber i uruchom go. Aplikacja nie prosi o żadne nadzwyczajne uprawnienia. Aparat włącza się domyślnie i nie ma sposobu, aby go wyłączyć. Aplikacja jest dość czuła i całkiem nieźle mierzy głośność, szybko wychwytując i opadając.

Przetestowaliśmy aplikację w dość cichym pokoju, w którym nic poza wentylatorem laptopa i kilkoma kliknięciami klawiszy nie wydawało żadnego dźwięku. Odczyt, który podał Deciber, pozostawał stały wraz z hałasem, ale podskoczył, gdy zaczęła się rozmowa. Podobnie aplikacja była używana, gdy w tle grała muzyka i ponownie odczyt był dość dokładny.

decyberdeciber-1

Celem aplikacji jest wycelowanie w otoczenie, oczekiwanie na pojawienie się odczytu i zrobienie zrzutu ekranu, aby móc go udostępnić. To jak udostępnianie naprawdę fajnego zdjęcia ze szczegółami pogody, ale Deciber może mieć wiele innych zastosowań, które nie wymagają aparatu ani zrzutów ekranu, tj. Dowiadywania się, jak głośno jesteś i czy ludzie mogą narzekać. Chciałbym tylko, żeby był sposób na wyłączenie aparatu, ale poza tym aplikacja jest świetna z ładnym, czystym interfejsem do uruchomienia.

Zainstaluj Deciber ze sklepu Google Play