Zostań ekspertem ISTQB z tymi 9 certyfikatami

Istnieje gwałtowny wzrost zapotrzebowania na certyfikowanych testerów oprogramowania wśród firm tworzących oprogramowanie i aplikacje. Jedną z takich uznawanych na całym świecie akredytacji jest certyfikacja ISTQB.

Od małych firm technologicznych po duże przedsiębiorstwa, wszyscy chcą zatrudniać certyfikowanych testerów zapewniania jakości dla swojego oprogramowania i aplikacji mobilnych. W związku z tym posiadacze certyfikatów zawodowych znajdują się na krótkiej liście szybciej niż testerzy niecertyfikowani. Brzmi interesująco?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o programie certyfikacji ISTQB, jego ofercie i niektórych zasobach umożliwiających zdanie egzaminu szybciej niż konkurenci.

Co to jest certyfikacja ISTQB?

ISTQB to skrót od International Software Testing Qualifications Board. Ten globalny organ nadzoruje certyfikację testerów oprogramowania w swoich krajach członkowskich. Obecnie ISTQB liczy 69 krajów członkowskich. Te kraje członkowskie są znane jako rady członkowskie.

W tych krajach członkowskich oraz w niektórych innych krajach offshore certyfikat ISTQB jest jedną z najwyższych profesjonalnych akredytacji dla testerów oprogramowania. Na całym świecie inżynierowie testów oprogramowania, testerzy, audytorzy jakości i kierownicy testów preferują tę akredytację.

Akredytacja ISTQB to trzystopniowa seria egzaminów doskonalenia zawodowego. Te poziomy są następujące:

#1. Warstwy „podstawowe” dotyczą dowolnej aplikacji, metodologii i technologii. Został zbudowany na poziomie podstawowym dla testerów oprogramowania.

#2. Poziomy egzaminów „Agile” skupiają się na testowaniu głównie dla frameworka Agile.

#3. Egzaminy „specjalistyczne” zapewniają dogłębną analizę konkretnych dziedzin branżowych, cech jakościowych i niektórych czynności testowych.

Kto potrzebuje certyfikatu ISTQB?

#1. Nowicjusze w dziedzinie oprogramowania mogą zdecydować się na ten certyfikat, w szczególności na egzamin Certified Tester Foundation Level (CTFL) z ISTQB, aby łatwo znaleźć się na krótkiej liście na dowolne wolne stanowisko testera oprogramowania.

#2. Osoby z doświadczeniem nietechnicznym, ale posiadające praktyczne doświadczenie w testowaniu oprogramowania, mogą również zdecydować się na test CTFL ISTQB. Umożliwia im uzyskanie profesjonalnej akredytacji, którą akceptują różne firmy.

#3. Jeśli posiadasz kilkuletnie doświadczenie jako tester oprogramowania i chcesz zapewnić sobie dobrze płatną pracę w dużej firmie informatycznej, musisz również uzyskać certyfikat ISTQB. Powinieneś wybrać poziomy egzaminów, takie jak Core Advanced, Specialist, Agile, Expert Level-Improving the Test Process lub Expert Level-Test Management.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz certyfikatu testowania oprogramowania z przenośnością, wiarygodnością i wartością, musisz przejrzeć oferty akredytacji ISTQB przed skorzystaniem z innych opcji.

Przegląd egzaminu ISTQB

Ponieważ ISTQB oferuje szereg certyfikatów, możemy uprościć akredytacje w następujących kategoriach:

#1. Certyfikacja na poziomie podstawowym to 60-minutowy test. Kryteria zaliczenia to 26 poprawnych na 40 pytań.

#2. Po uzyskaniu powyższego certyfikatu możesz ubiegać się o dowolne certyfikaty poziomu zaawansowanego. Test składa się z 60 pytań, a łączny czas egzaminu to 120 minut. Aby uzyskać akredytację, musisz udzielić poprawnych odpowiedzi na 45 pytań.

#3. Certyfikaty na poziomie eksperckim to egzaminy najwyższego poziomu obejmujące trzy specjalistyczne kompetencje: strategiczne, zarządzanie zespołem testowym i operacyjne. Otrzymasz 180 minut na wszystkie moduły, a wynik jaki musisz osiągnąć to 65%.

Wszystkie testy certyfikacyjne ISTQB są egzaminami wielokrotnego wyboru, z wyjątkiem certyfikatów na poziomie eksperckim. Egzaminy na poziomie eksperckim zawierają zarówno pytania opisowe, jak i pytania wielokrotnego wyboru.

Kilka innych faktów dotyczących akredytacji ISTQB:

#1. Możesz szkolić się od jednego z akredytowanych partnerów szkoleniowych ISTQB, aby zwiększyć szanse na zdanie egzaminów. Możesz szukać dostawcy szkoleń na podstawie Twojego kraju, języka, tablicy, kursu itp.

#2. Kiedy już przejdziesz odpowiednią naukę i szkolenie, nadszedł czas, aby przystąpić do egzaminu. Egzamin odbywa się w wersji komputerowej i jest dostarczany online. Możesz wybrać dostawcę egzaminu odwiedzając ISTQB Znajdź dostawcę egzaminów portal.

Opłaty za certyfikaty

określone opłaty dołączone do certyfikatów ISTQB. Poniżej znajduje się lista przybliżonych kosztów, które mogą się różnić w czasie faktycznego planowania egzaminu:

#1. Test ISTQB na poziomie podstawowym kosztuje 229 USD.

#2. Egzaminy specjalne, takie jak Agile Testing, Model-Based Testing itp., kosztują 199 USD.

#3. Testy certyfikacyjne ISTQB Advanced Level, takie jak ISTQB Technical Test Analyst, ISTQB Test Automation Engineering itp., kosztują 249 USD.

#4. Egzaminy na poziomie eksperckim z ISTQB kosztują 575 USD.

Różne certyfikaty ISTQB

Od świeżo upieczonych absolwentów informatyki po doświadczonych testerów, ISTQB ma wiele certyfikatów (24) dla każdego.

Twoja podróż akredytowanego testera ISTQB zaczyna się od uzyskania certyfikatu Core Foundation lub CTFL. Następnie możesz stopniowo zdobywać certyfikaty na poziomie Advanced, Specialist, Agile i Expert.

Niektóre z popularnych certyfikatów to:

 • CTFL dla podstaw testowania oprogramowania, takich jak słownictwo, tworzenie raportów, ustalone procesy testowania itp.
 • CTAL-TA lub Certified Tester Advanced Level Test Analyst do ustalania priorytetów czynności testowych, dokumentacji, testowania użyteczności itp.
 • CT-TAE lub Certified Tester Test Automation Engineer do automatycznego testowania, metryk wydajności, raportowania itp.
 • CTAL-ATT lub Certified Tester Advanced Level Agile Technical Testers stosuje głównie metodyki tworzenia i testowania oprogramowania Agile.

Korzyści z certyfikacji ISTQB

Korzyści dla pracodawców

#1. Wprowadź ekonomiczne i wydajne procesy testowania oprogramowania i aplikacji, korzystając z usług certyfikowanych specjalistów ISTQB.

#2. Zwiększ zaufanie konsumentów do aplikacji i narzędzi, gdy dołączysz profesjonalnego testera do projektu programistycznego.

#3. Firmy konsultingowe IT mogą oferować klientom biznesowym najwyższej jakości usługi konsultingowe w zakresie testowania.

#4. Popraw praktyki pracy, standardy i współpracę dzięki wspólnemu zrozumieniu i językowi testowania.

Korzyści dla profesjonalistów

#1. Przenośny dowód umiejętności zarówno dla przyszłego, jak i obecnego zatrudnienia.

#2. Zaawansowane umiejętności testowania uzyskane dzięki programowi szkoleniowemu ISTQB pomagają w poruszaniu się w pionie wzdłuż hierarchii.

#3. Użyj logo „Certified Tester” z certyfikacji ISTQB, aby zyskać przewagę nad testerami niecertyfikowanymi.

Po podstawach akredytacji ISTQB nadszedł czas, aby odkryć kilka klejnotów na nadchodzący test:

Poziom podstawowy ISTQB 2022: Udemy

Ten Kurs Udemy na poziomie podstawowym ISTQB to jeden z najlepszych sposobów przygotowania i treningu do testu CTFL. Najważniejsze cechy kursu to:

 • Techniki testowania oprogramowania i aplikacji White Box.
 • Testowanie aplikacji i narzędzi Black Box.
 • Testy statyczne
 • Testy dynamiczne
 • Omówiony program nauczania na poziomie podstawowym ISTQB
 • Treść kursu jest stale aktualizowana, gdy ISTQB zmienia swój program

Kurs jest pomocny dla osób, które posiadają znajomość komputerów i języka angielskiego, bez żadnego zaplecza technicznego. Ponadto, jeśli jesteś doświadczonym testerem oprogramowania i chcesz uzyskać uznawaną na całym świecie akredytację, powinieneś wypróbować ten kurs.

Certyfikowany tester ISTQB CTFL: Udemy

Kolejne wysoko oceniane i doceniane szkolenie online Udemy dla Certyfikowany Tester Certyfikat ISTQB CTFL kurs. Oprócz języka angielskiego kurs jest dostępny w siedmiu innych językach: hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, indonezyjskim, włoskim itd.

Ważnymi atrakcjami kursu są:

 • Kompleksowa treść kursu do przygotowania do egzaminu.
 • Dowiedz się, jakie są kluczowe problemy związane z testowaniem oprogramowania i jak je rozwiązać.
 • Szkolenie praktyczne z projektowania testów zgodnie z wymaganiami biznesowymi.
 • Zaawansowana zawartość testowa zwiększa Twoje zaufanie w miejscu pracy.
 • 8 godzin 14 minut materiałów edukacyjnych we własnym tempie.
 • 87 wykładów obejmujących dziesięć sekcji.

Kurs nie jest odpowiedni dla kandydatów, którzy naprawdę nie znają technologii. Przed zapisaniem się na kurs musisz znać podstawowe programowanie, cykl życia oprogramowania i testowanie.

Poziom podstawowy certyfikowanego testera ISTQB: Udemy

Ten Kurs ISTQB Certyfikowany Tester Poziomu Podstawowego przez Udemy to kolejna opcja, dzięki której możesz zostać ekspertem CTFL przed przystąpieniem do właściwego egzaminu. Chociaż tytuł kursu wspomina sylabus ISTQB z 2018 r., został on zaktualizowany do najnowszego sylabusu z 2022 r.

Oto lista godnych uwagi funkcji tego kursu:

 • Zaczyna się od podstawowych lekcji testowania oprogramowania.
 • Jedno źródło przygotowania do całego egzaminu na poziomie CTFL.
 • Oferuje strategię planu studiów.
 • Wskazówki dotyczące ukierunkowanego badania.
 • Konkretne i krótkie wykłady dla pracujących profesjonalistów.
 • Neutralny angielski akcent dla kandydatów z całego świata.

Eksperci ze wspólnoty testerów i ISTQB certyfikowani profesjonaliści gorąco polecają ten kurs testerom nietechnicznym, analitykom biznesowym, inżynierom oprogramowania, programistom, testerom oprogramowania i świeżo upieczonym absolwentom.

Szkolenie certyfikacyjne CTFL: Simpleearn

Ten Certyfikacja ISTQB dotycząca szkolenia CTFL jest niezbędna dla tych, którzy mieszkają w domenach testowania i rozwoju oprogramowania. Zasoby na poziomie podstawowym Simplilearn posiadają akredytację ISTQB. Dlatego możesz spodziewać się treści kursu zgodnej z sylabusem egzaminu.

Zapewni Ci podstawową wiedzę na temat testowania oprogramowania, w tym zasady testowania, słownictwo, zarządzanie testami, narzędzia wspomagające testowanie i techniki projektowania procesów testowych. Skorzystasz również z kursu w swoim miejscu pracy, gdy przeprowadzisz testy w ramach DevOps, Agile lub Continuous Delivery.

Co więcej, Simplilearn specjalnie zaprojektował ten kurs, aby był skierowany do korporacji. W związku z tym ma opcje, takie jak pulpit nawigacyjny z samodzielnym tempem, prowadzony przez instruktora, mieszany i korporacyjny system zarządzania uczeniem się (LMS).

Certyfikowany tester ISTQB: Udemy

To jest Akredytowane szkolenie ISTQB do egzaminu CTFL dostępnego na Udemy. Zasób jest wysoce zalecany dla świeżo upieczonych absolwentów i specjalistów niezwiązanych z technologiami, którzy chcą zbadać możliwości kariery w spektrum testowania oprogramowania.

Najważniejsze informacje o kursie:

 • Czas ukończenia kursu to 11 godzin i 41 minut.
 • Odpowiedni dla pracujących profesjonalistów.
 • 77 wykładów obejmujących 10 sekcji.
 • Uzyskaj dostęp do treści kursu na tabletach, telefonach komórkowych, telewizorach z systemem Android i komputerach.
 • Sztuczki i porady egzaminacyjne CTFL.
 • Pytania ćwiczeniowe na koniec rozdziału.
 • Najnowszy sylabus ITSQB.

Deweloperzy, menedżerowie biznesowi, starsi testerzy, młodsi testerzy itp., którzy chcą poznać podstawowe zasady testowania oprogramowania, powinni zapisać się na ten kurs.

Podstawa testowania oprogramowania: Amazon

Książki są najlepszym źródłem do nauki i szkolenia. W związku z tym przedstawiamy również tę książkę certyfikacji ISTQB firmy Amazon. Książka jest dostępna w miękkiej oprawie. Ci, którzy pragną fizycznych książek do lepszego studiowania, muszą sprawdzić pozycję na Amazon.

Godne uwagi cechy i sekcje książki to:

 • Przykładowe pytania egzaminacyjne.
 • Testy w tle.
 • Weryfikacja treści i quizy.
 • Opracowane informacje na temat egzaminu certyfikacyjnego.
 • Słowniczek testowania oprogramowania.
 • Kompletny sylabus ISTQB dla CTFL.

Jest to kompleksowy przewodnik po pomyślnym zdaniu certyfikatów poziomu podstawowego z ISTQB. Jeśli posiadasz tę książkę, możesz uczyć się od specjalistów, którzy spędzili wiele lat w branży tworzenia i testowania oprogramowania.

Przewodnik po certyfikacji Fundacji ISTQB: Amazon

Jest to kolejna książka w miękkiej oprawie i wersja Kindle na Amazon dla certyfikacji ISTQB Foundation. Oprócz tekstów w wersji eBook lub miękkiej, otrzymujesz również dodatkowe treści wideo do intuicyjnej nauki. W związku z tym posiadanie książki zapewnia opcje nauki online i offline.

Książka obejmuje wszystkie najnowsze treści szkoleniowe dotyczące testowania oprogramowania sugerowane przez ISTQB do testu CTFL. Każda sekcja składa się z rozbudowanych tekstów i quizów, które pozwolą ocenić Twoje umiejętności. Kolejną fajną rzeczą jest to, że znajdziesz ważne terminy testowania oprogramowania w podświetlonych polach ze zwięzłymi definicjami. Jest szczególnie pomocny w odpowiadaniu na pytania MCQ.

Ponadto otrzymujesz dostęp do bezpłatnej pracy ćwiczeniowej w celu budowania zaufania, a także glosariusza terminów. Co więcej, po prostu zeskanując kod QR, możesz uzyskać dostęp do wysokiej jakości treści wideo przez Internet.

Przygotowanie do egzaminu ISTQB Foundation: LinkedIn Learning

Sprawdź to Kurs przygotowawczy do egzaminu ISTQB Foundation jeśli możesz uzyskać dostęp do LinkedIn Learning poprzez subskrypcje firmowe lub indywidualne. Egzamin na poziomie podstawowym może wydawać się trudny dla świeżo upieczonych absolwentów lub nietechnicznych testerów oprogramowania. Możesz jednak przezwyciężyć tę natrętność, pilnie studiując treści edukacyjne dostępne w tym kursie.

Wyróżnione cechy kursu to:

 • Bezproblemowy dostęp do treści z laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.
 • Sześć rozdziałów z quizami na koniec rozdziału.
 • Uzyskaj cyfrowy certyfikat od LinkedIn po pomyślnym ukończeniu kursu.
 • Terminologia egzaminu ISTQB CTFL.
 • Proces, zasady i psychologia testowania oprogramowania/aplikacji.
 • Cykl życia oprogramowania (SDLC).

Na koniec poznasz kilka doskonałych wskazówek dotyczących złamania egzaminu certyfikacyjnego ISTQB od autora kursu.

Szkolenie ISTQB: MindMajix

Zaprojektował to panel uznanych w branży trenerów Mindmajix Szkolenie ISTQB. Zarys kursu uwzględnia wszystkie najnowsze osiągnięcia w zakresie testowania oprogramowania i aktualizacje ISTQB. Za pomocą rzeczywistych projektów i przypadków poznasz podstawowe koncepcje testowania oprogramowania, takie jak zarządzanie testami, techniki projektowania, narzędzia itp.

Wyróżnione cechy kursu:

 • 15 godzin szkolenia laboratoryjnego
 • 24 godziny zajęć teoretycznych
 • Rozstrzyganie wątpliwości dla kandydatów indywidualnych

W zależności od statusu pracy możesz wybierać między dostawą we własnym tempie a zajęciami online. Ponieważ jednak kurs zawiera projekty na żywo, eksperci zalecają typ prowadzony przez instruktora w porównaniu z wersją do samodzielnego poruszania się.

Wniosek

Do tej pory zapoznałeś się z certyfikacją ISTQB, przeglądem testów, różnymi rodzajami akredytacji i ich korzyściami. Przeszedłeś również przez kilka przydatnych zasobów, które przydadzą Ci się w dążeniu do zostania testerem certyfikowanym na całym świecie.

Uwzględniliśmy Cię również, jeśli jesteś inżynierem oprogramowania i chcesz zostać centralną osobą we wszelkich projektach rozwoju oprogramowania opartych na DevOps, Agile i Scrum. Rozpocznij swoją podróż szkoleniową dotyczącą SDET, czytając nasz artykuł dotyczący Inżyniera ds. Rozwoju Oprogramowania w artykule Test.