Zwiększ produktywność programowania dzięki 14 klientom Git dla systemów Windows i Mac

Jeśli rozpoczynasz projekt tworzenia oprogramowania/aplikacji i nie wiesz, które klienty git lub interfejsy git będą idealne, oto najlepsze narzędzia 14 git dla Ciebie.

Oprogramowanie, aplikacja mobilna lub projekty tworzenia stron internetowych muszą obsługiwać wiele kodów źródłowych lub skryptów programistycznych. Jeśli chodzi o pisanie dokumentów technicznych dla tych programów, autorzy ostatecznie przechodzą przez wiele iteracji, w wyniku czego powstaje więcej niż jeden dokument.

W projektach deweloperskich organizacje potrzebują systemu kontroli wersji lub Git. Menedżerowie projektów, programiści i autorzy techniczni muszą zsynchronizować swoje stacje robocze z dowolnym serwerem Git lub repozytoriami hostingu pakietów w celu rozwidlenia. W tym miejscu musisz użyć GUI GUI lub klientów git.

Kontynuuj czytanie, aby poznać niektórych popularnych klientów git.

Co to jest klient Git? 🖥️

Klienci Git to zasadniczo oprogramowanie komputerowe, które współdziała z lokalnymi lub zdalnymi repozytoriami pakietów. Narzędzia te są podstawowymi wymaganiami dla stosu technologicznego każdego projektu rozwojowego.

Podczas iteracji rozwoju oprogramowania zespół programistów wykonuje klonowanie git, pobieranie git, git pull, git commit, git stash i inne zadania związane z kontrolą wersji. GUI GUI automatyzuje te zadania dla Ciebie i Twojego zespołu DevOps, dzięki czemu jest mniej błędów ludzkich.

Możesz się zastanawiać, czym interfejs wiersza poleceń (CLI) GitHub różni się od dowolnego dedykowanego klienta git. Większość platform git oferuje interfejs wiersza polecenia do interakcji z pakietami oprogramowania z IDE lub zintegrowanego środowiska programistycznego.

Ale klienci git oferują graficzną wizualizację twojego git i nie wymagają złożonych składni programu do wykonywania zatwierdzania lub pobierania git ani żadnych innych zadań.

Jak klienci Git zwiększają produktywność programowania?

Klienci Git lub narzędzia GUI to nowoczesne aplikacje, które oferują wiele korzyści, gdy używasz ich w projektach DevOps. Oto najlepsze zalety:

 • GUI GUI może zaoszczędzić Ci czasu na rozwiązywanie nieoczekiwanych problemów i błędów git. Nie chcesz, aby Twój zespół był zaangażowany w rozwiązywanie problemów z repozytorium git, gdy mógł kodować moduł oprogramowania.
 • Git CLI jest dobry do podstawowych zadań. Zdecydowanie powinieneś przećwiczyć te zadania, aby stać się pewnym siebie programistą. Możesz jednak chcieć używać klientów git do złożonych rutynowych zadań, takich jak zarządzanie gałęziami, zmiana bazy, ściąganie, scalanie lub wypychanie.
 • Konflikty scalania są kłopotliwe, a debugowanie tych błędów jest łatwiejsze w git GUI niż w git CLI.
 • Klienci Git są przydatni podczas wdrażania początkującego programisty do trwającego projektu programistycznego.

Teraz, gdy dowiedziałeś się więcej o klientach git, nadszedł czas, aby poznać najlepsze GUI dla wydajnych projektów DevOps:

Wyszukiwarka Git

Wyszukiwarka Git to graficzny interfejs użytkownika git dla komputerów z systemem macOS, które działają w systemach operacyjnych macOS 10.11.5+. Łączy system kontroli wersji lub Git z modułem Finder. Kiedy importujesz pliki git w narzędziu Finder, pokazuje stan tych plików za pomocą opisowych ikon i odznak.

Jego GUI oferuje również rozbudowane menu paska narzędzi. W ten sposób możesz wykonać git commit, git pull, git push, git wine i wiele innych czynności za pomocą kliknięcia przycisku myszy. Co więcej, jest wyposażony w konfigurowalne menu kontekstowe.

Jego okno przeglądarki repozytorium daje programiście ogromną moc podczas tworzenia programu. Przeglądarka repozytorium może wyświetlać oddziały zdalne, oddziały lokalne, podmoduły i znaczniki.

Inne ważne funkcje oferowane przez GitFinder to szybkie porównywanie, konflikty scalania, historia plików, żądania ściągnięcia, proste obwiniania, skróty klawiaturowe, usuwanie/tworzenie zdalnych repozytoriów, wybieranie wiśni i przywracanie.

GitUp

GitUp to rozwiązanie typu open source do interakcji z repozytorium git i IDE na komputerach z systemem macOS. Narzędzie jest oparte na ogólnym zestawie narzędzi Git, znanym jako GitUpKit. Ten zestaw narzędzi jest wielokrotnego użytku, dzięki czemu możesz zbudować własną aplikację Git opartą na GitUpKit.

Jedną z najlepszych funkcji tego narzędzia jest wizualizacja w czasie rzeczywistym zmian repo lub kodu źródłowego. Nawet jeśli dokonasz małych lub znaczących zmian poza środowiskiem GitUp, narzędzie pokaże aktywność na żywo, aby wskazać zmiany.

Możesz także skorzystać z funkcji Migawki, aby cofnąć się w czasie, jeśli potrzebujesz starej wersji oprogramowania. Co więcej, jest to niesamowicie szybki GUI GUI, ponieważ może załadować i renderować wizualizację 40 000 zatwierdzeń repozytorium Git w mniej niż sekundę.

Gitbox

Gitbox to kolejny dedykowany klient git dla komputerów z systemem macOS. Pozwala wykonać git pull, push i commit jednym kliknięciem. Możesz także wykonywać inne złożone zadania, takie jak cofanie poleceń Git, zaawansowane wyszukiwanie historii, resetowanie gałęzi, zmiana bazy i wybieranie wisienek bez korzystania z interfejsu wiersza polecenia Git.

Jego interfejs użytkownika (UI) skupia się na zadaniach programistycznych, wizualizując wszystkie ważne sekcje na jednym ekranie.

W ten sposób możesz wybrać potrzebną funkcję bez przeglądania różnych okien programu. Na przykład interfejs użytkownika Gitbox przedstawia następujące elementy:

 • Obecny oddział
 • Pociągnij, wypychaj, scalaj i zmieniaj bazę
 • Zdalny lub lokalny oddział docelowy
 • Tekstowe pole wyszukiwania historii
 • Repozytoria
 • Zobowiązuje
 • Pliki i zmiany

Oferuje również różne integracje narzędzi innych firm do sprawdzania różnic. Na przykład Gitbox może synchronizować się z narzędziami porównywania, takimi jak Kaleidoscope, DiffMerge, Xcode FileMerge i Changes.

ŻółwGit

Jeśli lubisz pracować na komputerze z systemem Windows przy projektach programistycznych, musisz wypróbować ŻółwGit narzędzie. Jest to program o otwartym kodzie źródłowym, dzięki czemu nie obciąża projektu dodatkowymi kosztami, gdy dodajesz to narzędzie do swojego stosu technologii programowania.

Jest to zasadniczo oparty na TortoiseSVN interfejs Windows Shell dla Git. Korzystanie z różnych poleceń Git jest łatwe, ponieważ musisz korzystać ze znanego interfejsu użytkownika — menu kontekstowego Eksploratora Windows.

Możesz używać TortoiseGit z dowolnymi preferowanymi programami programistycznymi, ponieważ nie jest to integracja specyficzna dla środowiska IDE dla Eclipse, Visual Studio i tak dalej. Jest idealny do dużych projektów DevOps, ponieważ możesz również zintegrować narzędzie z systemami śledzenia problemów.

Widelec

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego i świeżego, Widelec powinien znajdować się na twojej liście. Jest dostępny zarówno dla stacji roboczych macOS, jak i Windows. Możesz otrzymać bezpłatną kopię ewaluacyjną do podstawowych zadań lub płatną licencję, jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji programistycznych.

Ten graficzny interfejs użytkownika git oferuje niezwykle pomocną nawigację opartą na kartach, dzięki czemu możesz łatwo organizować zadania zarządzania git. Ponadto, jeśli szukasz klientów git, które pozwalają otworzyć aplikację lub witrynę opracowywaną w tym samym narzędziu, ponownie powinieneś wybrać Fork.

Niektóre z godnych uwagi funkcji tego narzędzia to porównywanie obrazów, konflikty scalania, Cherry-pick, moduły podrzędne, Git LFS, Git-flow, interaktywna rebaza i menedżer repozytoriów.

Klient Git firmy Aurees

Dla zespołów zdalnych i rozproszonych, które wykorzystują różne stacje robocze do projektów DevOps, Aurees Klient Git może być mądrym wyborem. Powodem jest to, że narzędzie obsługuje większość komputerów z systemem Windows, macOS i Linux. Dzięki temu Twój zespół może pracować na jednym narzędziu i zapewniać bardziej spójną pracę.

Aurees korzysta z konta GitHub. Dlatego jego użytkownicy muszą zalogować się na to konto GitHub, aby korzystać z tego klienta GUI git. Po zalogowaniu możesz sprawdzić wszystkie zmiany w kodzie programistycznym, tagi, identyfikatory i autorów powiązanych z tymi modyfikacjami.

Jest to realna darmowa alternatywa dla złożonego interfejsu Git CLI, ponieważ za pomocą tego narzędzia możesz wykonywać prawie wszystkie zadania związane z Git. Co więcej, jego kolorowe tagi pomagają bez wysiłku poruszać się po repozytorium Git.

Git Cola

Git Cola to klient desktopowy Git stworzony głównie dla dystrybucji Linuksa. Jest to narzędzie typu open source i powinno już być obecne na Twojej stacji roboczej z systemem Linux. Później, wraz ze wzrostem popularności, twórcy narzędzi wydali kompatybilne wersje dla systemów Windows i macOS.

Jedną z jego najlepszych cech jest solidna personalizacja interfejsu. Możesz zachować tylko często używane opcje i ukryć wszystkie inne funkcje, aby zachować porządek w interfejsie kodowania. Dzięki temu możesz skupić się bardziej na kodowaniu niż na zabawie niepotrzebnymi poleceniami Git.

Klient GitKraken

GitKraken to kolejne topowe narzędzie wśród klientów git ze względu na jego wydajność, niezawodność i stylowy interfejs użytkownika (UI). Narzędzie jest równie popularne wśród ekspertów, jak i początkujących programistów.

Jeśli jednak chcesz dać nowicjuszowi miejsce w swoim projekcie DevOps, GitKraken powinien być pierwszym wyborem.

Wraz z niezbędnymi funkcjonalnościami do zarządzania Git oferuje edytor do wprowadzania zmian w istniejących kodach programistycznych. Możesz także rozpocząć nowy projekt bez opuszczania klienta stacjonarnego.

Nowe i istniejące zadania synchronizują się automatycznie, dlatego jest to idealne narzędzie do zorganizowanej pracy zespołowej przy tworzeniu oprogramowania lub aplikacji.

Klient Git Tower

Klient Git Tower pomaga zarządzać dużymi projektami programistycznymi i jest również idealny do projektów, które wymagają skalowania. Jest to premium klient GUI GUI dla komputerów z systemem Windows i macOS.

Chociaż musisz dokonać pewnej początkowej inwestycji w to narzędzie, szybko przyniesie ono zwrot, zwiększając produktywność projektu.

Zawiera wiele solidnych funkcji, takich jak zarządzanie repozytorium, historia zatwierdzania, moduły podrzędne i zasoby szkoleniowe. Ponadto możesz bez wysiłku synchronizować konta usług z platformą, ponieważ obsługuje ona GitLab, Bitbucket, GitHub, Azure DevOps i tak dalej.

Klient Git Sourcetree

Drzewo źródłowe to narzędzie git GUI z domu Atlassian, firmy informatycznej, która opracowała również Bitbucket i Jira. W porównaniu do innych podobnych narzędzi, Sourcetree oferuje bardziej wydajny graficzny interfejs użytkownika (GUI).

Podobnie jak konkurenci, ułatwia bezproblemowe wykonywanie podstawowych zadań związanych z Git, takich jak klonowanie lokalnego/zdalnego repozytorium, ściąganie, zatwierdzanie, wypychanie i scalanie zmian w kodzie programistycznym.

Sourcetree obsługuje wyjątkowo duże pliki Git. Narzędzie szybko ładuje i renderuje diagramy rozgałęzień lub wykresy zatwierdzania tak dużych repozytoriów pakietów bez spowalniania przepływu pracy.

SmartGit

Jeśli szukasz wieloplatformowego interfejsu GUI, możesz spróbować SmartGit. Oprogramowanie można łatwo zainstalować na komputerach z systemem macOS, Linux lub Windows. Co więcej, narzędzie działa płynnie na twoim urządzeniu, nie spowalniając go.

Zawiera wszystkie funkcje Git, których możesz potrzebować w swoim projekcie rozwoju oprogramowania. Posiada również specjalną funkcję, która automatycznie rozwiązuje konflikty scalające.

Możesz jednak również wizualizować dwa kody źródłowe obok siebie, aby uzyskać dogłębną analizę zmian w kodzie programistycznym.

Eksperci lubią to narzędzie za solidne wsparcie integracji. Możesz łatwo połączyć narzędzie z kontami BitBucket Server i GitHub. Możesz także użyć dodatków Distributed Reviews do przeglądania w czasie rzeczywistym kodów programowania z odległych biur.

Wzniosłe scalanie

Wzniosłe scalanie pozwala szybciej zatwierdzać, lepiej przeglądać kody programów, efektywnie przeszukiwać całe repozytorium i automatycznie znajdować rozwiązania konfliktów scalania.

Ponadto narzędzie obsługuje urządzenia z systemami Linux, macOS i Windows, dzięki czemu zespół programistów nie musi pracować nad tym samym projektem przy użyciu różnych klientów git.

Niektóre z godnych uwagi funkcji tego narzędzia związanych z Git to podświetlanie składni tekstu, przemieszczanie wiersz po wierszu, edycja zatwierdzania, zarządzanie modułami podrzędnymi, paleta poleceń i integracja z Git Flow.

Sublime Merge daje poczucie prawdziwego Gita, ponieważ możesz wizualizować dokładnie te polecenia, które widzisz w Git.

Pulpit GitHub

Pulpit GitHub to globalny standard pracy z zadaniami związanymi z Git w graficznym interfejsie użytkownika (GUI). Jest to narzędzie typu open source, a zatem całkowicie bezpłatne do wszelkiego rodzaju projektów. Jest dostępny dla komputerów stacjonarnych i laptopów z systemem Windows i macOS.

GitHub Desktop umożliwia:

 • Szybko twórz lokalne repozytoria
 • Współpracuj z programistami wewnętrznymi lub zewnętrznymi
 • Łatwo pisz kody z sugestiami składni
 • Wizualnie śledź wszystkie zmiany w kodzie źródłowym, wersje i ich autorów.

Istnieje ogromna społeczność programistów, która poświęca swój talent i wysiłek, aby GitHub Desktop był funkcjonalny i stale aktualizowany.

Gita

Gita to wyjątkowy system kontroli wersji, ponieważ obsługuje całą masę urządzeń, takich jak Windows, Linux, macOS, iOS i Android. Tak więc, jeśli Twój zespół uwielbia zarządzać gitem na smartfonach, możesz wypróbować Git.

Chociaż Git oferuje przede wszystkim CLI do zarządzania git, ma również dwa wbudowane narzędzia GUI do zadań związanych z Git. git-GUI jest specyficzny dla zatwierdzania, podczas gdy gitk służy do przeglądania repozytorium.

W przypadku innych zadań zarządzania git, musisz zintegrować Git z narzędziami innych firm, takimi jak GitHub Desktop, SourceTree, TortoiseGit i tak dalej.

Wniosek 👩‍🏫

Klienci Git to wydajne narzędzia, które zwiększają produktywność dowolnego komercyjnego lub niekomercyjnego programu do tworzenia witryn/aplikacji/oprogramowania. Omawiane narzędzia są preferowanymi GUI GUI, na których polega wielu doświadczonych programistów.

Wszystkie te narzędzia będą oferować podstawowe funkcje, których potrzebuje każdy projekt programistyczny do interakcji z repozytoriami git. Niektóre z powyższych mogą zawierać funkcje specjalistyczne lub premium, których klienci git typu open source mogą nie oferować.

W ten sposób możesz wybrać narzędzie, które pasuje do Twojego projektu deweloperskiego. Co więcej, możesz użyć narzędzia do uzupełniania kodu opartego na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dalszą pomoc w tworzeniu oprogramowania.