Zwiększ sprzedaż dzięki sprytnym strategiom marketingowym FOMO

Czy kiedykolwiek kupiłeś produkt na kilka minut przed zakończeniem wyprzedaży? Jeśli tak, zrobiłeś to z powodu marketingu FOMO — strachu przed utratą.

FOMO to taktyka marketingowa, która zmusza kupujących do podjęcia określonego działania. Wpływa na ich umysł, sprawiając, że myślą, że bezczynność spowoduje utratę czegoś niezwykłego. Zazwyczaj taka strategia motywuje konsumentów skracając cykl sprzedaży.

Niemniej jednak marketerzy muszą znać cienką granicę między byciem wpływowym a nachalnym, aby zrobić to dobrze. Możesz zauważyć wzrost sprzedaży dzięki odpowiedniemu zrozumieniu rodzajów marketingu FOMO i różnych skutecznych trików.

Co to jest marketing FOMO?

Jest to rodzaj marketingu, który wykorzystuje wolę kupującego, by wykorzystać każdą okazję. Dzięki tej taktyce firmy prezentują produkt opakowany w pilność i strach przed żalem. W związku z tym konsumenci w większości przypadków dokonują zakupów pod wpływem impulsu.

Ponieważ ludzie są zmęczeni ryzykiem i chcą ich uniknąć za wszelką cenę, ta strategia marketingowa jest bardzo skuteczna. Nawet jeśli oznacza to zainwestowanie pieniędzy w produkt, którego możesz nie potrzebować od razu, lub coś, czego nie kupiłeś, jest normalną sytuacją, często kupujesz, gdy reklamodawca lub marketer może zainstalować w Tobie FOMO.

FOMO bawi się także ludzkim strachem przed żalem w przyszłości. Gdy produkty są dostępne przez krótki czas ze zniżką, kupujący często kupują z obawy, że w przyszłości będą ich żałować. Marketingowcy FOMO starają się wywołać tę panikę wśród kupujących i wykorzystać ją do zwiększenia sprzedaży.

Marketing FOMO i mikroinfluencerzy

Firmy, które chcą jak najlepiej wykorzystać FOMO, często korzystają z pomocy mikroinfluencerów. To są ludzie z mniej niż 50 000 obserwujących.

Mimo mniejszej liczby odbiorców mają większe zaangażowanie. Ponieważ są one niedrogie i dostępne, wykorzystanie ich w strategii FOMO jest bardzo skuteczne. Możesz także jednocześnie skorzystać z pomocy wielu mikroinfluencerów, aby promować swój produkt.

Obecnie marki współpracują z setkami mikroinfluencerów, aby zachęcić odbiorców do kupowania ich produktów. FOMO staje się realne, gdy klient widzi, że wielu śledzonych przez niego influencerów promuje produkt. Dodaj go z kodem promocyjnym, gdy ktoś przekierowuje z postów influencerów, a zobaczysz wzrost sprzedaży i przychodów.

Marketing FOMO to nowa norma w marketingu

Rynek stał się bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego firmy często mają trudności ze sprzedażą produktów i usług ze względu na niezliczoną konkurencję. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi sukcesu FOMO stało się nieodłączną częścią każdej strategii marketingowej.

Będąc strategią marketingową zorientowaną na klienta, FOMO bawi się emocjami klientów i może w końcu popchnąć ich do dokonania impulsywnego zakupu.

Możesz wziąć przykład sprzedaży na żywo na Facebooku. Kiedy influencer pokazuje designerską suknię ślubną z kilkoma pozostałymi kawałkami, wszyscy widzowie odczuwają pilną potrzebę działania i zakupu tego, co może posiadać tylko kilka osób. To doskonały przykład strategii FOMO.

Rodzaje marketingu FOMO

#1. Dowód FOMO w mediach społecznościowych

Dowód w mediach społecznościowych stał się popularnym rodzajem marketingu FOMO. W tym przypadku korzystanie z mediów społecznościowych pokazuje wrażenia użytkowników dotyczące produktu lub usługi.

Gdy ludzie widzą, jak inni kupują lub subskrybują produkt lub usługę, uważają to za weryfikację i podejmują decyzje o zakupie na podstawie tych recenzji. Dlatego ludzie często kupują produkty z pozytywnymi recenzjami i referencjami wideo.

Ta strategia FOMO wykorzystuje ogólną tendencję konsumentów, którzy nie chcą przegapić trendów. Stała się przekonującą metodą wpływania na ludzi, aby podejmowali decyzje dotyczące zakupu drogich produktów.

#2. FOMO Pilność

Dzięki tej strategii marketingowej FOMO marketerzy starają się stworzyć poczucie pilności wśród kupujących, aby natychmiast podejmowali działania dotyczące produktu lub umowy. Celem jest uporządkowanie komunikatów marketingowych, które sprawią, że kupujący będą myśleć, że potrzebne są natychmiastowe działania, chyba że chcą przegapić dobrą ofertę.

Aby stworzyć wśród użytkowników poczucie pilności, marketerzy używają określonych fraz wezwania do działania, aby skłonić kupujących do zakupu, takich jak:

 • Kup Teraz!
 • Dostępne są ograniczone zapasy.
 • Pozostało tylko (x kwota ).
 • Pospiesz się, zanim będzie za późno.

#3. Limit czasu FOMO

Nic nie działa lepiej niż technika FOMO, która się kończy. Projektuje scenariusz przed potencjalnymi nabywcami, że muszą podjąć działania w określonym czasie. W takich przypadkach ludzie najprawdopodobniej podejmą działania, aby wybrać konkretną ofertę lub okazję.

Ta taktyka FOMO jest zwykle widoczna na rynkach internetowych, na których niektóre produkty są dostarczane z zegarkiem odliczającym. Pokazuje, że jesteś zobowiązany do dokonania zakupu lub umowa wygaśnie. Nie trzeba dodawać, że jest to korzystne w sprzedaży produktów cyfrowych.

#4. FOMO stracona szansa

Utracona szansa to powszechna taktyka marketingowa FOMO. Z powodzeniem gra z Twoimi emocjami i uświadamia Ci, jak byś się czuł w przypadku straconej okazji lub okazji.

Ponieważ nikt nie chce tracić wiele, ludzie podejmują działania w takich przypadkach.

Ta strategia marketingowa jest zwykle umieszczana w okresie świątecznym, kiedy firmy promują swoje produkty ze zniżkami. Ta strategia marketingowa FOMO obejmuje frazy:

 • Zignoruj, jeśli nie chcesz ruchu.
 • Nie przegap tej fantastycznej oferty.
 • Kliknij teraz, aby zablokować tę cenę.
 • Wybić się z tłumu.

Przykłady marketingu FOMO

 • Liczba odwiedzających na żywo
 • Recenzje i referencje klientów
 • Cytaty i rozmowy na żywo
 • Ludzie również kupili ten przedmiot
 • Pozostała liczba przedmiotów
 • Dowód społeczny
 • Poranna przecena
 • Treść bramkowana
 • Produkt na żądanie
 • Darmowa wysyłka przez ograniczony czas
 • Oferta na zakup pakietu
 • Niskie zasoby
 • Ostatni dzień w specjalnej cenie

Strategie marketingowe FOMO

Aby wdrożyć różne rodzaje strategii FOMO w celu zwiększenia sprzedaży, poprawy świadomości marki i rozwoju firmy, można zastosować jedną lub więcej z następujących technik:

Cytat gwiazdy lub influencera

Jeśli chcesz wypromować swoją markę lub produkt, nic nie może być lepsze niż włączenie influencerów lub celebrytów do promocji. Możesz użyć ich cytatów, które obejmują chwalenie swoich produktów w swojej witrynie, aby wzmocnić kampanię reklamową.

Korzystanie z tego klubu z metodami FOMO zdziała cuda dla Twojej sprzedaży i rozwoju biznesu. Oprócz zwiększenia sprzedaży, influencerzy zapewnią Ci większy ruch w witrynie i leady, jednocześnie zwiększając zaufanie do marki.

Umieść jednak cytat w odpowiedniej sekcji witryny, aby odwiedzający mogli go łatwo zobaczyć. Pomocne będzie również dodanie ich do strony docelowej i strony produktu.

Ustaw limity czasu

Jeśli wdrażasz marketing FOMO, ustalenie terminu jest obowiązkowe. Każdy termin, nawet w witrynie eCommerce, zmusza użytkowników do natychmiastowego działania. Podejmując decyzje zakupowe, ludzie często robią zakupy impulsywne, gdy kończy się czas.

Możesz go również użyć do szybkiej sprzedaży. Ale musisz upewnić się, że termin jest bezwzględny. Jeśli klienci zauważą, że nadal ją przedłużasz, przyzwyczają się do tego i metoda nie zadziała.

Sprytne przesyłanie wiadomości

W marketingu FOMO bardzo ważna jest prezentacja swojego przekazu klientom. Musisz taktować swoją wiadomość, aby wywołać poczucie pilności u odbiorców docelowych. Wiadomość powinna skłaniać ich do zakupu, ale nie może być nieprzyjemna.

Używanie asertywnego języka i mocnych czasowników jest często najlepszym sposobem marketingu FOMO. Poniższe frazy są świetnymi przykładami tego, jak możesz skłonić użytkowników do natychmiastowego działania.

 • Nie przegap tej oferty.
 • Pozostało tylko X miejsc.
 • Ostatnia szansa na zakup.
 • Czas ucieka!

Wiele kanałów

Jako marka musisz przyjąć podejście omnichannel, aby dotrzeć do wszystkich docelowych odbiorców poprzez marketing. W dzisiejszych czasach ludzie używają różnych platform społecznościowych do interakcji z markami, a niekorzystanie z tego na swoją korzyść byłoby wielkim błędem.

Czasami tworzenie FOMO wśród użytkowników na jednym kanale jest przydatne, gdy informujemy ich, że określone treści lub oferty będą dostępne tylko na innych kanałach. Wpłynie to na ich zasubskrybowanie także innych kanałów. W ten sposób można zwiększyć bazę obserwujących w różnych mediach społecznościowych.

Dowód społeczny lub referencje

Dowód społeczny to kolejny sposób na skuteczne wywołanie FOMO wśród użytkowników. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz wiedzieć, jak i kiedy z niego korzystać. W większości przypadków najlepszym miejscem do jej wykorzystania jest koniec lejka zakupowego lub tuż przed etapem podejmowania decyzji.

Publikowanie pozytywnych recenzji od obecnych klientów w swoich postach społecznościowych ma duży wpływ na odbiorców. Narzędzia społecznościowe do wyświetlania wyskakujących powiadomień na Twojej stronie internetowej o ostatnich działaniach również tworzą FOMO.

Pakiety produktów

Kilka branż wykorzystuje pakiety produktów do sprzedaży dodatkowej. Oznacza to, że gdy ktoś kupi kilka produktów lub usług zamiast jednego, otrzyma zniżkę na pakiet. Pakiety te działają jako nagrody dla klientów, którzy kupują wiele produktów jednocześnie.

Co więcej, możesz dodać zegar odliczający u góry pakietu produktów, aby zwiększyć pilność. Oprócz świąt i festiwali firmy często wykorzystują tę technikę marketingową FOMO do usuwania produktów o krótkim okresie przydatności do spożycia.

Oferta specjalna na ograniczony czas

Ta ograniczona czasowo wyprzedaż wykorzystuje również motyw niedoboru, aby wywołać FOMO. Wiele branż szuka schronienia w okresowej sprzedaży, aby obniżyć koszty przechowywania, usunąć nadmiar zapasów i uzyskać szybki dochód.

Chociaż możesz korzystać z wyprzedaży sezonowych o każdej porze roku, musisz być inteligentny, aby odpowiednio zaprojektować takie oferty. Na przykład firmy mogą oferować obniżoną cenę lub tworzyć unikalny pakiet. Nawet zaoferowanie im produktu za darmo to dobry pomysł. Bez względu na to, co robisz, spróbuj zaprezentować im coś, czego nie będą chcieli przegapić dla świata.

Wyskakujące okienko z zamiarem wyjścia

Witryny handlu elektronicznego i handlu detalicznego w dzisiejszych czasach cierpią z powodu zwlekania użytkowników i ograniczonego czasu uwagi. Czasami ludzie zamykają okno bez dokonania zakupu lub pozostają na nim bez podejmowania działań. Możesz rozwiązać problem w obu przypadkach, wyświetlając wyskakujące okienko zamiaru wyjścia.

Najlepszym miejscem do wyświetlenia tego wyskakującego okienka jest strona z ceną lub kasa. Upewnij się, że wyskakujące okienko zawiera ofertę dostępną tylko w tym czasie. Dodatkową zaletą będzie połączenie go z minutnikiem. Ponieważ przedstawia odbiorcom coś nieoczekiwanego, często kupują produkt pod wpływem impulsu.

Pokaż niedobór

Marketing FOMO często korzysta z podkreślenia ograniczonej podaży. Nawet jeśli nie jest to konieczne, konsumenci często działają pod wpływem impulsu, gdy widzą, że tylko kilka osób może posiadać produkt.

Ukazując popularność i cenność produktu, niedobór działa w obie strony, aby klienci go kupili.

Nie zdziw się, jeśli powiemy Ci, że samo to podejście działa nawet bez ustawienia zegara odliczającego. Firmy turystyczne i rezerwujące używają go do tworzenia strachu przed pominięciem wśród podróżnych i turystów. Możesz jednak również użyć tego powiadomienia o niskim stanie zapasów w swojej witrynie eCommerce.

Elitaryzm

Oferowanie wyłączności jest jednym ze sposobów na wywołanie FOMO wśród użytkowników. Firmy mogą z niego korzystać, aby zmusić ludzi do pośredniego udostępniania swoich adresów e-mail. Niezależnie od strategii marketingowej niezbędne jest posiadanie bazy adresów e-mail wysoko zaangażowanych subskrybentów.

Wysoki zwrot dzięki e-mail marketingowi to nie jedyna zaleta listy e-mailowej. Pozwala także kategoryzować klientów i odpowiednio ich analizować.

Ponieważ surowe przepisy dotyczące spamu sprawiają, że uzyskanie rejestracji jest trudniejsze, możesz zbudować swoją listę e-mailową, dostarczając subskrybentom oryginalne oferty i unikalne treści. Oferując im wiadomości o najlepszych ofertach, możesz zachęcić więcej osób do rejestracji przy użyciu ich adresów e-mail.

Słowa końcowe

Istotą FOMO jest generowanie w umyśle kupującego poczucia pilności. Dlatego jest silniejszy niż jakiekolwiek inne podejście marketingowe. Jednak nadużywanie FOMO spowoduje, że straci on swoją siłę.

Ten post pozwala opanować wszystkie doskonałe strategie i podstawy marketingowe FOMO oraz zachęcić więcej klientów do zakupu Twoich produktów. Poza tym możesz skoncentrować się na marketingu wideo jako strategii marketingowej.

x