Zwolnij miejsce na Androida, usuwając niechciane aplikacje i zduplikowane zdjęcia

Google ma obecnie małą aplikację o nazwie Files Go. Zasadniczo jest to narzędzie do zarządzania pamięcią masową, które może zwolnić miejsce na telefonach z Androidem. Aplikacja identyfikuje aplikacje i pliki, których rzadko / nigdy nie używasz, i znajduje zduplikowane zdjęcia w telefonie, które możesz usunąć, aby zwolnić miejsce. Ta aplikacja działa podobnie jak funkcja Storage Sense w systemie Windows 10.

Files Go jest w wersji beta, ale jest to publiczna wersja beta. Możesz odwiedzić aplikację w Sklepie Play i zainstalować ją. Ostrzegamy jednak, że może mieć problemy ze stabilnością, ponieważ nie został jeszcze wydany. Nie stracisz plików, ale aplikacja może ulec awarii. Posiada również zgrabną funkcję udostępniania plików, którą również szczegółowo opiszemy.

Zwolnij miejsce na Androida

Zainstaluj Files Go na swoim telefonie i uruchom go. Aplikacja będzie potrzebować uprawnień dostępu do plików i zdjęć na Twoim urządzeniu. Gdy udzielisz aplikacji dostępu, przejrzy ona Twoje zdjęcia i folder Pobrane na Twoim urządzeniu i pokaże, które elementy można usunąć.

Aplikacja nigdy samodzielnie nie usuwa plików. Pokaże Ci listę plików, do których nie masz dostępu, i wybierzesz, które z nich zostaną usunięte. Usunięcie plików zajmuje bardzo mało czasu, a po ich zniknięciu otrzymujesz ładną, tańczącą plamę. Powinniśmy Cię ostrzec, że tych plików nie można odzyskać.

Files Go może monitorować folder pobierania i ostrzegać o plikach, które nie były otwierane od ponad 30 dni. Podobnie aplikacja może ostrzegać Cię, gdy na urządzeniu jest mało miejsca lub gdy masz zainstalowane aplikacje, których rzadko używasz. Możesz zarządzać tymi powiadomieniami w ustawieniach Files Go. Stuknij przycisk więcej u góry, aby przejść do ustawień aplikacji.

Wyślij pliki do najbliższych znajomych

Jak wspomniano wcześniej, Files Go ma również funkcję udostępniania plików. Pomyśl o tym jak o AirDrop na iPhonie, z wyjątkiem tego, że musisz zainstalować aplikację. Aby wysłać pliki do znajomych w pobliżu;

Zarówno na Twoim urządzeniu, jak i na urządzeniu znajomego powinna być zainstalowana aplikacja Files Go
Oboje musicie znajdować się w zasięgu Bluetooth i WiFi
Oboje musicie być dodani jako kontakty na swoich urządzeniach

Otwórz Pliki Go i przejdź do zakładki Pliki. Wybierz pliki, które chcesz wysłać, i dotknij przycisku udostępniania. W arkuszu udostępniania wybierz Wyślij do znajomych w pobliżu. Aplikacja rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu znajomych w pobliżu, do których możesz wysłać plik.

Poproś znajomego, aby otworzył aplikację Files Go na swoim urządzeniu i przeszedł do karty Pliki. Na karcie Pliki poproś znajomego o naciśnięcie przycisku Odbierz.

Na końcu zobaczysz urządzenie znajomego dopiero po dotknięciu opcji Odbierz na swoim telefonie. Następnie możesz wybrać urządzenie, do którego chcesz wysłać plik. Twój znajomy będzie mógł odrzucić plik.

Files Go wykorzystuje Bluetooth do znajdowania pobliskich urządzeń / znajomych, jednak do wysyłania plików używa hotspotu Wi-Fi.