Jak naprawić awarię Minecraft

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft to prosta gra, która nie wymaga najnowszego sprzętu do uruchomienia. Ma także ponad dziesięć lat, co oznacza, że ​​stała się dość stabilna. Nowe aktualizacje gry pojawiają się kilka razy w roku i prawie zawsze dodają nowe bloki, moby i biomy do gry, i są stabilne.

Uwaga: Jeśli grasz w wersję beta gry Minecraft, możesz przejść przez poniższe poprawki, ale wersje beta mają problemy ze stabilnością, z którymi możesz mieć problemy. Przełącz się na stabilną wersję, jeśli beta uniemożliwia ci normalne granie.

Wymagania systemowe Minecraft

Minecraft ewoluował z czasem, a nowe funkcje, które zostały dodane, zmieniły jego minimalne wymagania systemowe. Gra nadal nie wymaga posiadania najnowszej karty graficznej na rynku ani dużej ilości pamięci RAM, ale nie działa płynnie na systemie, który ma dziesięć lat. W tym celu upewnij się, że masz następujące elementy w swoim systemie, zanim spróbujesz rozwiązać problem Awarii Minecraft na twoim komputerze. Należy pamiętać, że są to absolutne minimalne wymagania, a gra zaleca wyższą specyfikację dla płynnego grania.

 • Procesor i3-3210 lub nowszy
 • Wystarczy wbudowana grafika Intel HD Graphics 4000 (Ivy Bridge)  lub nowszy. Nie wymaga osobnego GPU. Gra może działać z wbudowaną kartą graficzną, choć będzie działać lepiej, jeśli posiadasz kartę graficzną dedykowaną.
 • 2 GB pamięci RAM.
 • 1 GB miejsca na dysku
 • Windows 7 lub nowszy.

Niektóre elementy z powyższej listy są już nieaktualne, tj. Procesor i system operacyjny. Gra będzie nadal działać na nich, ale zawsze dobrym pomysłem jest używanie sprzętu i obsługiwanego systemu operacyjnego.

  Jak grać w grę wieloosobową w Minecrafta

Minecraft awaria (FIX)

Jeśli masz nowy procesor, rozsądną ilość pamięci RAM (około 4-8 GB), dedykowaną lub nową kartę graficzną, a używasz systemu Windows 10, gra nie powinna ulec awarii na komputerze. Spróbuj wykonać poniższe czynności, aby to naprawić.

Uwaga: Jeśli korzystasz z systemu Windows 7, rozważ aktualizację do systemu Windows 10. System Windows 7 zakończył swój cykl życia na początku tego roku i może powodować problemy, których nie rozwiąże ani Microsoft, ani Mojang.

1. Użyj oficjalnego Launchera

Minecraft to gra w otwartym świecie, a gracze uwielbiają modyfikować ją za pomocą shaderów, pakietów tekstur itd. Dostępne są niezliczone zasoby do modyfikowania gry. Aby uzyskać bardziej hardkorowe modyfikacje, dostępne są także zewnętrzne programy uruchamiające Minecraft.

Zewnętrzne programy uruchamiające dla Minecraft są przeznaczone do edycji aplikacji Java. Możliwe, że nie masz zainstalowanych dodatkowych aplikacji używanych przez program uruchamiający. Niezależnie od tego spróbuj uruchomić grę z oficjalnym programem uruchamiającym.

 1. Otwórz Przeglądarkę plików.
 2. Wpisz następujący adres na pasku lokalizacji i wciśnij Enter.
%appdata%.minecraftversions
 1. znajdź folder odpowiadający używanej wersji gry Minecraft.
 2. W środku znajdziesz oficjalny program uruchamiający grę. Kliknij dwukrotnie, aby uruchomić grę i zagrać w nią.

2. Zaktualizuj Javę

To znowu dotyczy wersji aplikacji Java. Ponieważ Minecraft używa Javy, do uruchomienia będzie potrzebować najnowszej wersji środowiska wykonawczego. Zaktualizuj Javę w swoim systemie.

 1. otwórz Panel sterowania.
 2. Posortuj elementy w Panelu sterowania według Duże ikony.
 3. Znajdź Java i kliknij to.
 4. Idź do Karta aktualizacji.
 5. Kliknij Aktualizuj teraz przycisk w prawym dolnym rogu.

Jeśli nie masz zainstalowanej Java na komputerze, ale grasz w Minecraft, prawdopodobnie używasz wersji UWP.

3. Usuń modyfikatory, shadery, skórki, paczki tekstur

To rozwiązanie działa zarówno w wersji Java, jak i wersji UWP gry Minecraft. Modyfikacje gry mogą sprawić, że będzie niestabilna. Spróbuj je usunąć i uruchomić aplikację w oryginalnym stanie. Możesz je najpierw wyłączyć, a jeśli gra zacznie działać płynnie, pozbądź się plików wprowadzonych modyfikacji.

 1. otwórz Minecraft.
 2. Na ekranie głównym kliknij Ustawienia.
 3. Przewiń w dół i kliknij „Globalne zasoby„Na ekranie ustawień.
 4. Rozwiń sekcje paczek i dezaktywuj wszystkie pakiety innych firm. Powinieneś pozostać tylko z oficjalnym pakietem Minecraft Texture.
 5. Następnie uruchom grę i wybierz świat w którym chcesz zagrać. Przejdź do jego ustawień.
 6. Przewiń w dół do Sekcja dodatków.
 7. Rozszerzać Pakiety zasobów i pakiety zachowań. Usuń / dezaktywuj wszystko, co dodałeś.
 8. Uruchom ponownie grę.
  Jak pobrać i zainstalować mapy Minecraft

4. Zmniejsz obciążenie systemu

Udostępniliśmy Ci listę minimalnych wymagań systemowych dla Minecraft. Jeśli masz o wiele lepszą konfigurację, gra nie powinna się zawieszać, jeśli używasz złożonej maszyny w Minecraft, wszystko, co wymaga rozszerzonego przetwarzania, może się zawiesić. Przed rozpoczęciem gry spróbuj zwolnić zasoby systemowe i ogranicz to, co robisz, aby uniknąć awarii. Jedyną alternatywą jest aktualizacja sprzętu.

5. Zaktualizuj grę

Minecraft od czasu do czasu wydaje aktualizacje. Upewnij się, że je zainstalowałeś i używasz najnowszej wersji gry. Niektórzy użytkownicy lubią starsze wersje gry, ponieważ nowsze modyfikują zachowanie gry, które im się podobało, ale na dłuższą metę może to powodować problemy.

6. Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Minecraft może nie potrzebować najlepszej karty graficznej na rynku, ale potrzebuje dobrego, stabilnego dysku do pracy. Jeśli sterownik karty graficznej  jest nieaktualny, może to spowodować awarię gry. Ta poprawka dotyczy zarówno wersji Java, jak i UWP / PE / Bedrock.

 1. Otwórz Menedzer urządzeń.
 2. Rozwiń Karty graficzne grupa urządzeń.
 3. Zobaczysz tutaj jedno lub dwa urządzenia, jedno, jeśli nie masz GPU, i dwa, jeśli masz dodatkową kartę graficzną. Wybierz urządzenie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uaktualnij sterownik.
 4. Zainstaluj wszelkie aktualizacje które Windows 10 znajdzie.
 5. Uruchom ponownie komputer.
 6. Powtórz te same kroki dla drugiej karty graficznej (jeśli takową posiadasz)
  Jak sprawdzić, czy Minecraft Realms nie działa?

7. Przetaktowany CPU / GPU

Przetaktowany procesor może powodować awarię gry. Sprzęt do podkręcania jest zawsze trudny; niektóre gry mogą działać lepiej, ale inne mogą ucierpieć. Jeśli przetaktowałeś swój procesor i / lub procesor graficzny, rozważ obniżenie jego wydajności do ustawień fabrycznych.

8. Zainstaluj ponownie grę

Może to być nieco żmudne, ale ponowne zainstalowanie gry jest dobrym sposobem na naprawienie awarii. Najpierw wykonaj kopię zapasową swoich światów.

Utwórz kopię zapasową światów Minecraft

 • W przypadku edycji Minecraft Java światy znajdują się w następującym folderze. Wklej go na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików i naciśnij Enter.
%appdata%.minecraft
 • W wersji Minecraft Bedrock / PE / UWP światy znajdują się w następującym folderze. Utwórz ich kopię zapasową.
%USERPROFILE%AppDataLocalPackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangminecraftWorlds

Odinstaluj grę i zainstaluj ją ponownie. W przypadku wersji Java pobierz program uruchamiający na nowo ze strony internetowej Mojang. W przypadku wersji UWP możesz pobrać grę z Microsoft Store app.

Wniosek

Minecraft nie jest tylko bardzo stabilną grą / aplikacją, jest również zbudowany, aby pomieścić wiele modyfikacji. W rzeczywistości może nie być tak popularny, jak gdyby nie obsługiwał pakietów zasobów, programów cieniujących itp. Ponieważ modyfikowanie gry jest tak zabawne, że gracze przekraczają granice swoich możliwości, a gra ma swoje ograniczenia, podobnie jak PC. Upewnij się, że nie przesuwasz jednego z nich zbyt daleko i będziesz mógł grać bez żadnych problemów.

x