Jak udostępniać swoją lokalizację na żywo w Whatsapp

Udostępnianie lokalizacji na żywo to funkcja, którą aplikacje dodawały przez cały rok. Facebook Messenger dodał go jakiś czas temu, a wkrótce potem pojawiły się Mapy Google. Whatspp to najnowsza aplikacja do udostępniania lokalizacji na żywo. Jest zgodny ze standardową praktyką stosowaną w Google Maps i Facebook Messenger; możesz wybrać pojedynczy lub grupowy wątek konwersacji i udostępniać im swoją lokalizację na żywo na Whatsapp przez określoną liczbę godzin.

Ta funkcja jest powoli udostępniana użytkownikom. Nie musisz aktualizować Whatsapp, aby go uzyskać, jeśli masz już najnowszą wersję. Daj mu kilka dni, a pojawi się opcja.

Lokalizacja na żywo na Whatsapp

Aby udostępnić swoją lokalizację na żywo w Whatsapp, otwórz wątek czatu. Stuknij przycisk plus obok pola wprowadzania tekstu i wybierz z menu opcję Lokalizacja. Menu lokalizacji ma nową opcję o nazwie „Lokalizacja na żywo”. Dotknij go.

Może być konieczne zaktualizowanie uprawnień do lokalizacji dla Whatsapp. Aplikacja wyświetli monit, jeśli zajdzie taka potrzeba. W systemie iOS, jeśli nie zezwolisz aplikacji na dostęp do swojej lokalizacji, nawet jeśli jej nie używasz, nie będziesz mógł korzystać z lokalizacji na żywo w Whatsapp. Możesz dodać komentarz, gdy zaczniesz udostępniać swoją lokalizację. Limit czasu udostępniania można ustawić na 15 minut, 1 godzinę lub 8 godzin.

Możesz przestać udostępniać swoją lokalizację na żywo w Whatsapp w dowolnym momencie. Po prostu dotknij przycisku „Przestań udostępniać”, potwierdź, że chcesz przestać udostępniać swoją lokalizację na żywo i to wszystko.

Twoja lokalizacja będzie dostępna przez Whatsapp, o ile masz włączone udostępnianie na żywo. Zwykle nie powoduje to dużego zużycia baterii. To, co naprawdę się liczy, to to, jak energochłonny jest Whatsapp. Aplikacja nie jest znana z wyczerpywania baterii urządzenia, więc powinno być dobrze. W rzeczywistości, jeśli musisz wybrać między udostępnianiem swojej lokalizacji na żywo w Facebook Messenger a udostępnianiem jej w Whatsapp, idź z Whatsapp, ponieważ zużywa znacznie mniej baterii.

Ta funkcja jest całkiem przydatna. Jeśli musisz kogoś spotkać, w prosty sposób poinformuj go, że jesteś w drodze. Jeśli prowadzisz samochód, nie chcesz, aby rozpraszały Cię wiadomości z pytaniem, kiedy przyjedziesz. Co ważniejsze, jeśli wiadomości są ciągłe, nie chcesz być zmuszany do odpowiadania na nie. To dość proste rozwiązanie problemu, nie wspominając o tym, że jeśli kiedykolwiek będziesz musiał iść do domu późno w nocy, jest to dobry sposób, aby poinformować znajomych, że jesteś bezpieczny w domu.