11 najlepszych aplikacji do nauki gry na gitarze na Androida i iOS

Jeśli lubisz grać na gitarze, nie powinieneś przegapić tego artykułu, ponieważ będzie on zawierał kilka godnych wypróbowania aplikacji do nauki gry na gitarze.

Kiedy zaczynasz naukę gry na gitarze, zdasz sobie sprawę, że aby zagrać nawet małą melodię, musisz bardzo rygorystycznie ćwiczyć. Nie jest łatwo nauczyć się grać na gitarze, jeśli nie ma nikogo, kto mógłby cię mentorować. Musisz być gotowy na poświęcenie czasu i wysiłku, aby lepiej grać na gitarze.

Nie każdemu jest to łatwe i właśnie w tym przypadku aplikacje do nauki gry na gitarze mogą być dla Ciebie przełomem.

Obecnie dostępnych jest wiele zasobów e-learningowych. Kilka z nich może być wykorzystanych do ulepszenia twoich regularnych zajęć gry na gitarze, podczas gdy inne mogą je całkowicie zastąpić. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych aplikacji do nauki gry na gitarze.

Czy można nauczyć się gry na gitarze przez aplikację?

Ćwiczenie gry na gitarze z aplikacją może być świetnym sposobem na rozpoczęcie. Programy można dostosować, aby pasowały do ​​Twojej metody uczenia się i docierały do ​​Ciebie, gdy jesteś w trakcie swojej twórczej przygody. To pomaga ci spieszyć się w uporządkowany sposób. Gdy masz 10 minut wolnego czasu, wyciągnij telefon i przećwicz jeden lub dwa akordy na gitarze.

Aplikacje gitarowe mogą również zapewniać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym podczas gry. Zamiast ćwiczyć piosenkę z nieprawidłowym układem akordów do sesji w następnym tygodniu, aplikacja pokazuje błędy, dzięki czemu możesz je poprawić. Aplikacja gitarowa może być przyjemną i bezstresową metodą nauki gry na gitarze.

Wybierz aplikację, która jest odpowiednia dla Twojego wieku i podejścia do treningu. Na szczęście liczne darmowe aplikacje na smartfony mogą pomóc w nauce gry na gitarze. Nawet jeśli jesteś nowicjuszem, te aplikacje na Androida i iOS mogą pomóc Ci szybciej zrozumieć i poczuć się pewniej z gitarą.

Korzyści z używania aplikacji do nauki gry na gitarze

Nadaje się do podróży

Jeśli często przebywasz poza miastem, nadążanie za sesjami osobistymi może być trudne. Jeśli często podróżujesz, pomocna jest aplikacja na gitarę. Aplikacja do nauki gry na gitarze to przenośny i kieszonkowy nauczyciel gry na gitarze. Aplikacja gitarowa pozwala każdemu realizować swoje ambicje i uczyć się gry na gitarze, gdziekolwiek go poprowadzi.

Niedrogi

Ponieważ aplikacje są tańsze niż zajęcia stacjonarne, wiele osób je preferuje. Aplikacje gitarowe mogą kosztować zaledwie 20 USD miesięcznie. Wiele wniosków o członkostwo zapewnia również bezpłatne wersje próbne przed zakupem planu, dzięki czemu można sprawdzić, czy jest on idealnie dopasowany. Dostępnych jest również kilka bezpłatnych aplikacji gitarowych na Androida i iPhone’a.

Typowa lekcja gry na gitarze waha się od 30 do 60 dolarów za godzinę. Tygodniowe kursy mogą kosztować do 250 USD miesięcznie. Za tę opłatą możesz ćwiczyć codziennie z aplikacją gitarową przez cały rok.

Graj we własnym tempie

Aplikacja gitarowa pozwala ćwiczyć grę na gitarze we własnym tempie. Poświęć chwilę na ćwiczenie, jeśli chcesz przyspieszyć swój wzrost. Jeśli masz ograniczoną ilość czasu, możesz zatrzymać program w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz odpoczynku. Możesz także przejść przez poprzednie zajęcia, aby zwiększyć swoje umiejętności. Podczas korzystania z aplikacji na gitarę nie trzeba występować przed nauczycielem. Możesz odkryć, kiedy i jak jest to dla Ciebie najskuteczniejsze.

Funkcje aplikacji do nauki gry na gitarze

Wybór idealnej aplikacji do nauki gry na gitarze zależy przede wszystkim od funkcjonalności. Nowe platformy dostosowują się do różnych typów graczy w zależności od ich poziomu umiejętności i wymagań opinii publicznej. Kupując idealną aplikację do nauki gry na gitarze, musisz pamiętać o następujących kwestiach.

Tuner gitarowy

Każdy doświadczony gitarzysta powie Ci, że niezawodny tuner gitarowy jest niezbędnym narzędziem dla każdego gitarzysty. Dostosowanie gitary do uszu jest opcją, ale profesjonalny tuner zapewni znacznie dokładniejsze strojenie. Narzędzia do strojenia gitary mogą być pomocne, ale czasami mogą być kosztowne i uciążliwe. Zamiast dźwigać tuner gitarowy, spróbuj zainstalować oprogramowanie tunera, które działa równie dobrze, jeśli nie lepiej.

Poziom umiejętności

Różne aplikacje do nauki pozwalają wybrać stopień trudności, który odpowiada Twoim talentom i wiedzy w zakresie gry na gitarze.

Zaczynasz od podstaw. Nawet jeśli przeszedłeś już przez niezbędny etap, są one doskonałą okazją do nauki poprzez aplikacje gitarowe. Gdy rozwiniesz swoje talenty gitarzysty do poziomu 5, będziesz mógł grać oryginalne utwory z katalogu utworów. Poziom 10 jest przeznaczony dla doświadczonych graczy, którzy opanowali już podstawy i wiele zaawansowanych umiejętności gry na gitarze, takich jak solówki i akordy barowe.

Lekcje i trudności

Gra na gitarze może być niezwykle czasochłonna, a do nauki potrzebne są tylko zasoby do nauki. W rezultacie dobra aplikacja na gitarę powinna zapewniać przyjemne i stymulujące kursy i trudności prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Korzystając z nagranych wcześniej internetowych lekcji gry na gitarze, możesz uczyć się we własnym tempie, kiedy jest to dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Kolekcja piosenek

Czy jest lepszy sposób na naukę gry na gitarze niż jammowanie do prawdziwych piosenek? Opanowanie utworów na gitarze to także doskonałe podejście do doskonalenia różnych umiejętności gry, w tym uderzania młotkiem, uderzania młotkiem, alternatywnego wybierania i slajdów. Będziesz uczyć się gry na gitarze prowadzącej i rytmicznej z ogromną kolekcją muzyczną pełną prawdziwych melodii.

Cena £

Jedną z zalet korzystania z aplikacji do nauki gry na gitarze jest to, że są one tańsze niż inne metody nauki. Chociaż osobiste lekcje gry na gitarze są doskonałą metodą nauki, nie są najlepszą alternatywą dla wszystkich ze względu na wysokie koszty. Wiele aplikacji udostępnia bezpłatną wersję z ograniczoną funkcjonalnością lub przynajmniej bezpłatną wersję próbną, która umożliwia przetestowanie aplikacji przed zakupem.

Możliwość dostosowania

Najbardziej doskonałe aplikacje do gry na gitarze mogą być dostosowane do specyficznych wymagań gracza. Tylko niektórzy gitarzyści są praworęczni. W rezultacie oprogramowanie musi być również użyteczne dla leworęcznych gitarzystów. Oprócz leworęcznych i praworęcznych gitarzystów, niektóre osoby wybierają gitarę akustyczną zamiast gitary elektrycznej.

Używanie gitary akustycznej nie stanowi problemu, jeśli oprogramowanie słyszy, jak grasz. W takiej sytuacji aplikacja odbiera dźwięk za pomocą wbudowanego mikrofonu urządzenia. Specyficzne aplikacje gitarowe umożliwiają jednak podłączenie instrumentu elektrycznego lub półakustycznego do tabletu i granie.

Oto pełna lista najlepszych aplikacji do nauki gry na gitarze na iOS i Androida, które z pewnością powinieneś sprawdzić.

Yousician

Yousician to idealny program do nauki gry na gitarze, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą. Zagraj w popularne piosenki z wielu stylów na gitarze konwencjonalnej lub elektrycznej i wystaw swoje umiejętności na próbę, wykonując zadania i trudności.

Lekcje gitary online Yousician są tworzone przez entuzjastycznych i kompetentnych nauczycieli muzyki, którzy prowadzą Cię przez różne pomysły i metody gry, zaczynając od najbardziej podstawowych gitarowych riffów i elementów gitarowych.

Program jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS oraz komputerami, zapewniając jeszcze większą personalizację podczas nauki i gry na instrumentach.

Gitara Justina

Justin ma ręcznie wybrane trasy dla każdego poziomu trasy treningowej dla aplikacji, które będziesz mógł trenować i wykonywać. Aplikacja wymaga subskrypcji. Możesz go znaleźć zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

Oprogramowanie zawiera ponad 1000 piosenek ze zmiennymi syntezatorami, słowami i melodiami, dzięki czemu nauka nowych umiejętności jest przyjemniejsza i wydajniejsza. Każdy moduł zawiera starannie dobraną listę odtwarzania muzyki, która pomoże ci ćwiczyć nowe umiejętności. Utwory zostały starannie dobrane, aby odpowiadały Twojemu poziomowi umiejętności.

Możesz wypróbować aplikację przez siedem dni po zarejestrowaniu się w bezpłatnej wersji próbnej; dlatego zalecamy, abyś to zrobił! Po 7-dniowej bezpłatnej wersji demonstracyjnej możesz nadal korzystać z Modułu 1, z wyjątkiem 30-sekundowego podglądu muzyki.

Odtwórz Fendera

Fender Play jest w zasadzie dla każdego, kto chce nauczyć się podstaw gry na gitarze, basie lub ukelele. Pod tym względem sprawdza się rewelacyjnie. Zajęcia są w dobrym tempie, krótkie i all-inclusive. Każdy uczy się inaczej, a Fender Play skutecznie zbalansował teorię i praktykę.

Co więcej, możesz z łatwością uzyskać do nich dostęp na urządzeniach z Androidem i iOS.

Dla kogoś, kto jako dziecko miał kilka lekcji gry na gitarze, robienie tego to niemały wysiłek. Ostatecznie Fender Play jest doskonałym narzędziem do nauczania ludzi podstaw gry na gitarze. Kursy są krótkie, dokładne i zabawne.

Po prostu gitara

Guitar Basics 1 to jedyne darmowe zajęcia dostępne bez konieczności posiadania konta premium w aplikacji Simply Guitar. Możesz go również pobrać na swoje urządzenia z systemem iOS.

Pojawi się krótka lekcja, która pomoże ci rozpocząć pracę z programem, dostosować muzykę, udzielić wskazówek i wyjaśnić niektóre koncepcje gry na gitarze. Pamiętaj, aby włączyć mikrofon w telefonie, ponieważ aplikacja może Cię słyszeć podczas gry, aby naprawić błędy i poprowadzić Cię po trasie.

Aby zminimalizować ból, zaczniesz od odkrycia, jak wyregulować gitarę i zrozumieć, jak ładnie siedzieć podczas gry. Następna faza polega na ustaleniu, jak trafić odpowiednie akordy we właściwe nici.

Jeśli to jest tego warte, będziesz mieć pełny dostęp do Sing lub Simply Piano, jeśli kupisz subskrypcję. Możesz także skorzystać z aplikacji, aby bezpłatnie uczyć się gry na pianinie i stać się lepszym wokalistą. Użyj tego samego loginu dla wszystkich aplikacji. Pojedyncze członkostwo może zawierać do pięciu profili, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla rodzin.

Sztuczki gitarowe

GuitarTricks to jedna z pierwszych witryn internetowych z instrukcjami gry na gitarze. Przez dziesięciolecia GuitarTricks udowodnił, że jest doskonałą alternatywą dla e-learningu.

To ogromne oprogramowanie z ponad 11 000 filmów instruktażowych obejmujących wszystko, czego możesz chcieć się dowiedzieć o gatunkach, umiejętnościach, melodiach i wielu innych. Możesz ją zainstalować na swoich urządzeniach z Androidem i iOS.

„Core Teaching Method” firmy GuitarTricks to ręczna, nadzorowana metoda nauczania podstaw. Utrzymywali go na swoim miejscu, nawet jeśli nadal się rozwijali. Podstawowy system nauki jest jednym z powodów sukcesu tej aplikacji.

GitaraTuńczyk

GuitarTuna zawiera tempo, konwerter harmonicznych, tuner i wiele więcej! Ściśnij dowolny akord na gitarze, aby rozpocząć korzystanie z GuitarTuna. Oprogramowanie zidentyfikuje ton nici i zapewni szybkie strojenie za pomocą mikrofonu na urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Strojenie nigdy nie było prostsze ani bardziej precyzyjne. GuitarTuna łączy system identyfikacji dźwięku z redukcją szumów, aby zapewnić niewiarygodnie dokładną melodię, której potrzebujesz.

Nieograniczone użycie konwertera harmonicznego i ponad 100 strojów, w tym kalibracja gitary, gitary 7-strunowej, bałałajki, banjo i 5-strunowego banjo Hx, opcja dla osób leworęcznych oraz akustyczny i elektryczny wybór główki.

Songsterr

Bezpłatne członkostwo w Songsterr jest jednym z najlepszych zasobów tabulatorów gitarowych, z prostą punktacją i określonymi oznaczeniami czasu. To sprawiło, że jest to jedno z najwybitniejszych miejsc do nauki muzyki gitarowej, zwłaszcza wśród bezpłatnych usług bezpośrednio na urządzeniach z Androidem i iOS.

Niestety, za 9,90 USD miesięcznie członkostwo PLUS jest zbyt drogie i musi zapewniać więcej korzyści, aby uzasadnić dodatkowe koszty. Songsterr jest jedną z najczęściej polecanych aplikacji gitarowych.

Są jednymi z najłatwiejszych w użyciu, a także zawierają jeden z najwyższej jakości formatów tabulatur z pełną partyturą i odtwarzaniem MIDI dla każdej melodii w ich kolekcji.

Niezwykła gitara

Ultimate Guitar to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych stron oferujących darmowe tabulatury i akordy. Dzięki ogromnej bibliotece nowej i starej muzyki istnieje duże prawdopodobieństwo, że witryna zawiera każdą melodię, której szukasz.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Ultimate Guitar, z pewnością zauważyłeś, że zapewniają one program premium o nazwie „Ultimate Guitar Pro”.

Ultimate Guitar Pro oferuje lepszy dostęp do akordów, tabulatorów i kilku dodatkowych narzędzi pomagających w nauce piosenek. Możesz znaleźć tabulatury i akordy swoich ulubionych piosenek, nawet w aplikacji Ultimate Guitar na Androida i iOS.

Utrudnia to subskrypcję miesięcznego członkostwa. Takie postępowanie będzie Cię kosztować ogromne 24,99 USD miesięcznie. Kupowanie roczne zapewnia najlepszą wartość, przy średniej rocznej cenie 99,99 USD w momencie pisania, którą zapłacisz po wygaśnięciu 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Inteligentne akordy

Smart Chords ma 40 fantastycznych narzędzi do nauki, tworzenia i występów zarówno dla studentów, jak i profesjonalistów. Działa na gitarze, ukulele, basie i innych gitarach elektrycznych.

Spodziewaj się, że będzie to najlepsze źródło akordów, skal i technik szarpania w dowolnej melodii. Jest to również doskonała książka źródłowa, mająca dostęp do najważniejszych światowych kolekcji tekstów, melodii i tabulatur.

Tuner, metronom i koło piątych to podstawy. Na przykład tuner ma dodatkową opcję zmiany strun, a metronom zawiera trener prędkości. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczna aplikacja dla osób uczących się gry na gitarze!

gitara trenera

Coach Guitar to doskonały nowy sposób nauki gry na gitarze, który wykorzystuje tylko pięć kolorów. Na gitarach elektroakustycznych uczniowie mogą nauczyć się wykonywać znane melodie.

Coach Guitar przekształci Cię w Twojego instruktora gry na gitarze. Jest to jedyny w swoim rodzaju tradycyjny pomysł instruktażowy wykorzystujący kolory dla urządzeń z Androidem i iOS.

Nie uczy teorii muzyki; zamiast tego pokazuje samouczki wideo krok po kroku z ilustrowaną podstrunnicą. Szybko nauczysz się grać na gitarze, naśladując.

Lekcje gry na gitarze, opracowane przez doświadczonych nauczycieli gry na gitarze, mogą pomóc gitarzystom o wszystkich umiejętnościach rozwijać się w rekordowym tempie, niezależnie od tego, czy jesteś całkowitym nowicjuszem, czy profesjonalistą.

Chwyty gitarowe

Dzięki aplikacji Guitar Chords and Tabs na urządzenia z Androidem i iOS możesz nauczyć się grać mnóstwo utworów na gitarę, bas, perkusję i ukulele. Aplikacja zapewnia również dostęp w trybie offline, aby zapisać niektóre z ulubionych kart utworów. Możesz przeglądać diagramy akordów, aby doskonale je zrozumieć dla każdego instrumentu.

Aplikacja umożliwia także tworzenie i zapisywanie własnych utworów. Możesz zaktualizować aplikację do wersji PRO, aby usunąć reklamy, użyć ciemnego motywu, a także uzyskać lepszy dostęp do notatek niektórych najnowszych piosenek.

Wniosek

Unikaj drogich i czasochłonnych tunerów i aplikacji, które odtwarzają tylko dźwięki różnych gitar. Powyższe aplikacje działają jako aktywne tunery do gitary i innych standardowych urządzeń smyczkowych. W rzeczywistości to znacznie więcej niż strojenie.

Zawiera również bibliotekę akordów gitarowych, tempo, trening słuchu i inne cenne narzędzia. Co więcej, funkcja Smart Scroll umożliwia również odtwarzanie akordów do ulubionych utworów. Zainstaluj dowolną z tych aplikacji na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS, aby mieć po swojej stronie mentora gry na gitarze.

Następnie możesz sprawdzić niektóre z najlepszych aplikacji do śpiewania karaoke.