Najlepsze sieci VPN na Androida w 2024 czerwiec

Są to najlepsze wirtualne sieci prywatne do ochrony prywatności na urządzeniu mobilnym z Androidem.

Czy naprawdę potrzebujesz VPN lub wirtualnej sieci prywatnej na swoim telefonie lub tablecie z Androidem? Twoje urządzenia mobilne przechowują niektóre z Twoich najbardziej poufnych informacji, więc krótka odpowiedź brzmi: Tak, zdecydowanie zalecamy to, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek będziesz korzystać z publicznej sieci Wi-Fi na urządzeniu z Androidem. VPN może zapewnić ci spokój ducha, umożliwiając anonimowe i bezpieczne przeglądanie Internetu z telefonu. I mam dobrą wiadomość dla użytkowników Androida: teraz można znaleźć wiele VPN, które są szybkie, bezpieczne, łatwe w użyciu i zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Wraz z rozwojem pracy zdalnej rynek mobilnych VPN przeżywa rozkwit. Według raportu firmy badawczej TopVPN w ciągu zaledwie 12 miesięcy w latach 2019-2020 na całym świecie pobrano ponad 480 milionów mobilnych aplikacji VPN. To o 54% więcej niż rok wcześniej. Około 75% tych pobrań odbyło się za pośrednictwem telefonu z Androidem lub innego urządzenia z Androidem.

Chociaż bezpłatne usługi stanowiły 84% wszystkich pobrań mobilnych VPN, najlepiej jest unikać bezpłatnych aplikacji VPN i zamiast tego korzystać z wypróbowanej i prawdziwej płatnej sieci VPN dla Androida. Oznacza to, że warto korzystać z bezpiecznej, wolnej od usterek aplikacji VPN na Androida.

Co sprawia, że ​​VPN jest najlepszy dla Androida?

Podstawowymi cechami każdej sieci VPN dla Androida są szybkość, bezpieczeństwo, liczba serwerów i łatwość użytkowania – ta ostatnia jest największym problemem dla wielu użytkowników. To połączenie tych cech, a także wieloletnia reputacja w zakresie jakości.

Wśród innych funkcji najlepsza sieć VPN dla Androida będzie miała wyłącznik awaryjny, który chroni Cię w mało prawdopodobnym przypadku awarii połączenia, oszczędzając Ci niebezpieczeństw związanych z niezabezpieczoną siecią, z której możesz korzystać. Należy również zwrócić uwagę na dzielone tunelowanie, które oddziela ruch różnych aplikacji. Pozwala to na przekierowanie niektórych przez VPN, a innym pozwala na korzystanie ze standardowego połączenia.

1. ExpressVPN — absolutnie najlepszy VPN na Androida

ExpressVPN to najlepsza sieć VPN dla Androida, dzięki szybkim prędkościom połączenia, fantastycznemu bezpieczeństwu i prawie doskonałej obsłudze klienta 24/7. Jest to jednak nie tylko najpotężniejsza sieć VPN na Androida, ale także jedna z najłatwiejszych w użyciu. Dzięki przejrzystemu, prostemu interfejsowi i mnóstwu serwerów we wszystkich lokalizacjach, których możesz sobie życzyć, nic dziwnego, że oceniamy go jako najlepszy VPN dla Androida na rynku.

Kiedy jesteś w podróży, będziesz mieć dostęp do dowolnej biblioteki Netflix, a także do kont iPlayer, Hulu i Amazon Prime. Na tym jednak Express się nie kończy.

Jeśli chcesz zagłębić się w wnętrzności aplikacji, aby skonfigurować ją tak, jak lubisz, pod maską kryje się wielka moc. Podobnie jak klient stacjonarny, będziesz mógł przełączać się między wybranymi protokołami, aktywować wyłącznik awaryjny, aby chronić się w przypadku awarii połączenia, a nawet dzielić tunelowanie, jeśli chcesz wybrać aplikacje do trasowania przez VPN.

Ciekawym osiągnięciem od września 2022 r. jest wprowadzenie przez ExpressVPN własnego protokołu Lightway. Zbudowany od podstaw, jest niesamowicie lekki i zapewnia doskonałe prędkości. W przypadku większości aplikacji jest obecnie w prywatnej wersji beta, ale użytkownicy Androida mogą zarejestrować się w publicznej wersji beta i uzyskać dostęp do Lightway, zanim ktokolwiek inny.

Chociaż limit pięciu urządzeń nie jest największy, wystarczy uruchomić wszystkie urządzenia mobilne oraz komputer stacjonarny i telewizor Smart TV. A jeśli masz problemy z którymkolwiek z nich, wiodące w swojej klasie wsparcie online i czat na żywo pomogą ci w ciągu kilku minut, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Chociaż nie ma wersji próbnej – niewiele VPN oferuje taką – istnieje standardowa w branży 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy na wypadek, gdybyś odkrył, że nie jest to dla Ciebie odpowiednie. Jednak, ponieważ jest to najlepsza dostępna obecnie sieć VPN dla Androida, jest mało prawdopodobne, aby do tego doszło.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

2. Surfshark — VPN dla Androida, pełen wielu funkcji

SPECYFIKACJA

Dostępne na: Windows, Mac, Android, iOS, Linux

Jednoczesne połączenia: Nieograniczone

Wsparcie 24/7: Tak

Ocena Sklepu Play: 4,3

Odblokowane serwisy streamingowe: Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

POWODY, BY KUPIĆ

Świetna cena.
Atrakcyjna i skuteczna aplikacja na Androida.
Świetne prędkości połączenia.
Nieograniczone połączenia.

Pomimo możliwości dostosowywania i potężnej wydajności jako VPN, aplikacja Surfshark na Androida oferuje interfejs, który jest zaskakująco intuicyjny dla początkujących użytkowników. Jego konstrukcja z czterema zakładkami elegancko skrywa wiele narzędzi prywatności i opcji połączenia, podświetlając przycisk połączenia jednym kliknięciem na ekranie aplikacji.

Szybko uzyskaj dostęp do jednej z opcji połączenia multihop Surfshark — jednej z najbardziej obiecujących funkcji, która przeskakuje połączenie przez wiele krajów, aby ukryć ślad — za pośrednictwem głównego ekranu wyboru lokalizacji, bez konieczności grzebania w ustawieniach aplikacji. Surfshark otrzymuje również punkty bonusowe za udostępnienie opcji obsługi klienta dla dedykowanej aplikacji na Androida, w tym za funkcję biletu pomocy i bibliotekę podręczników użytkownika.

Chociaż sieć Surfshark jest mniejsza niż niektóre, usługa VPN nadrabia to funkcjami. Zacznijmy od największej wygranej, jaką oferuje: nieograniczona obsługa urządzeń. Jeśli chcesz uruchomić cały dom lub biuro w sieci VPN Surfshark, nie musisz się martwić o to, ile urządzeń masz podłączonych lub podłączonych. W ramach swojego oprogramowania oferuje również ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie reklam i blokowanie elementów śledzących.

Surfshark otrzymał ogólnie wysokie oceny, gdy jego rozszerzenia Chrome i Firefox zostały poddane audytowi pod kątem prywatności przez niemiecką firmę zajmującą się bezpieczeństwem Cure 53 — chociaż audyt ten został zlecony przez Surfshark. Jego szyfrowanie jest standardem AES-256-GCM i obsługuje Perfect Forward Secrecy, co oznacza, że ​​często zmienia klucze szyfrowania, aby uniknąć naruszeń bezpieczeństwa.

Firma oferuje szeroki zakres obsługi aplikacji działających na komputerach Mac, Windows, iOS, Android, Fire TV i routerach. Dodatkowe urządzenia, takie jak konsole do gier, można skonfigurować dla Surfshark za pomocą ustawień DNS. Szczególnie podoba mi się funkcja bezpieczeństwa, która umożliwia umieszczanie na białej liście niektórych aplikacji i stron internetowych, aby automatycznie omijać VPN. W niektórych zastosowaniach biznesowych może to mieć krytyczne znaczenie.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARKVPN

3. NordVPN — największa nazwa jest nadal jedną z najlepszych

Jeśli wcześniej słyszałeś tylko o jednej sieci VPN, prawdopodobnie będzie to NordVPN. Z ponad 10 milionami pobrań w Sklepie Play i doskonałymi recenzjami, tytan VPN jest kuszącą propozycją i zapewnił doskonałą wydajność w naszej recenzji NordVPN.

Oczywiste jest, że NordVPN nadał priorytet bezpieczeństwu swoich klientów. Oferuje Double VPN i Onion over VPN oraz dobry wybór protokołów, jeśli chcesz je zmienić, a także otrzymasz ochronę przed złośliwym oprogramowaniem CyberSec i phishingiem firmy Nord. Nord został niedawno poświadczony przez drugi niezależny audyt, że naprawdę nie rejestruje logów, więc jeśli prywatność jest priorytetem, ta sieć VPN będzie dla Ciebie.

Aplikacja jest potężna i dostępna jest wiele konfiguracji, jeśli zagłębisz się w ustawienia. Jednak jedną wadą jest jego nieco niezręczna konstrukcja. VPN na Androida odzwierciedla układ klienta stacjonarnego i otwiera się z interfejsem opartym na mapie. Chociaż działa to dobrze na większym monitorze lub tablecie, ograniczona powierzchnia w telefonie oznacza, że ​​znalezienie dokładnego serwera może być trudne. Dostępna jest lista serwerów, ale chcielibyśmy ją zobaczyć od razu.

Pomijając ten jeden problem, NordVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN dla Androida. Bezpieczne i w pełni funkcjonalne aplikacje, świetna sieć wsparcia i wyjątkowo dobra cena oznaczają, że z pewnością warto go mieć na swoim radarze.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 3,71 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 11,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ NORDVPN

Często zadawane pytania dotyczące VPN na Androida

Czy potrzebuję VPN na Androida?

Posiadanie Android VPN na swoim urządzeniu jest koniecznością, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek łączysz się z publicznymi sieciami Wi-Fi.

Sieci te są często niechronione i inne osoby w tej samej sieci mogą uzyskać dostęp do Twojego urządzenia. Szyfrowanie VPN dla Androida chroni Ciebie i Twoje dane przed potencjalnymi hakerami, a tylko dlatego powiedzielibyśmy, że warto zapłacić niewielką miesięczną opłatę.

Jest to jednak jeden z największych powodów, dla których użytkownicy rejestrują się, aby korzystać z VPN do przesyłania strumieniowego. Jeśli jesteś za granicą, prawdopodobnie nie będziesz mieć dostępu do programów, które oglądasz w domu, bez VPN — nawet jeśli zapłaciłeś abonament.

Dzieje się tak, ponieważ internetowe usługi telewizyjne blokują swoje biblioteki geograficznie z powodów licencyjnych (Netflix i iPlayer, żeby wymienić kilka). Korzystanie z VPN może sprawić, że Twoje urządzenie będzie wyglądało jak w wybranym przez Ciebie kraju, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do tych samych multimediów, co każdy inny w tym kraju.

Czy VPN dla Androida są legalne?

Sieci VPN zyskały nieco nadszarpniętą reputację ze względu na powiązania z hakerami, piratami i innymi przestępcami internetowymi. Jednak posiadanie VPN na dowolnym urządzeniu jest w 100% legalne.

Chociaż prywatność zapewniana przez VPN może czasami przynosić korzyści podejrzanym postaciom, uczciwi obywatele mają prawo do korzystania z tych wolności również do własnych, legalnych celów.

Co jeszcze mogą zrobić VPN dla Androida?

Gdy korzystasz z telefonu, prawdopodobnie nie będziesz w pełni korzystać z VPN na Androida — po prostu zachowasz bezpieczeństwo w Internecie i być może dziwną odmianę zagranicznego Netflix — ale na szczęście każdy z tej listy pozwala korzystać z subskrypcji na wielu urządzenia.

Oznacza to, że będziesz mógł zainstalować VPN na swoim komputerze PC lub Mac, a często także na swoim smart TV, konsoli do gier lub routerze. Tam możesz w pełni wykorzystać moc, jaką oferują VPN.

Zapewnienie bezpieczeństwa przy użyciu torrentowego VPN jest jedną z głównych korzyści, ponieważ udostępnianie P2P jest czynnością, która stanowi realne ryzyko dla tych, którzy angażują się w nie bez ochrony.

Innym powodem jest unikanie wszelkich ograniczeń dotyczących usług internetowych – szczególnie przydatnych dla studentów, wynajętych mieszkań lub osób w pracy – i oznacza, że ​​możesz surfować po Internecie bez blokowania tego, na co chcesz patrzeć.

Jak skonfigurować VPN na Androida?

Instalacja VPN na Androida jest tak łatwa, jak instalacja dowolnej innej aplikacji.

Po pierwsze, musisz pobrać aplikację ze Sklepu Play lub bezpośrednio ze strony internetowej dostawcy. Stamtąd możesz zainstalować aplikację jak zwykle, a po otwarciu aplikacji zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto.

Po zalogowaniu urządzenie poprosi o zgodę na skonfigurowanie połączenia VPN. Pojawi się to bez względu na to, w jakiej sieci VPN dla systemu Android się zarejestrowałeś. Po zezwoleniu na te uprawnienia Twoja sieć VPN jest skonfigurowana i gotowa do pracy.

Wszystkie sieci VPN na tej stronie mają doskonałe sieci wsparcia, więc jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zawsze chętnie Ci pomogą.

Czy VPN na Androida jest bezpieczny?

Jeśli wybierzesz jedną z pięciu sieci VPN dla Androida z tej listy (lub nawet dowolną z naszych najlepszych przewodników po VPN), możesz mieć pewność, że jest to renomowany i bezpieczny dostawca. Przejście do witryn dostawców za pomocą linków na tej stronie zapewni, że jesteś we właściwym miejscu lub możesz je wyszukać w Sklepie Play.

Jednak VPN nie zapewnia całkowitej odporności — jeśli wprowadzisz szczegóły na fałszywej stronie lub pobierzesz złośliwe oprogramowanie, Twoja sieć VPN nie będzie w stanie Cię chronić. Nadal musisz być sprytny w Internecie, ale jeśli jesteś sprytny, VPN zwiększy Twoją ochronę na wyższy poziom i zapobiegnie wyciekowi danych, gdy nie jest to Twoja wina.

Co to jest mobilna sieć VPN?

Użyj sieci VPN przyjaznej dla urządzeń mobilnych, aby uniknąć wolniejszych prędkości i zapewnić większą prywatność danych na całym urządzeniu. Mobilne sieci VPN zazwyczaj zajmują mniej pamięci i wymagają mniejszej mocy obliczeniowej niż sieci VPN na komputery stacjonarne, dzięki czemu działają szybciej i oszczędzają więcej baterii. Trzy najlepsze sieci VPN wymienione powyżej mają doskonałe, łatwe w użyciu opcje aplikacji mobilnych dla swoich usług.

Jaki jest najlepszy darmowy VPN dla Androida?

Jeśli nie potrzebujesz sieci VPN do niczego wymyślnego i po prostu chcesz zaszyfrować ruch, darmowa sieć VPN to świetna opcja do rozważenia. Oto kilka usług oferujących bezpłatną aplikację dla użytkowników Androida:

  • ProtonVPN . Oferuje nieograniczone dane i przepustowość z serwerami w Holandii, Japonii i USA.
  • AtlasVPN . Ma nieograniczoną transmisję danych i przepustowość z serwerami w Japonii, Australii i Stanach Zjednoczonych.
  • WindscribeVPN . Oferuje 10 GB bezpłatnych danych w 11 różnych krajach.
  • UkryjVPN . Zapewnia łącznie 10 GB bezpłatnych danych w czterech regionach.

Pamiętaj jednak, że istnieje wiele darmowych sieci VPN, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Z tego powodu nigdy nie pobieraj usługi, która wygląda na podejrzaną.

W rzeczywistości najlepiej jest korzystać z darmowej sieci VPN, która oferuje również płatną subskrypcję. W ten sposób widać, że serwis zarabia na sprzedaży zamiast na osobistych danych użytkownika.

Jak zmienić adres IP w Androidzie na inny kraj?

Użyj VPN lub wirtualnej sieci prywatnej. Aplikacja VPN może być najlepszym i absolutnie najbezpieczniejszym sposobem ukrywania adresu IP przed dostawcą usług internetowych i agencjami nadzoru. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć aplikację VPN, wybrać serwer krajowy i wirtualnie zostaniesz przetransportowany do innej lokalizacji (miasto, kraj lub kontynent). Wystarczy jedno kliknięcie laptopa. Korzystanie z VPN jest jak logowanie się na konto Gmail lub Facebook. Kliknij i jesteś online. Mimo że Twój dostawca usług internetowych nie widzi Twoich działań po połączeniu z VPN, w większości krajów, z kilkoma rzadkimi wyjątkami, korzystanie z VPN jest całkowicie dozwolone zgodnie z Warunkami świadczenia usług przez dowolnego dostawcę usług internetowych. Bułka z masłem.