Najlepsze tanie VPN (2024 czerwiec)

Dzięki tym okazyjnym sieciom VPN nie musisz iść na kompromis w kwestii jakości.

Lata temu tani dostawcy VPN często nie mogli dorównać najlepszym usługom VPN na rynku i poświęcali moc i funkcjonalność, aby zaoferować najniższą cenę. Jednak sytuacja się zmieniła i nawet niektóre z najtańszych sieci VPN są szybkie, bezpieczne i przyjazne dla użytkownika.

Najtrudniejszą częścią jest wybranie dobrego, ponieważ wciąż jest wiele rzeczy, których powinieneś omijać. Dlatego zdecydowanie powinieneś odrobić pracę domową, aby zobaczyć, które z tanich sieci VPN, które wybrałeś, zapewniają wysokiej jakości prędkości, mają wodoszczelną politykę prywatności, mają dostęp do witryn strumieniowych i są ogólnie proste w użyciu.

Lub, oczywiście, możesz sprawdzić poniżej nasz ranking tanich sieci VPN — wykonaliśmy całą ciężką pracę w naszych kompleksowych recenzjach i podsumowaliśmy trzy najlepsze sieci VPN, które oferują najbardziej atrakcyjne połączenie przystępności cenowej i funkcjonalności.

Co sprawia, że ​​VPN jest świetny i tani?

Dzięki boomowi VPN w ostatnich latach istnieje obecnie ogromna liczba dostawców, co w konsekwencji doprowadziło do spadku cen na całym świecie. Jednak bez względu na cenę najważniejszą rzeczą, którą należy upewnić się, jest to, że wybrany dostawca ma doskonałe funkcje prywatności i bezpieczeństwa.

Poza tym często priorytetem jest dobra obsługa przesyłania strumieniowego dla Netflix i innych witryn, a także obsługa torrentów i aplikacji dla szerokiej gamy urządzeń. Wszystkie usługi, które wymieniliśmy poniżej, zaznaczają te pola i gorąco polecamy je każdemu, kto chce zaoszczędzić pieniądze, zachowując prywatność w Internecie.

Naszą ulubioną tanią siecią VPN jest Surfshark. Oprócz tego, że jest bardzo przystępny cenowo, ma dobre wyniki w zakresie odblokowywania treści, zapewnia imponujące prędkości, a jego aplikacje są dopracowane i premium – w rzeczywistości jest lepszy niż wiele usług dwukrotnie droższych. Jednak zaokrągliliśmy również kilka alternatyw, więc wszystko, co musisz zrobić, to przewijać dalej i wybrać VPN, który najbardziej Ci odpowiada.

1. ExpressVPN – obecnie najlepszy dostawca VPN

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 160 w 94 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 5

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Wśród najszybszych sieci VPN na rynku

Szerokie wsparcie dla urządzeń

30 dniowy okres próbny

Usługa wsparcia 24/7

OK, ExpressVPN nie jest tak tani, jak niektóre inne sieci VPN z tej listy, ale uważamy, że oferowany pakiet jest wart nieco wyższej ceny. W rzeczywistości nasza recenzja ExpressVPN wykazała, że ​​jest to najlepsza usługa, jaką kiedykolwiek testowaliśmy.

Dzięki szerokiej gamie lokalizacji serwerów, z których wszystkie zapewniają niesamowitą prędkość bez względu na to, gdzie jesteś.

Aplikacje ExpressVPN są również niezwykle łatwe w użyciu, ale pod powierzchnią znajdziesz ogromną ilość zaawansowanych funkcji. Istnieje szeroka gama protokołów, dzielone tunelowanie, wyłącznik awaryjny, a VPN używa również „Perfect Forward Secrecy”, który używa zupełnie nowego klucza za każdym razem, gdy się łączysz, a także zmienia go co godzinę, gdy jesteś połączony.

Wielką wiadomością jest jednak to, że ExpressVPN nawiązał współpracę z dostawcą kopii zapasowych w chmurze klasy premium Backblaze, aby zaoferować roczną bezpłatną kopię zapasową.

Nawet tanie VPN potrzebują doskonałego wsparcia, a Express ma najlepsze w branży – czat na żywo działa bardzo dobrze, a odpowiedzi pojawiają się w ciągu kilku sekund i bez względu na problem, operator będzie w stanie pomóc.

Jedynym minusem jest to, że Express jest trochę droższy niż inne usługi, ale biorąc pod uwagę to, co otrzymujesz, uważamy, że warto zainwestować.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

2. Surfshark – najlepszy tani VPN na rynku

SPECYFIKACJA

Dostępne na: Windows, Mac, Android, iOS, Linux

Jednoczesne połączenia: Nieograniczone

Wsparcie 24/7: Tak

Ocena Sklepu Play: 4,3

Odblokowane serwisy streamingowe: Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

POWODY, BY KUPIĆ

Świetna cena.
Atrakcyjna i skuteczna aplikacja na Androida.
Świetne prędkości połączenia.
Nieograniczone połączenia.

Surfshark wyrobił sobie prawdziwą markę od momentu powstania w 2018 roku i chociaż jest to jedna z nowszych usług w branży, sieć VPN oparta na BVI szybko ugruntowała swoją pozycję jako jedna z najlepszych. Co więcej, chociaż jest dostępny w okazyjnej cenie, nie żałuje funkcji – jedną z najważniejszych jest bezpieczeństwo.

Uruchom Surfshark, a będziesz chroniony przez pełen zestaw funkcji bezpieczeństwa, w tym protokoły OpenVPN UDP i TCP oraz IKEv2, prywatny DNS, VPN z podwójnym przeskokiem przy użyciu szyfrowania AES-256 oraz wyłącznik awaryjny. Ponadto obowiązuje zasada zerowego rejestrowania, więc żadne dane nie są nigdzie przechowywane, a Surfshark to jedyna dostępna prawdziwa sieć VPN z FakeGPS — jest też wbudowany spoofer GPS do oszukiwania aplikacji i gier.

Pomimo tego doskonałego bezpieczeństwa, doświadczenie pozostaje szybkie bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, dzięki ponad 3200 serwerom Surfshark rozmieszczonym w ponad 100 lokalizacjach w ponad 65 krajach. Tak duży wybór serwerów pomaga również w zapewnieniu doskonałej mocy przesyłania strumieniowego, dając dostęp do US Netflix, Hulu, BBC iPlayer i innych.

Jednak jedną z najlepszych rzeczy w Surfshark jest nieograniczona polityka jednoczesnych połączeń, co oznacza, że ​​nawet jeśli w Twoim gospodarstwie domowym jest 20, 30, a nawet 50 urządzeń, które chcesz chronić za pomocą VPN, możesz to zrobić z Surfshark za mniej niż 2,50 USD za miesiąc.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARK VPN

3. PureVPN — prawie najtańszy VPN na rynku

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 2000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 140 krajów

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Największa sieć serwerów
Potężne funkcje bezpieczeństwa
Bardzo uczciwa cena?
Ugruntowana marka.

PureVPN często nie pojawia się w naszych zestawieniach VPN, ponieważ chociaż jest niezawodnym dostawcą, nie może dorównać pod względem wydajności największym hitom, takim jak ExpressVPN, NordVPN i Surfshark.

Jednak biorąc pod uwagę, że szukasz najtańszej sieci VPN, pomyśleliśmy, że Ci ją pokażemy! Podcinając prawie każdą inną legalną usługę na rynku, PureVPN oferuje niezrównaną wartość.

Oczywiście, gdyby PureVPN był śmieciem, nie sugerowalibyśmy nawet rozważenia tego, ale w praktyce jest całkiem sprawny. Będziesz mógł odblokować iPlayera spoza Wielkiej Brytanii, oglądać US Netflix w dowolnym miejscu na świecie i, co najbardziej imponujące, przeszedł niezależny audyt zerowego logowania, co oznacza, że ​​nie przechowuje żadnych dzienników Twojej aktywności.

Istnieje kilka wad – nieco wolniejsze prędkości, słaba strona wsparcia i aplikacje, które nie są tak dopracowane, jak najlepsze – ale za tę cenę PureVPN to niesamowita oferta i warto ją przetestować.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 1,99 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = $10,95

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ PUREVPN

Czy tani VPN jest tego wart?

Jeśli wybierzesz właściwy, z pewnością tak jest. Chociaż niektóre tanie usługi mogą nie mieć wielu serwerów, zapewniać niską prędkość połączenia lub, w najgorszym przypadku, wyciekać poufne dane, wszystkie opcje na tej liście zapewniają najwyższej jakości ochronę VPN za świetną cenę.

Jeśli naprawdę możesz zaoszczędzić tylko 2,49 USD miesięcznie, Surfshark jest absolutnie najlepszą tanią siecią VPN. Jeśli jednak możesz oszczędzić trochę więcej, skierujemy Cię w stronę ExpressVPN. Chociaż możesz wydawać kilka dodatkowych dolarów miesięcznie, funkcja Express jest wiodąca w swojej klasie i jest na szczycie naszego najlepszego przewodnika po usługach VPN, a teraz oferuje rok kopii zapasowej Backblaze całkowicie za darmo.

Czy tanie VPN są bezpieczne?

Chociaż jakość na rynku VPN jest bardzo zróżnicowana, wszystkie trzy usługi z tej listy są niezawodnymi i bezpiecznymi sieciami VPN, które zaliczamy do najlepszych sieci VPN bez względu na cenę.

Wszystkie wyposażone są w szyfrowanie co najmniej AES-256, większość ma dodatkowe funkcje zapewniające prywatność Ciebie i Twoich danych, a wszystkie będą również działać dobrze jako VPN Netflix.

Czy możesz otrzymać VPN za darmo?

Uzyskanie darmowej sieci VPN nie jest niemożliwe, ale jeśli to zrobisz, wiele poświęcisz pod względem wydajności i, w niektórych przypadkach, bezpieczeństwa.

Darmowe usługi nadal muszą zarabiać, więc jeśli użytkownicy nie płacą dostawcy bezpośrednio za subskrypcję, korzysta on z innych technik, aby zarabiać. Często okazuje się, że VPN może umieszczać reklamy na przeglądanych stronach, a w najgorszym przypadku może sprzedawać Twoje dane.

Ponadto wielu darmowych dostawców oferuje również płatne opcje, więc bezpłatne wersje są ograniczone, aby zachęcić Cię do uaktualnienia. Może się okazać, że prędkość połączenia jest ograniczona, a limit danych jest zwykle mierzony w MB, a nie w GB.

Chociaż dostępne są bezpłatne opcje, jeśli chcesz codziennie oglądać telewizję lub korzystać z VPN, warto wydać 2,49 USD miesięcznie na Surfshark, zamiast ryzykować – przynajmniej wiesz, gdzie Twój dostawca zarabia pieniądze, jeśli zapłacisz za Subskrypcja.

Dlaczego VPN są tak drogie?

W rzeczywistości, chociaż niektóre sieci VPN mogą być dość drogie, ogólnie rzecz biorąc, są one jedną z tańszych cyfrowych usług subskrypcji — zwłaszcza jeśli korzystasz z jednej z naszych zalecanych tanich sieci VPN.

Jednak dobre VPN nie są darmowe, ponieważ wymagają ciągłej konserwacji, aby ich serwery działały niezawodnie i bezpiecznie, a zespoły techniczne stale aktualizują usługę, aby zapewnić, że nadal będziesz mieć dostęp do stron, które aktywnie blokują korzystanie z VPN — pomyśl o Netflix i BBC iPlayer.

Ponadto żadna z sieci VPN na tej liście nie wyświetla żadnych reklam, gdy z niej korzystasz, a ponadto będziesz mieć nieograniczoną przepustowość i dane do wykorzystania. Dlatego jedynym miejscem, w którym zarabiają, są subskrypcje użytkowników, a zaczynając od mniej niż 2,50 USD miesięcznie, uważamy, że jest to całkiem rozsądna cena za całkowitą anonimowość w Internecie i bezpieczeństwo danych.

Jak wybrać najlepszą tanią VPN?

Wybór najlepszej taniej usługi VPN może nie być tak łatwy, jak się wydaje. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie niedrogie sieci VPN są wysokiej jakości – i nie chcesz mieć kiepskiego narzędzia, które wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Oto, czego należy szukać, wybierając taniego dostawcę VPN:

  • Gwarancja zwrotu pieniędzy. Wszystkie przyzwoite sieci VPN powinny oferować gwarancję zwrotu pieniędzy ważną przez co najmniej 30 dni. To wystarczająco dużo czasu, aby zdecydować, czy usługa naprawdę odpowiada Twoim potrzebom.
  • Prywatność. Zanim wybierzesz narzędzie VPN, sprawdź jego charakterystykę prywatności. Czy ma kontrolowaną politykę braku logów? Czy używa szyfrowania AES-256? Jakiego rodzaju protokoły tunelowania implementuje? Dobrym pomysłem jest przeczytanie jak największej liczby recenzji.
  • Dodatkowe cechy. Niektóre sieci VPN są dość podstawowe, podczas gdy inne mają wiele dodatkowych funkcji do wyboru. Zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz od narzędzia i odpowiednio wybierz.
  • Rabaty długoterminowe. W świecie VPN uzyskanie długoterminowego planu subskrypcji pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Dlatego dobrze jest przejrzeć wszystkie plany preferowanego dostawcy VPN i wybrać dłuższą subskrypcję.

Dlaczego VPN różnią się tak bardzo ceną?

Istnieje wiele powodów, dla których usługi VPN są wyceniane inaczej. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Serwery. Cena VPN może częściowo zależeć od jego serwerów. Na przykład niektórzy dostawcy VPN posiadają własne centra danych, podczas gdy inni wynajmują. Ponadto trudniej jest zadbać o ogromną flotę serwerów niż o małą.
  • Obsługa klienta. Dobra obsługa klienta kosztuje. Zwłaszcza jeśli VPN oferuje czat na żywo 24/7 z krótkim czasem reakcji – wszyscy ci agenci też muszą zarabiać na życie!
  • Dodatkowe funkcje. Zwykle podstawowa sieć VPN z niewielkim wyborem funkcji kosztuje mniej niż usługa z wieloma niestandardowymi opcjami. W końcu opracowanie i utrzymanie takich funkcji jak SmartDNS wymaga pieniędzy.
  • Marketing. Czasami VPN może dużo kosztować tylko dlatego, że włożyła dużo pieniędzy w marketing. To taka sama sytuacja, jak w przypadku każdego innego produktu.