Najlepsze VPN dla systemu Windows (2024 czerwiec)

Uzyskanie sieci VPN dla systemu Windows pomaga chronić komputer.

Jedną z największych zalet bycia wśród ponad miliarda globalnych użytkowników systemu Windows jest sama ilość oprogramowania dostępnego domyślnie. A zainstalowanie VPN na komputerze to świetny sposób na zachowanie bezpieczeństwa w Internecie i zwiększenie użyteczności komputera.

Większość ludzi korzysta z VPN dla systemu Windows, ponieważ dodaje warstwę dodatkowego bezpieczeństwa – i anonimowości – do komputera stacjonarnego lub laptopa. Cała Twoja aktywność online jest szyfrowana, gdy Twoja sieć VPN jest włączona. Ale technologia „geo-spoofingu”, którą oferują te usługi, oznacza również, że są one świetnym sposobem na przesyłanie strumieniowe bardziej zróżnicowanych treści i omijanie ograniczeń internetowych nałożonych przez twoje biuro, szkołę, a nawet rząd.

Poniżej zestawiliśmy listę najlepszych usług VPN dla systemu Windows 10. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepszych klientów do zainstalowania na laptopie lub komputerze stacjonarnym i zwiększyć swoją prywatność.

Jak wybrać najlepszą sieć VPN dla systemu Windows 10 na komputer?

Prawie każda sieć VPN w sieci jest przeznaczona dla użytkowników systemu Windows, co oznacza, że ​​masz wybór opcji i funkcji. Ponadto masz luksus wyboru sieci VPN dla komputerów PC bez konieczności rezygnowania z jakości.

Wybierając VPN dla systemu Windows 10 na PC, powinieneś szukać dobrej, wszechstronnej wydajności z odrobiną wszystkiego – szybkimi prędkościami połączenia, przyjazną aplikacją, obsługą P2P, przejrzyście napisaną i jasną polityką prywatności i tak dalej – wszystkie zasoby są udostępniane według naszego wyboru nr 1.

Następnie pojawia się kwestia ceny, ponieważ nie każda usługa jest warta pieniędzy, o które proszą. Czasami dopłata zapewnia wspaniałe wrażenia, ale innym razem tańsza usługa nadal zapewnia optymalną jakość. Ale wykonaliśmy całą pracę i wybraliśmy nasze trzy ulubione opcje VPN dla systemu Windows w różnych kategoriach. Nie pomylisz się z żadnym z nich.

Najlepsza sieć VPN dla systemu Windows 10 na komputery PC

1. ExpressVPN — Najlepsza wszechstronna sieć VPN dla komputerów PC

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 160 w 94 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 5

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Wśród najszybszych sieci VPN na rynku

Szerokie wsparcie dla urządzeń

30 dniowy okres próbny

Usługa wsparcia 24/7

ExpressVPN pozostaje na samym szczycie stosu, jeśli chodzi o nasze ogólne rankingi dzisiejszych dostępnych sieci VPN. Podobnie jak na urządzeniach mobilnych, Mac i innych, Express naprawdę robi wrażenie jako VPN dla systemu Windows 10 – powodów jest wiele.

Od momentu zainstalowania ExpressVPN na swoim komputerze czujesz się w dobrych rękach. Wszystko zaczyna się od bardzo łatwego do zrozumienia interfejsu i dużych, przyjemnych przycisków Włącz/Wyłącz i Wybierz lokalizację. W mgnieniu oka będziesz na nogach, nawet jeśli nie jesteś tak obeznany z komputerem.

Ale to nie koniec. Klient systemu Windows 10 może pochwalić się doskonałym interfejsem użytkownika wyposażonym w szereg funkcji, w tym zalecenia dotyczące inteligentnych serwerów, wiele protokołów VPN i technologię wyłącznika awaryjnego. Wygodnym bonusem jest możliwość kontrolowania VPN z rozszerzeń przeglądarki, a specjalna wzmianka dotyczy funkcji dzielonego tunelowania, która świetnie nadaje się do torrentowania lub ograniczania połączenia VPN do jednej przeglądarki.

Długa lista funkcji z pewnością pomaga, ale możesz po prostu chcieć wiedzieć, czy ExpressVPN może pomóc Ci w oglądaniu zagranicznego Netflixa i zagranicznych relacji sportowych. Prostą odpowiedzią jest tak. W naszych testach za każdym razem odblokowywał Netflix (i takie jak Amazon Prime Video i Disney Plus).

Nie ma sensu mieć działającej sieci VPN dla komputerów PC, jeśli ma ona tylko spowolnić przeglądanie, przesyłanie strumieniowe, torrentowanie i granie. Na szczęście dzięki temu dostawcy byliśmy świadkami wyjątkowej wydajności serwerów lokalnych, z bardzo przyzwoitymi wynikami również dla połączeń na duże odległości. I ma się tylko poprawić, ponieważ usługa daje teraz dostęp do swojego zastrzeżonego protokołu Lightway.

Na froncie bezpieczeństwa ExpressVPN zapewnia również protokoły i silne szyfrowanie, podczas gdy niezależnie skontrolowana polityka prywatności wyraźnie stwierdza, że ​​nie ma gromadzenia ani rejestrowania danych o ruchu, adresów IP połączeń ani działań online. Profesjonalna obsługa klienta 24/7 jest świadczona za pośrednictwem czatu na żywo lub poczty e-mail w przypadku wszelkich problemów, jakie może napotkać użytkownik.

Mówiąc najprościej, ExpressVPN ma wiele i jest łatwym wyborem jako nasz najlepszy VPN dla komputerów PC.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

2. NordVPN — NordVPN koncentruje się na bezpieczeństwie systemu Windows

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 5100+

Lokalizacje serwerów: ponad 80 w 59 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 6

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Podwójne szyfrowanie danych

Bardzo dobra wydajność

Tak wiele serwerów

NordVPN jest podstawą wielu list „najlepszych” z kilku dobrych powodów. Na początek może pochwalić się siecią serwerów przekraczającą 5000, umożliwia siedem połączeń na subskrypcję, ma coroczną kontrolę zasad braku logowania przez PricewaterhouseCoopers i ma fantastyczne osiągnięcia w odblokowywaniu prawie każdej usługi przesyłania strumieniowego.

To powiedziawszy, jedynym czynnikiem, który będzie miał największe znaczenie dla wielu użytkowników VPN na komputerach PC, jest jego ścisłe bezpieczeństwo. Usługa oferuje pewną liczbę serwerów „Double VPN”, które przekazują Twoje dane przez dwa oddzielne serwery VPN, a nie tylko jeden, co czyni wszystko jeszcze bezpieczniejszym. Wyłącznik awaryjny systemu Windows również działa dobrze.

A teraz wszystko to jest dodatkowo wzmocnione przez własny protokół NordVPN NordLynx, który katapultował NordVPN do jednej z najszybszych sieci VPN, które możesz teraz pobrać, osiągając 760–880 Mb/s.

Klient Windows jest szybki w konfiguracji, a zajęci programiści Nord pracowali nad tym, aby klient Windows był jeszcze łatwiejszy w użyciu – zawiera kompaktowy interfejs, który ma wszystkie niezbędne elementy, a także kilka (teraz dodano funkcję dzielonego tunelowania, taką jak ta ma już w swojej aplikacji VPN na Androida). Chociaż sądzimy, że może zrujnować decyzję o pozbyciu się przydatnych starych zakładek „Ulubione” serwery.

Ale prawdopodobnie możesz powiedzieć, że staramy się szukać dziur, ponieważ prawda jest taka, że ​​NordVPN to całkiem doskonała, wszechstronna sieć VPN dla systemu Windows 10. Istnieje również 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, która staje się dość przystępna (poza miesięczną subskrypcją), oferując liczne plany z najlepszą opcją, jaką jest wieloletnia subskrypcja.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 3,71 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 11,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ NORDVPN

3. Surfshark — doskonała tania sieć VPN na komputery PC

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3200+

Lokalizacje serwerów: ponad 100 w 65 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: nieograniczona

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Obsługiwana nieograniczona liczba urządzeń
Niezawodne połączenia
Dłuższe plany mają wielką wartość
Świetne do przesyłania strumieniowego

Jeśli martwisz się, że VPN może być nieco skomplikowany w użyciu i zrozumieniu, Surfshark jest tutaj, aby przywrócić Cię z powrotem do strefy komfortu. Ogólnie rzecz biorąc – ale szczególnie w systemie Windows 10 – jest to VPN, który sprawia, że ​​prowadzenie wirtualnej sieci prywatnej wydaje się drugą naturą. Jest po prostu tak łatwy w użyciu.

Rozpoczęcie pracy jest proste, a gdy już to zrobisz, uwielbiamy sposób, w jaki główny interfejs dostosowuje się jak responsywna strona internetowa, gdy zmieniasz rozmiar okien i poruszasz się po aplikacji. Zachowuje prostotę w swojej najmniejszej formie, ale otwiera coraz więcej funkcji, gdy go rozszerzasz. Hej, wiemy, że może to zabrzmieć dość skromnie, ale to tylko pozwala wiedzieć, że jesteś w rękach dostawcy, który naprawdę pomyślał o wrażeniach użytkownika.

Jeśli Twoim priorytetem jest raczej uzyskanie VPN do przesyłania strumieniowego, Surfshark może pochwalić się długą listą usług przesyłania strumieniowego, do których uzyskasz dostęp (m.in. US Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer i Disney Plus), zmieniając Twój laptop w wszechstronne centrum multimedialne, gdy jesteś poza domem.

Podstawą tego wszystkiego jest wybór protokołów bezpieczeństwa OpenVPN, IKEv2 i WireGuard, prywatny DNS, szyfrowanie AES-256 oraz gotowy i oczekujący wyłącznik awaryjny na wypadek zerwania połączenia. Chociaż chcielibyśmy, aby ten ostatni był nieco bardziej przejrzysty w swoich komunikatach, gdy połączenie zostanie zerwane.

Ostatecznie doskonale zdajemy sobie sprawę, że to cena Surfshark (zakładając, że z przyjemnością angażujesz się w jego usługi przez kilka lat), która naprawdę się wyróżnia. A wartość ta wzrasta, gdy weźmiesz pod uwagę, że pojedyncza subskrypcja obejmie tyle urządzeń, ile możesz obsłużyć – dodaj więc swojego Maca, telefon komórkowy, tablet, router, urządzenie do strumieniowego przesyłania telewizji i wiele innych, aby używać go na swoim komputerze.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARKVPN

Często zadawane pytania dotyczące VPN dla systemu Windows 10

Jaka jest najlepsza sieć VPN dla systemu Windows 10 dla komputerów PC?

W tej chwili oceniamy ExpressVPN jako najlepszy VPN dla komputerów PC, jaki możesz uzyskać dla systemu Windows 10.

To absolutne marzenie, aby używać go na komputerach stacjonarnych i laptopach (a także w telefonach komórkowych i prawie wszystkim innym) i zapewnia szybkie, niezawodne połączenia z serwerami. Ma udokumentowane osiągnięcia w odblokowywaniu Netflix i wielu innych usług przesyłania strumieniowego, a także ma inteligentne zabezpieczenia, które zapewniają spokój, że Twoje działania online będą zawsze anonimowe, gdy są włączone.

Co mogę zrobić z VPN na moim komputerze?

Chociaż sieci VPN zaczęły funkcjonować jako sposób na bezpieczne udostępnianie danych, ich wykorzystanie stało się znacznie szersze. Jeśli na przykład używasz laptopa z systemem Windows 10 jako przenośnego urządzenia multimedialnego, możesz geo-spoofować adres IP swojego komputera do innych regionów świata, aby mieć pewność, że nie przegapisz swoich ulubionych treści podczas pobytu za granicą – lub nawet łap filmy, telewizję i sport, które są pokazywane w innych krajach, ale nie w twoim.

Wirtualne sieci prywatne stały się również kluczowym narzędziem do odblokowywania zastrzeżonych stron internetowych na komputerach PC (to tylko jeden z powodów, dla których VPN w Chinach stały się tak popularne, takie jak Google, Facebook, BBC, CNN i inne są tam blokowane).

Istnieje również wiele innych pomocniczych zastosowań VPN, które możesz odkryć — możesz odkryć więcej, klikając link.

Jak skonfigurować VPN na moim komputerze PC?

Po wybraniu idealnej sieci VPN dla swojego komputera rozpoczęcie pracy jest śmiesznie łatwe. Omówiliśmy to szczegółowo w naszym dedykowanym przewodniku, jak skonfigurować VPN, ale każdy – od niedoświadczonych użytkowników systemu Windows 10 po absolutnych profesjonalistów – może z łatwością rozpocząć pracę. Wejdź na stronę wybranego dostawcy, która poprowadzi Cię do strony pobierania dla systemu Windows. Po pobraniu i zainstalowaniu większość klientów VPN ma duży, gruby przycisk „Włącz”, którego po prostu nie można przegapić i który daje długą listę krajów, z których można wybrać serwer.

Jak bezpieczny jest Windows 10?

Najnowszy system operacyjny Microsoftu, Windows 10, jest znaczącym ulepszeniem pod względem bezpieczeństwa i ochrony w stosunku do poprzednich wcieleń (niektórzy twierdzą nawet, że tak naprawdę nie potrzebujesz już antywirusa dla systemu Windows 10). Mimo to istnieje kilka szeroko dyskutowanych, kontrowersyjnych kwestii dotyczących prywatności związanych z systemem operacyjnym, a co więcej, nigdy nie możesz być „zbyt” bezpieczny, spójrzmy prawdzie w oczy.

Czy mogę korzystać z VPN w systemie Windows 11?

Nie ma powodu, by sądzić, że coś innego niż fakt, że VPN będą działać tak samo dobrze w systemie Windows 11, jak w systemie Windows 10. To powiedziawszy, powinieneś mieć świadomość, że wszystkie nasze testy VPN zostały przeprowadzone w systemie Windows 10.

Czy powinienem używać VPN na moim komputerze przez cały czas?

Tak, powinieneś mieć włączony VPN przez cały czas, ale szczególnie, gdy korzystasz z Internetu w sieciach publicznych. Pomoże Ci to chronić Cię przed hakerami, wyciekami danych, wyciekami i ukierunkowanymi sprzedawcami. Sieci VPN szyfrują również lub zasłaniają ruch sieciowy i chronią Twoje dane przed cyberprzestępcami i stronami trzecimi.