Najlepsze VPN dla systemu Windows w tej chwili

Windows jest zdecydowanie najbardziej znanym systemem operacyjnym, ale jego popularność czyni go podatnym na cyberprzestępców. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, musisz pamiętać, że Twój system operacyjny jest głównym celem hakerów i podjąć niezbędne kroki w celu ochrony komputera. Ponadto system Windows 10 ma wiele problemów z prywatnością. Na przykład system Windows 10 wykorzystuje zintegrowaną reklamę i synchronizację danych z serwerami Microsoft, aby zapewnić użytkownikom bardziej spersonalizowane wrażenia, ale te funkcje mogą zagrozić Twojej prywatności. Najlepszym sposobem ochrony prywatności i bezpieczeństwa użytkowników systemu Windows jest zainwestowanie w skuteczną sieć VPN. VPN ustanawia bezpieczne połączenie internetowe, więc twoje dane są szyfrowane i przesyłane przez serwery VPN, co chroni je przed osobami trzecimi. W tym artykule zajmiemy się teraz najlepszymi sieciami VPN dla systemu Windows.

Najlepsze VPN dla Windows 10

najlepszy VPN

Ponieważ większość ataków złośliwego oprogramowania i hakerów atakuje użytkowników systemu Windows – po prostu dlatego, że jest to najczęściej używany system operacyjny – niezwykle ważne jest korzystanie z niezawodnych narzędzi, aby zachować bezpieczeństwo w trybie online jako użytkownik systemu Windows. Jednym z takich narzędzi, które to pomaga, jest niezawodna sieć VPN, która może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo Twojego połączenia internetowego. VPN skutecznie chroni twoją prywatność w Internecie, szyfrując ruch, tym samym ukrywając twoją aktywność przeglądania i przypisując ci inny adres IP w celu ochrony twojej anonimowości w Internecie.

Użytkownicy systemu Windows muszą jednak zrozumieć, że nie wszystkie sieci VPN są sobie równe. Istnieje mnóstwo VPN dla użytkowników Windows, ale nie wszystkie z nich są idealne. Te 7 usług VPN zostało szeroko przetestowanych i wszystkie są niezawodnymi sieciami VPN dla użytkowników systemu Windows.

1) ExpressVPN

ExpressVPN jest najwyżej ocenianą siecią VPN w prawie każdej kategorii i jest jedną z najlepszych sieci VPN dostępnych dla użytkowników systemu Windows 10. Ich aplikacja Windows VPN jest wyjątkowo przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu oraz ma szyfrowanie OpenVPN, co czyni ją niezwykle bezpieczną. ExpressVPN ma rozległą sieć serwerów w 94 krajach i jest znany z szybkich połączeń i prędkości pobierania. To sprawia, że ​​jest idealny do udostępniania plików P2P i przesyłania strumieniowego HD. Ta sieć VPN działa również ze wszystkimi głównymi usługami przesyłania strumieniowego i doskonale nadaje się do odblokowywania treści zastrzeżonych dla regionu. Bez względu na to, czy chcesz oglądać najnowszy program Netflix, który jest zablokowany w Twoim kraju, czy pobierać duże pliki torrent, ExpressVPN to świetny wybór dla każdego użytkownika systemu Windows.

ExpressVPN bardzo poważnie traktuje prywatność i bezpieczeństwo dzięki wysokiej jakości szyfrowaniu AES-256 i zasadom braku dzienników. Jedynym minusem jest to, że umożliwiają podłączenie tylko trzech urządzeń. Usługa zaczyna się od 6,67 USD miesięcznie, więc nie jest to najtańsza opcja na rynku. Jednak poziom prywatności, łatwości użytkowania i bezpieczeństwa są tego warte. Istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz ją przetestować bez ryzyka.

2) NordVPN

Dla użytkowników systemu Windows, którzy szukają najwyższego poziomu bezpieczeństwa przy ograniczonym budżecie, NordVPN jest doskonałym wyborem. Usługa zaczyna się od 2,99 USD miesięcznie, ale nie oszczędza na bezpieczeństwie. NordVPN ma unikalny system podwójnego szyfrowania, który przekłada się na 2048-bitowe szyfrowanie i zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa danych. Ma również politykę zerowego dziennika, sieć ponad 5000 serwerów i ochronę przed wyciekiem DNS.

Aplikacja Windows jest stosunkowo szczegółowa, ale wciąż wystarczająco prosta, aby nowi użytkownicy mogli ją skonfigurować. Ma również dobre prędkości połączeń i pobierania i może odblokować większość usług przesyłania strumieniowego i treści ograniczonych geograficznie. NordVPN pozwala podłączyć do sześciu urządzeń na użytkownika i ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

3) CyberGhost VPN

CyberGhośw kolejna sieć VPN, która jest dobrą opcją dla użytkowników systemu Windows z ograniczonym budżetem. Jest łatwy do zainstalowania i skonfigurowania w systemie Windows, jest bardzo przyjazny dla użytkownika i prosty w obsłudze. Ma wysokie prędkości, dobrze przesyła strumieniowo filmy HD i może odblokować Netflix i wiele innych witryn do przesyłania strumieniowego. CyberGhost chroni Twoje dane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES klasy wojskowej i nie przechowuje dzienników.

Jest jednak nowszy niż niektóre inne sieci VPN na naszej liście i ma mniejszą sieć serwerów. CyberGhost może odblokować Netflix, ale nie jest tak niezawodny w przypadku niektórych innych popularnych usług przesyłania strumieniowego. CyberGhost pozwala także podłączyć do pięciu urządzeń na konto. Usługa zaczyna się od 2,75 USD miesięcznie i ma 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

4) IPVanish

Inną świetną opcją VPN dla użytkowników systemu Windows jest IPVanish, która ma niezawodną aplikację Windows 10, która jest bardzo łatwa w użyciu. IPVanish oferuje wysokie prędkości i 256-bitowe szyfrowanie AES przez OpenVPN dla wysokich standardów prywatności i bezpieczeństwa. Ma również zasady zerowego dziennika, ochronę przed wyciekiem DNS oraz nieograniczoną przepustowość i torrentowanie.

IPVanish zapewnia płynne przesyłanie strumieniowe, chociaż niektóre ich serwery nie działały dobrze z Netflix lub Hulu. Nie jest to również jedna z tańszych opcji – plany miesięczne zaczynają się od 10 USD miesięcznie, a plany roczne – 6,49 USD miesięcznie. Istnieje również 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że nie jest to najlepsza opcja.

5) VyprVPN

VyprVPN jestinna dobra opcja dla użytkowników systemu Windows. Ta usługa ma bezpieczną aplikację dla systemu Windows 10, która jest łatwa w konfiguracji i nawigacji. Ma wysokie prędkości, co czyni go doskonałym do przesyłania strumieniowego i pobierania, i może łatwo odblokować strony takie jak Netflix, Hulu lub BBC iPlayer.

Jednym z problemów jest to, że zasady rejestrowania VyprVPN stanowią, że przechowują Twój adres IP, adres VyprVPN i dzienniki połączeń przez okres do 30 dni. Nie jest też jednym z tańszych dostawców, z planem podstawowym od 5 USD miesięcznie, a abonamentem premium od 6,67 USD miesięcznie.

6) Surfshark

Mimo że Surfshark jest nowszym dostawcą VPN z mniejszą siecią serwerów, jest także niezawodną opcją zabezpieczenia komputera z systemem Windows. Surfshark oferuje silne szyfrowanie, zasadę zerowego dziennika i ma zabijające przełączniki na wypadek rozłączenia VPN. Doskonale sprawdza się także w odblokowywaniu treści z ograniczeniami geograficznymi, w tym Netflix, Hulu, BBC iPlayer i Amazon Prime Video.

Kolejną zaletą jest to, że Surfshark pozwala podłączyć tyle urządzeń, ile chcesz, dzięki czemu cała rodzina może korzystać z jednego konta. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

7) Tarcza Hotspot

Hotspot Shield ma siedzibę w USA i oferuje wersję bezpłatną i płatną. Obie wersje mają wysokie prędkości i bezpieczeństwo, chociaż wersja płatna ma więcej funkcji. Ta usługa jest bardzo bezpieczna, z szyfrowaniem AES-256 przez OpenVPN i ochroną przed wyciekami DNS. Nie prowadzi dzienników twojej aktywności, ale prowadzi dzienniki połączeń.

Aplikacja Windows jest intuicyjna i łatwa w konfiguracji i obsłudze dla początkujących, ale brakuje jej niektórych zaawansowanych funkcji, takich jak wyłącznik awaryjny lub możliwość śledzenia przepustowości. Wersja płatna zaczyna się od 2,49 USD miesięcznie za abonament roczny i jest objęta 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Końcowe przemyślenia

Chociaż Windows jest systemem operacyjnym najczęściej atakowanym przez hakerów, dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele sieci VPN do ochrony komputera z systemem Windows. Każda z omawianych sieci VPN to świetny wybór dla użytkowników systemu Windows. Od Ciebie zależy, które funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Instalacja VPN to doskonały sposób na zabezpieczenie komputera z systemem Windows, dlatego zdecydowanie zalecamy wypróbowanie jednej z tych usług.