Przegląd Sniffera pakietów SolarWinds

Sniffer pakietów sieciowych SolarWinds to oprogramowanie sieciowe, które może pomóc administratorom IT w rozwiązywaniu problemów z ruchem sieciowym, które wpływają na ogólne wrażenia związane z dostępem do czegokolwiek. Tutaj przejrzymy oprogramowanie, podzielimy się zaletami i wadami oraz powiemy, na co powinieneś uważać.

Co to jest Sniffer pakietów sieciowych

Gdy jedno urządzenie rozmawia z innym urządzeniem, a Pakiet danych, który jest wypełniony informacjami, jest wysyłany. Nazywa się narzędzie sieciowe, które może odczytać te pakiety Sniffer. Network Packet Sniffer to oprogramowanie służące do odczytywania danych w sieci w celu znalezienia głównej przyczyny złego użytkowania przez użytkownika końcowego i monitorowania anomalii ruchu sieciowego

Krótko mówiąc, Network Sniffers kopiuje dane ze strumienia i próbuje je odczytać. Dane mogą być tutaj dowolne. Mogą to być szczegóły transakcji, hasła, zwykłe wiadomości tekstowe lub cokolwiek innego. Sniffer pakietów sieciowych może sprawdzić integralność sieci i naprawić wszelkie luki. W niewłaściwych rękach może być śmiertelne.

Przegląd Sniffera pakietów Solarwinds

Solarwinds Network Pack Sniffer

To oprogramowanie może obliczyć czas reakcji sieci i aplikacji, aby ustalić, czy jakość działania użytkownika końcowego zależy od sieci lub aplikacji – wszystko to w czasie rzeczywistym!

Solarwinds Pack Pro Sniffer Pro

1) Szeroki ogólny widok tego, co dzieje się w Twojej sieci, mierzony na podstawie wielu wskaźników. Pomaga ci zrozumieć, czy to powolna aplikacja, czy sieć powoduje wąskie gardło. Większość aplikacji wysyła i odbiera dane, a więc o to chodzi.

2) Pomoce wizualne i wykresy pozwalające szybko dostrzec trendy i nieprawidłowości. Oprogramowanie oferuje pulpit nawigacyjny, w którym można sporządzać wykresy punktów danych. Te punkty danych pomagają zrozumieć jakość pulpitu nawigacyjnego z szybkim podsumowaniem różnych wskaźników wydajności sieci i aplikacji.

Jak widać na powyższym wykresie, pokazuje on czas odpowiedzi aplikacji i czas reakcji sieci. Więc jeśli jakiekolwiek oprogramowanie lub sieć zajmuje dużo czasu, będziesz o tym wiedział.

3) Zidentyfikuj ponad 1200 aplikacji. Ważne jest, aby takie oprogramowanie obsługiwało wiele różnych aplikacji, a oprogramowanie SolarWinds może zidentyfikować 1200 aplikacji. Może obliczyć czas reakcji aplikacji i sieci, ilość danych, transakcje i kategoryzować ruch według rodzajów, objętości, klasyfikacji i ryzyka.

Po uzyskaniu danych może tworzyć inteligentne mapy, NetPath i PerfStack w celu łatwego rozwiązywania problemów i zaawansowanego ostrzegania. Wreszcie, można go połączyć z Monitorem wydajności sieci Windows w celu lepszej analizy. Możesz to szybko ocenić w 30-dniowym okresie próbnym.

Wady Solarwinds

Teraz, gdy znasz już wszystkich plusów, rzućmy okiem na wady. Według mojego zrozumienia, jego wady w porównaniu do istniejących rozwiązań na rynku, i należy pamiętać o tych kwestiach.

1) Oprogramowanie oferuje wiele opcji, które z kolei mogą być przytłaczające na początek. Musisz dokładnie to zrozumieć i skonfigurować, aby uzyskać najlepsze wyniki. SolarWinds oferuje wyczerpujący zestaw poradników, dokumentów, filmów i więcej, aby upewnić się, że nawet jeśli jesteś początkującym, nie zgubisz się.

2) Oprogramowanie kosztuje 2995 USD, co może wydawać się strome – ale wtedy oferowane funkcje są na poziomie premium.

Słowo ostrzeżenia dla Network Sniffers pakietów

Oprogramowanie Network Sniffers zostało stworzone przez administratorów IT, aby dowiedzieć się i rozwiązać problemy z siecią. Wiele razy to sieć spowalnia odpowiedź, a nie aplikacja. Jednak w niewłaściwych rękach sniffery sieciowe mogą stanowić zagrożenie.

Problem z sieciowymi snifferami polega na tym, że nie są już używane tylko przez autoryzowanych administratorów. Hakerzy wykorzystują sniffery sieciowe do kradzieży danych osobowych w nieszyfrowanych publicznych sieciach Wi-Fi. To jest główny powód, dla którego doskonały nawyk jest łączenie się z publicznym hotspotem, najpierw zabezpieczając połączenie. Możesz to łatwo zrobić za pomocą VPN, takiego jak ExpressVPN i podobnych usług VPN. Wszystkie sieci VPN będą szyfrować Twój ruch, chroniąc Twoje dane przed podsłuchami sieciowymi

SolarWinds Network Packet Sniffer to doskonałe oprogramowanie dla osób poszukujących najlepszego rozwiązania do monitorowania i analizy ruchu sieciowego. Jeśli jesteś firmą hostingową lub budującą aplikacje dla klienta, która zależy od sieci, sniffer będzie pomocny w zapewnieniu zrównoważonej wydajności.