Recenzja IObit Uninstaller Pro: Całkowicie usuń niechciane oprogramowanie

W miarę korzystania z systemu Windows i instalowania oprogramowania jego działanie jest coraz wolniejsze. Chociaż system operacyjny Windows oferuje opcję odinstalowania oprogramowania, jest on częściowo zależny od skryptu dezinstalacyjnego dostarczonego przez oprogramowanie. Wadą tej metody jest to, że nie wszystkie składniki oprogramowania są usuwane. Każde oprogramowanie pozostawia ślad plików, wpisów do rejestru, folderów i pozostałości śmieci po odinstalowaniu. Wszystko to powoduje spowolnienie komputera, a także zajmuje miejsce. Dzisiaj recenzujemy IObit Uninstaller Pro, który może całkowicie odinstalować niechciane oprogramowanie i wtyczki do przeglądarki. Może głęboko usunąć wszystkie resztki, aby uzyskać czystszy komputer.

Recenzja IObit Uninstaller Pro

Jest to profesjonalne oprogramowanie klasy premium, które oferuje czystą dezinstalację, usuwanie pasków narzędzi i wtyczek oraz odinstalowywanie aplikacji Windows. Posiada również dwie zaawansowane funkcje – aktualizator oprogramowania i monitor instalacji. Później działa magia.

IObit Uninstaller Pro

Interfejs użytkownika

Najpierw przejrzyjmy interfejs oprogramowania. Po lewej stronie masz dostęp do programów, instalacji monitora, narzędzia do aktualizacji oprogramowania, paska narzędzi i wtyczek, aplikacji systemu Windows i centrum akcji. Podczas przeglądania każdej sekcji zobaczysz opcję usunięcia oprogramowania, ocen, opcję wyszukiwania i tak dalej.

Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do ustawień, przywracania systemu, eksportu listy programów i innych rzeczy związanych z oprogramowaniem.

Programy

Pokaże lista wszystkich zainstalowanych programów na komputerze w porządku chronologicznym. Możesz je posortować według nazwy, rozmiaru, sprawdzić datę instalacji. Po każdym programie znajduje się przycisk usuwania, który go odinstaluje. Możesz także wybrać wiele programów, a następnie odinstalować je razem za pomocą pól wyboru.

Dla każdego oprogramowania znajduje się link ze szczegółami, który ujawnia nazwę, wersję, ścieżkę instalacji itp. Na górze listy znajduje się pole wyszukiwania, w którym można znaleźć zainstalowane oprogramowanie.

Rzadko używane oprogramowanie Windows

W tej samej sekcji znajdują się trzy korzystne funkcje – Rzadko używane, Duże programy i Niedawno zainstalowane. Rzadko używane mogą pomóc Ci znaleźć programy które są na komputerze od bardzo dawna i nigdy nie zdążyliście tego rozgryźć.

Na zrzucie ekranu widać, że mam dużo zainstalowanego oprogramowania, które pobrałem do przetestowania i nadal tam są. Za pomocą IObit Uninstaller Pro mogę skutecznie usunąć je wszystkie. Podczas dezinstalacji możesz utworzyć punkt przywracania i usunąć resztki plików.

Pakiet oprogramowania to oprogramowanie, które zawiera inne oprogramowanie, które może być zainstalowane wraz z aplikacją podstawową. Możesz je znaleźć i odinstalować. Możliwe, że w ogóle go nie używasz i nieumyślnie zainstalowałeś je, klikając cały czas przycisk Dalej. Niektóre oprogramowanie ukrywa je podczas standardowej instalacji i można je usunąć tylko przy użyciu instalacji niestandardowej.

Zainstaluj monitor

To moja ulubiona funkcja oprogramowania. Po zainstalowaniu oprogramowanie będzie obserwowało każdą nową instalację oprogramowania i wszelkie zmiany w instalacji.

Będzie śledził wszystkie wpisy rejestru, tworzenie plików i folderów itp. Podczas odinstalowywania oprogramowania za pomocą IObit Uninstaller Pro użyje tego śledzenia, aby wyeliminować wszystko, co zostało wygenerowane podczas instalacji.

Możesz użyć IObit Uninstaller Pro zainstalować program, albo automatycznie rozpocznie się po zainstalowaniu jakiegokolwiek oprogramowania bezpośrednio.

Paski narzędzi i wtyczki

To ekscytująca sekcja i bardzo przydatna. Wszyscy używamy przeglądarek, rozszerzeń i dodatków. Możesz użyć deinstalatora IObit do zobacz wszystkie zainstalowane dodatkilub posortowane według poszczególnych przeglądarek. Obsługuje IE, Chrome, Edge i Firefox. Możesz odinstalować je pojedynczo lub wszystkie zbiorczo. Możesz także oceniać dodatki i oprogramowanie, aby wzbogacić swoją społeczność.

Aplikacje Windows

Deinstalator IObit pro może również śledzić instalacje aplikacji Windows i całkowicie je usuwać. Podczas gdy Microsoft robi to starannie, ale używając swojej techniki monitorowania, może działać lepiej. Podoba mi się to, że daje wyraźne oddzielenie aplikacji Windows i aplikacji innych firm.

Aktualizacja oprogramowania

W tej sekcji można dowiedzieć się, które oprogramowanie wymaga aktualizacji. Możesz go użyć do zbiorczej aktualizacji całego oprogramowania.

IObit Uninstaller Pro Tools

Dostępny w prawym górnym rogu, obok menu, oferuje następujące funkcje i są przydatne.

  1. Zdrowie oprogramowania: Wprowadzony niedawno, może skanować całe zainstalowane oprogramowanie. Skanowanie pokazuje, ile masz resztek oprogramowania, przestarzałe oprogramowanie i czy zainstalowałeś złośliwe wtyczki.
  2. Łatwa dezinstalacja: Uruchamia pływającą tablicę celów, która utrzymuje się nad wszystkim. Możesz wskazać dowolny skrót lub ikonę oprogramowania, a odinstaluje go.
  3. Wymuś odinstalowanie: Pomaga odinstalować aplikację, której nie można regularnie odinstalowywać, i usuwa resztki plików.
  4. Niszczarka plików: Jeśli chcesz trwale usunąć plik lub folder z komputera, użyj tego narzędzia. Dzięki temu nikt nie będzie w stanie odzyskać tych plików przy użyciu jakiegokolwiek oprogramowania.
  5. Aktualizacja systemu Windows: Wyświetla listę Windows Update. Możesz je zbiorczo odinstalować.

IObit Uninstaller Pro to doskonałe oprogramowanie, które może zapewnić, że oprogramowanie nie blokuje systemu Windows niepotrzebnymi plikami i spowalnia je z czasem. Pomaga odkryć oprogramowanie, którego nie używasz, może je zbiorczo aktualizować. Może również skanować oprogramowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania lub dodatków – w sumie jest to wyjątkowe oprogramowanie, które oferuje wiele przydatnych funkcji.

Jeśli chcesz spróbować, możesz pobrać bezpłatną wersję oprogramowania i zobaczyć, jak to działa. Niektóre funkcje będą ograniczone. Gorąco polecam, abyś w nie zainwestował i utrzymał go przez cały czas. Możesz go pobrać z iobit.com.